Hipnozcu

7,0/10  (24 Oy) · 
73 okunma  · 
17 beğeni  · 
831 gösterim
İnsanlık tarihinin en çok okunan kitaplarından MARTInın yazarı RICHARD BACHtan kışkırtıcı sorularla örülü, sarsıcı bir roman.
Neden buradayız ve nereye gidiyoruz?
İnsanlığın gerçek doğası uzay ve zamanla mı çevrili?
Yoksa yanılsamalarla dolu bir dünyada mı yaşıyoruz?
Peki, bir gün bu yanılsamaları gerçeklik olarak kabul etmekten vazgeçersek ne olur?
Sınırlarınızı zorlayacak kadar cesur musunuz?
En karmaşık konuları bile kristal berraklığına taşıyan Richard Bach, Martıdan yıllar sonra Hipnozcuyla dehasını bir kez daha gösteriyor. Bilince, farkındalığa ve kendini tanımaya dair bu etkileyici romanda, kendi iç yolculuğunuza çıkacak ve serüvenin sonunda her düşüncenizin ve sözünüzün çok daha derin anlamı ve önemi olduğunu fark edeceksiniz.
RICHARD BACHIN REHBERLİĞİNDE HİPNOTİZE OLACAĞINIZ SAATLERE HAZIR OLUN.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789756006344
 • Orijinal Adı:
  Hipnotize Maria
 • Çeviri:
  Cihat Taşçıoğlu
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Beyza 
 10 Tem 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Yaklaşık 4 ay önce yolculukta okumaya başlamıştım ve içinde öyküden daha çok şey olduğunu, sayfaları anlamadan geçmeye başladığımı fark edince ertelemiştim. Bu okumamda da %100 verim alamadım. Cümle yapısı zorlanmış, bazen de havada kalan kısımları zihnimde bir yere oturtamadım.
Ana "hipnozculuk" fikri oldukça ilginç görünse de bağlandığı "olumlu düşün olumlu olsun" olayı yeterince tatmin etmedi.
Jamie Forbes adında bir uçuş eğitmeninin Dee Hallock isimli kadınla karşılaşmasıyla değişen düşünce dünyasını konu alan, kişisel gelişim kitabının öyküleştirilmiş şekli tadında ince bir kitap.

instgrmkahvecisi 
08 May 22:22 · Kitabı okudu · 3 günde

Bir kitabi cok nadir olarak kapagina ya da arka sozune takilmadan alirim. Iste bu kitap onlardan bir tanesidir. Martinin yazari olmasi benim icin yeterli bir gerekceydi.Hayatta tesadüfler yoktur. Bilincli ya da bilincsizce onlari biz seceriz. Kisaca bunu vurguluyor. Kisisel gelisim,farkindalik ve kendini tanimaya dair birseyler bulabileceginiz inanclarinizi sinirlandirmamaniz gerektigini anlatan bir kitap.

Lütfiye SOYLU 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Richard Bach ne yazsa okurum ,insanı olsam da yine yanıltmayan eserlerinden .Özellikle kitap okuma alışkanlığı edinmekte zorlanan gençlere illa ki önerdiğim kitaplardan.Bunun yanında yüreğin gücünü anlatan her zamanki umut dolu Richard Bach elbette.İyi ki de yazmış:)

Muharrem Armağan 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitap hipnozla ilgili okuduğum 2. kitap yer yer ufkunuzu genişletse ve farklı konulara değinse de bunun yerine Bir hipnoz macerası adlı kitabı tavsiye ederim.

Dila. 
08 Oca 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Puan vermedi

Kitapta çok fazla yazım yanlışı var ve bunlar okurun dikkatini dağıtabiliyor, okumak zorlaşıyor. Ayrıca karakterin ismi bir iki yerde yanlış yazılmış.Belki elimdeki baskısı öyleydi, daha sonra düzeltilmiştir.

