1000Kitap Logosu
Bana Aşkını Getir

Bana Aşkını Getir

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

200 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 5 sa. 40 dk.
Adı
Bana Aşkını Getir
Orijinal adı
Septuagenarian Stew
Çevirmen
Basım
Türkçe · Türkiye · Parantez Gazetecilik ve Yayıncılık · 2000 · Karton kapak · 9789757939696
Yüzyılın en ilginç yazarlarından biri Charles Bukowski. İçtenliği, işlediği konular ve dobralığı ile her zaman farklılığını koymuş bir yazar. Akıcı anlatımı ile yine sokaklarda, evlerde gezdiriyor bakışlarını, yaşadıklarını, belleğine kazıdıkları olanca rahatlığıyla anlatıyor, bu rahatlığıyla şaşırtıyor. Bana Aşkını Getir'de Charles Bukowski'den 15 öykü ve şiirler yer alıyor.  "Acı çekmenin yazarlar için yararlı olduğunu düşünenler var. Saçmalığın daniskasıdır bu. Acı çekmek diğer şeyler gibidir, fazlası adamı mezara götürür. Acılardan uzak bir hayattır asıl büyük yazarlar yaratan. Yazar kendini o kadar iyi hisseder ki okurlarına da aşılar bu iyi duyguyu.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 41.4
Erkek
% 58.6
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
7.9
10 üzerinden
104 Puan · 11 İnceleme
200 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
BANA AŞKINI GETİR CHARLES BUKOWSKİ Dünyaca ünlü amerikalı şair yazar Charles bukowskinin şiirlerinden ve öykülerinden oluşan bir kitap .Bukowskinin insanın sokağın içine girerek günlük konuşma dilini kendi edebiyat yeteneğiyle birleştirdiği sıradışı ve bazı şiirleri harika ve çok güzel olan şiirlerinden ve öykülerinden oluşan bir kitap.. Yüzyılın en ilginç yazarlarından biri Charles Bukowski. İçtenliği, işlediği konular ve dobralığı ile her zaman farklılığını koymuş bir yazar. Akıcı anlatımı ile yine sokaklarda, evlerde gezdiriyor bakışlarını, yaşadıklarını, belleğine kazıdıkları olanca rahatlığıyla anlatıyor, bu rahatlığıyla şaşırtıyor. Bana Aşkını Getir'de Charles Bukowski'den 15 öykü ve şiirler yer alıyor. Acı çekmenin yazarlar için yararlı olduğunu düşünenler var. Saçmalığın daniskasıdır bu. Acı çekmek diğer şeyler gibidir, fazlası adamı mezara götürür. Acılardan uzak bir hayattır asıl büyük yazarlar yaratan. Yazar kendini o kadar iyi hisseder ki okurlarına da aşılar bu iyi duyguyu. Arka kapak şiiri Maholmuş hayatlar olağandır bilgeler içinde ancak maholmuş hayat bizimkisi olduğunda işte o zaman farkına varırız intaharların . ayyaşların hapishane kuşlarının uyuşturucu müptelalaları ve benzerlerinin varoluşun menekşeler kadar gökküşağı kasırga ve tamtakır mutfak dolabı kadar olağan bir kasırga olduklarının . Yaşamak ölmekten daha çok cesaret gerektirir bazen." __Tramvaylar_ kızları düşünerek ayışığında yürüdük ___En iyi dostum__ tatil sıgorta ile yetinen işçilere köleiklerinin farkın olmadan kendilerini şanşlı sayan adamların esaretine şişe sadece şişe ve şişeler sayesinde katlanabilirdim herşeye gün boyunca geceyi düşlerdim ayakabilar çıkarılmış. tanrıya gidemezdim beni kurtarması içinve tanrım ne biçim devirdim şişeleri hiçliğin nehrine akan yüzelerce şişe kokuşmuşluğu çürümüşlüğü üstümden atarak bir sigara yakar duvarları ve ayışığına aşık bu pis oyunu içime çektikten sonra uzağa üfler ve şişeye uzanırdım gene zayıf değil ama güçlü sıkı bir yudum alıp şişeyi yere bırakarak herkesin olasıkları yönetme yöntemi farklıdır
Bana Aşkını Getir
Okuyacaklarıma Ekle
