8,0/10  (10 Oy) · 
25 okunma  · 
7 beğeni  · 
613 gösterim
Ya uzay kaysa, zaman bükülse, kendimizin yirmi yıl sonraki haline rastlasak ne olur? Ya geçmişte biz olan, paralel hayatlarda biz olan, alternatif dünyalarda biz olan insanlarla yüz yüze konuşsak? Ne söyleriz onlara, ne sorarız? Uzayın ve zamanın ötesinde bizi nelerin beklediğini bilsek, nasıl değişiriz?
Burada, karısı Leslie ile bir yolculukta Richard Bach, sağ kalmalarının ancak kendilerinin hiç sapmadığı yollarda, kendi başka kimliklerinin neler öğrenmiş olduğunu keşfetmekle mümkün olabileceğini anlatıyor. Oralarda hayal gücüyle korku, dünyaları kurtarmanın, dünyaları yok etmenin tek amacı, ölüm de ölümsüzlüğün bir adım yakınında.

BİR; Richard Bach'ın en şaşırtıcı kitabı; hem bilimle, hem ruhla uyumlu, garip, sevgi dolu bir fantezi, aynı zamanda da kendimizi bulmanın alternatif yollarına açılan bir kapı.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2005
 • Sayfa Sayısı:
  220
 • ISBN:
  9789755090047
 • Orijinal Adı:
  One
 • Çeviri:
  Belkıs Çorakçı ( Dişbudak )
 • Yayınevi:
  Arkadaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
İnci Rüzgar 
24 Nis 09:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Richard Bach'in eşi için yazdığı bir kitap. Kitap Richard Bach ve Eşi Leslie Parrish'in birlikte yaptığı paralel evren seyahatinde yaşadıklarını konu alıyor. Kitabı okur iken evli bir çiftin birlikte yaptığı bu ilginç seyahate konuk oluyorsunuz. Gerçekten de okuması keyifli bir kitap :) Uçakla seyahat ediyorsunuz. Bu arada Richard Bach yazar olduğu gibi gökte süzülen bir pilot da, bunu da ekliyeyim dedim :)
Onlarla seyahatte iken "Artık yeter! Lütfen daha fazla seyahat etmeyin, eve gidip o huzurlu yaşama devam edin. Ya pişman olursanız. Lütfen sonunuz trajik olabilir. Kendi evreninizde kalın. Üzülmek istemiyorum, evinize dönün ve bu seyahat burada bitsin." dediğim olmuştur. Ancak bi o kadar da merak ediyordum acaba bu sefer nereye gidecekler, onlarla nereye eşlik edeceğim diye. Yine de kötü bir son okumak istemediğim için bu merakıma oyunbozanlık edip "Hayır! Doğru eve gidin. Fazla merak iyi değil. Nolur gitmeyin başka evrene, kendi evreninizde kalın. Nolur yaa.." diye onlara yalvarırdım. Tabi yine merak içimi kemirirdi, ben de onlar gibi kararsız ve endişeli kalırdım. Onlarla aynı duyguları hissettiğimi düşünüyorum. Çünkü ben onları okumadım, onlarla bizzat yaşadım. Siz de yaşamalısınız bu serüveni. Hepinize öneririm. Değecek.

Ümit Gezgiç 
19 Oca 10:25 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Metafiziksel ve spiritüel konuların sıkı bir takipçisi olarak baş ucumda yer alan kitaplardan biridir. Bazı bölümlerini açıp açıp defalarca okumalı ve fikirler üzerine derin düşüncelere dalmalı. Çoğu yerinde cümleyi okuyup uzun uzun dalmışımdır.

Kitaptan 3 Alıntı

Bu dünyada tam benim kadar yalnız birinin daha bulunduğuna inanmak istiyorum. Bir gün birbirimizi bulacağımıza, birbirimizi seveceğimize, bir daha hiç yalnızlık çekmeyeceğimize inanmak istiyorum!

Bir, Richard Bach (Sayfa 47)Bir, Richard Bach (Sayfa 47)