Aykırı Aşklar

8,6/10  (7 Oy) · 
19 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.343 gösterim
Dört yapraklı yonca uğur getirir derler. Adı, kendisine şans yerine keder getiren gencecik bir kızdı Yonca. Çocukluğunda da, genç kızlığında da köyün gözdesiydi. Yurdunda yaşanan karışıklık; köyünü, ailesini ve kendisini talihsiz bir serüvene sürüklerken, onun asıl şanssızlığı aşka dair hissettikleriydi. Aşk, herkes için hayatı ve zamanı daha değerli hale getirirken, Yonca için baş etmesi güç bir savaşa dönüşecekti.


Aşk, insanlara bahşedilmiş en güzel duygu. Peki bu duygu, bazı insanlar için nasıl tersine dönebilir? Naşide Gökbudakın kaleminden, bir solukta okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  378
 • ISBN:
  9786056362927
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Eda tan 
 05 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beni iliklerime kadar etkileyen nadir kitaplardan biri.. İki kardes arasinda yaşanabilecek en buyuk gunahı muhtesem bir şekilde anlatan harika bir eser

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı okumuyor, adeta yaşıyorsunuz. Gerçekten de son derece aykırı bir aşkı konu alan , çok yerinde vurgulama ve betimlemelerle anlatılmış trajik bir roman. Sayfalar akıyorcasına okunup tükeniyor. Bir kere daha yazar Naşide Hanım' ın kalemine ve o güzel yüreğine hayran kaldım. Okunması için kesinlikle tavsiye edeceğim bir kitap..

Kitaptan 3 Alıntı

hatice 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşkın aykırısı nasıl olur? Olmadık yerde, olmadık zamanlarda ve olmaması gereken insanların içinde yeşerir, büyür. Bazen öyle kök salar ki, söküp atması ancak o insanın yok olması ile mümkün olabilir.

Aykırı Aşklar, Naşide GökbudakAykırı Aşklar, Naşide Gökbudak

Galiba savaşların en zoru, en yıpratıcısı, bir insanın aklı ve mantığı ile,
duygularının karşı karşıya gelmesi, kıyasıya çatışmasıydı. Aklın kazan-
ması için çok ama çok güçlü bir karaktere sahip olunması gerekiyordu.
Bu da her zaman, her insanda bulunamıyacak çok büyük bir özellik ve
güzellikti.

Aykırı Aşklar, Naşide Gökbudak (Sayfa 102)Aykırı Aşklar, Naşide Gökbudak (Sayfa 102)
hatice 
12 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

yonca zayıf bir karaktere sahipti.Bu tip insanlar yaptıkları veye yapmak istedikleri bir hata için kendi dişlarında bir suçlu ararlar.Bu bazen öyle boyutlara,öyle yükseklere uzanır ki,Allah'ı suçlamaya veya ondan kaynaklandığını kendilerine inandırmaya çalışırlar.

Aykırı Aşklar, Naşide Gökbudak (Sayfa 55)Aykırı Aşklar, Naşide Gökbudak (Sayfa 55)