200 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Charles Bukowski, eski yazarlara göre okumak için heves ettiğim yazarlardan birisi çünkü içime bir umut, bir huzur aşılıyor. Geçmiş dönemin kuralı sanırım dramatik eserler yazmaktı ve dram dram dram artık içimiz şişmişti. Yani bizim hayatımız zaten belli ve dünyada korku filmi seyrederken ölenler var, bizde ise bunlar gülerek seyrediliyor. O yüzden de dram yerine bu tarz umutlu hoş öyküler her zaman ilgimi çekerler. Yazar da kitaba tam 15 öykü yerleştirmiş. Mis. Bu kitap daha çok çaresizlikler üzerine yazılmış öykülerden oluşuyor, bu da kötü gözükebilir ama yazarın mesajı daha çok çaresiz hissettiğimizde bir şeyler yapmamız, yapabileceğimiz üzerine işliyor. Zaten bu yönünü seviyorum. Ben mahvoldum, bittim, hayatım söndü gibi bitkin dramlar yerine bir umut var. Başarma hevesi var. Bazen de olmayınca olmuyor tabi, o da ister nasip deyin ister şans. Tramvaylar, Film Eleştirmenleri, Uçuş, Düşün Yanışı, Kanser, Seni Öldürmelerine İzin Verirsen Öldürürler, Yan Taburdaki Sarhoş, Esneme, Safları Temizleme, Bazen Keçileri Biraz Kaçırırsın, Bir Melek ve Bir G.t, Kitaplarını Severim, Yoklar, Aşırı, Dostum Howie, Mahvolmuş Hayatlar, Tuhafların En Güçlüsü, Etki ve Tepki, Savaiçı, Rebound, Serin Serin Esen Bir Deli Rüzgar, Merdiveni Tırmanmak, Baş Rahibenin Irzına Geçmek, Mezara Dek, Toparlama, Emektar Makine, Kitleler, Babam, At Nalı, Bir Dost, Son İnsan, Altın Doyursun Gözünüzü, Yalnız Yerdir Cehennem, En İyi Dostum, Kızlar ve Kuşlar, Yitik Köpekler İçin, İÇİNDEKİ ŞİİRLER; Şeytanın Oğlu, Lanetlilerin İntikamı, Cokey, Şöhret, Kanatsız Uçuş, Berbat Bir Gece, Bana Aşkını Getir, Yazarlar, Tıkanıklık, Muamele, Zirvede Yalnız, Bana Leblebi Çekirdek Al, Zafer, İşler Kesat, Delice, İÇİNDEKİ ÖYKÜLER. Hepimize iyi okumalar dilerim..
Bana Aşkını Getir
Okuyacaklarıma Ekle
200 syf.
·
Puan vermedi
Aşk hakkında gevelemeyeceğim. En son kişi olmalıyım. Bütün seçimlerim facia ile sonuçlandığına göre sözü Charles Bukowski‘ye bırakıyorum. Özgür bir beynin varsa oku, yoksa hiç bulaşma...! Tanrıdan söz ederler sonra, usulca, bilirsin, seni zorlamak istemezler ama ... onların önünde içmemeye çalışıyorum, onları tekrar o kötü yere itmek istemiyorum. nihayet, giderler ... tanıdığım tövbekar alkoliklerin hiçbiri birinci sınıf profesyonel alkolik değildi, oyalanıp vakit öldürüyorlardı alkolle ... elli yıllık ayyaşım ben, onların içtiği sudan daha çok alkol içtim; onları o aptal salak boktan alkolik havaya sokan miktarlarla ancak kendime gelirim .
Bana Aşkını Getir
Okuyacaklarıma Ekle
200 syf.
·
9 günde
·
9/10 puan
“Acı çekmenin yazarlar için yararlı olduğunu düşünenler var. Saçmalığın daniskasıdır bu. Acı çekmek diğer şeyler gibidir, fazlası adamı mezara götürür. Acılardan uzak bir hayattır asıl büyük yazarlar yaratan. Yazar kendini o kadar iyi hisseder ki okurlarına da aşılar bu iyi duyguyu.” Yüzyılın en ilginç yazarlarından biri Charles Bukowski. İçtenliği, işlediği konular ve dobralığı ile her zaman farklılığını koymuş bir yazar. Akıcı anlatımı ile yine sokaklarda, evlerde gezdiriyor bakışlarını, yaşadıklarını, belleğine kazıdıkları olanca rahatlığıyla anlatıyor, bu rahatlığıyla şaşırtıyor. Bana Aşkını Getir’de Charles Bukowski'den 15 öykü ve şiirler yer alıyor.
Bana Aşkını Getir
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.