Bitmeyen Aşk

7,5/10  (14 Oy) · 
53 okunma  · 
6 beğeni  · 
974 gösterim
Nedir aşk? Bir mucize mi, aklın kişiye bir oyunu mu?.. Nasıl bir afyondur ki insan, mantığın kalelerini bir anda yerle bir edip âşık olunanın ardından sersem ve serseri bir yaprak gibi savrulur? Bir kara büyü müdür?... Yoksa yalnızca bir ihtiyaç mı?

Nilgün'e göre, Sinan'a göre ve tarafsız, üçüncü bir göz olarak, yazara göre aşk bambaşka... Türün alışıldık örneklerine hiç benzemiyor Bitmeyen Aşk. Hem şiddetli duygu fırtınalarını hem de yarattığı sarsıntıların insan yaşamını nasıl yapılandırdığını bir potada eritiyor. Türk edebiyatının usta kalemi Pınar Kür, bu ruh durumunu bütün boyutlarıyla ele alırken, okuru da bir dördüncü göz olarak işin içine katıyor.

İnce işlenmiş ayrıntılarla kurgulanan Bitmeyen Aşk, okuru duygu-mantık ekseninde olağanüstü bir gezintiye çıkarıyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2003
 • Sayfa Sayısı:
  475
 • ISBN:
  9789752895485
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aysun 
07 Kas 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Çok az bir yorum yapılmış hakkında ve onların da olumsuz olduğunu gorunce yıllar önce okuduğum zaman ne kadar etkilendiğim geldi aklıma. Bi' kadından bi' adamdan bir de yazardan dinlemek; bir hikayenin önünü ardını bilmek, tüm gerçekleri öğrenmek gibi. "bu adam bunu niye böyle yaptı?" nın cevabını adamın ağzından duymak da değişikti. Saplantili hatta zararlı olduğunu bildiğiniz halde kopamadiginiz bir ilişki yaşadıysanız eğer cevabı bu kitapta.