Yarın Yarın

6,8/10  (8 Oy) · 
26 okunma  · 
6 beğeni  · 
681 gösterim
Pınar Kür’ün ilk romanı Yarın Yarın, 1976 yılında yayımlandığında yazın dünyasında daha önce görülmemiş bir etki yaratmış ve yazarını bir anda üne kavuşturmuştu. Aradan geçen onlarca yıl romanın değerini azaltmadı. Yayımlandığı dönemde soruşturmalara uğrayıp toplatılan bu kitap, o günden beri okunmayı ve zaman içinde edebiyatımızın ustaları arasına girmiş olan Pınar Kür’ün ilk kitabı olarak ilgi çekmeyi sürdürüyor.

Herkes kendi yoluna gitti. Herkes kendi yoluna... Herkes. Bir seninle ben kalakaldık orta yerde. Düşünüyorum, düşünüyorum, düşünüyorum... Hâlâ anlamadığım o kadar çok şey var ki... Karamsar değilim, inan. Olmamaya çalışıyorum hep. Yaşamakta direniyorum. Yaşama yapışmak, tutunmak sıkı sıkıya... Zorla, zorlaya zorlaya, inatla, inatla yaşamak... Buydu yapacağım, değil mi? Yapıyorum işte.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2017
 • Sayfa Sayısı:
  376
 • ISBN:
  9789750733826
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sena Göksuçukur 
29 Oca 00:34 · Kitabı okudu · 3 günde · 3/10 puan

Pınar Kür'ün ilk romanı olan Yarın Yarın, 1982 yılında toplatılmış, iki yıl süren duruşmalar sonucu suçsuz bulunarak serbest bırakılmış ve yeniden basılmıştır.

Akışı Olmayan Sular'ı okuyup çok çok beğenmiştim. Fakat bu romanı o kadar da beğenemedim ne yazık ki.. İçine giremedim kurgunun. Her bir karakteri tanıtırken yaşam öyküsünden ve siyasi geçmişinden bahsetmesi beni oldukça yordu. Geçmiş zamanı okumaktan, şimdiki zamana odaklanamadım.