Kitaptan 8 Alıntı

Beyza 
09 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Birçok insan sırf aptal gibi görünmek istemediği için, zaman onu öldürene dek onun zamanı öldürmesi gerektiğine inanan bir bedene mahkum olduğu önermesini kabulleniyor. Ama öyle değiller. Aceleye gerek yok. Öldüğün zaman bir ruh olduğunu kanıtlayacaksın.

Hipnozcu, Richard BachHipnozcu, Richard Bach
elif kuzlu 
02 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Düşüncelerimizde ne barındırırsak deneyimlerimizde onu yaşarız."

Hipnozcu, Richard BachHipnozcu, Richard Bach
Şeyda 
27 Mar 19:17 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hipnoz görselleştirmedir:güçlendirici yüklemesiyle desteklenmiş Çekim Yasası'dır.Hipnotize edildiğimiz zaman zihnimizde er ya da geç değil , hemen o anda girmesine izin verdiğimiz önermeleri görür,işitir,tadar,koklar, temasla algılarız.

Hipnozcu, Richard Bach (Sayfa 91)Hipnozcu, Richard Bach (Sayfa 91)
elif kuzlu 
02 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ya gerçekte var olmayan zincirlere bağlandığımıza inanıyorsak?Ve çevremizdeki dünya inandıklarımızı yansıtan mükemmel bir aynaysa?"

Hipnozcu, Richard BachHipnozcu, Richard Bach
Beyza 
09 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Kalıcı şekilde görselleştirdiğimiz her şey, düşüncelerimizde sabitleştirdiğimiz her şey, er ya da geç deneyimlerimizde gerçeklik bulacaktır

Hipnozcu, Richard Bach (Sayfa 108)Hipnozcu, Richard Bach (Sayfa 108)
Muharrem Armağan 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Kendimizi kötü hissettiğimizde harika hissettiğimizi söylersek, kötülük her önermeyle biraz daha dağılır.Ancak kendimizi kötü hissettiğimizde berbat hissettiğimizi söylersek, her söyleyişimizde daha da kötüye gideriz.Önerme pekişir.

Hipnozcu, Richard Bach (Sayfa 55)Hipnozcu, Richard Bach (Sayfa 55)
Döngüsel 
18 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Herhangi bir kaya kadar somaki, hayatında dokunduğu her çelik kadar sert taşlar. İnanç mıydı bu? Orada kapana sıkışmış halde açlıktan ölebilirdi. Ama ne tarafından kapana sıkıştırılmış halde? Bu inançtan öte bir şeydi. Mutlak, sorgulanmayan bir ikna durumuydu. En yalın önermeden kaynaklanan bir durum: “Sizinle akıllarımızın içinde ufak bir gezinti yapalım.”

“Hipnotize edilemeyeceğimi söylediğimde aklım neredeydi acaba?” diye düşündü Jamie. “Birkaç tatlı sözün peşine düştüm ve zindana kapatıldığıma ikna oldum. Ama nasıl? Orada yalnız bırakılsa da ölmeyeceğini yıllar sonra öğrenecekti. Sonunda uyuya kalacak ve kendisine daha birkaç saat önce tartışmasız gerçek gibi görünen hapsedilmişlik duygusundan sıyrılmış halde uyanacaktı.

Hipnozcu, Richard BachHipnozcu, Richard Bach
Muharrem Armağan 
 27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Resimleri kanıt olarak sunan kitaplar vardır; Örneğin denek, bacaklarının iple bağlandığına inandırılmıştır ve bir kaç dakika sonra ya da ertesi gün bileklerinde ipin izi belirir. Deneğin görmediği bir yerine buz parçasıyla dokunulur ve o şeyin kızgın demir olduğu söylenir; dokunulan yer su toplar. Bunlara neden olan ip değildir, kızgın demir değildir. Aklın inanılmaz güçleridir hepsinin nedeni.

Hipnozcu, Richard Bach (Sayfa 88)Hipnozcu, Richard Bach (Sayfa 88)