Büyücü-Çırak Gediksavaşları Efsanesi - 1

8,4/10  (16 Oy) · 
47 okunma  · 
16 beğeni  · 
842 gösterim
Huzurun hâkim olduğu Adalar Krallığı’ndaki bir sınır karakolu olan Crydee’de, bir öksüz olan Pug, büyücü ustasının yanına çırak olarak verilir -ve iki dünyanın yazgısı sonsuza dek değişir. Esrarengiz yabancılar istilaya başlarken Krallık’taki huzur aniden bozulur. Pug da çatışmanın orta yerine sürüklenecektir, ancak o ve savaşçı arkadaşı Tomas için bilinmeyene yolculuk daha yeni başlamıştır. Tomas, kadim bir uygarlığın vahşi erk mirasını devralacaktır. Pug’ın kaderi ise onu zaman ve uzamda açılan bir gedikten geçirerek yeni ve yabancı bir büyünün olağanüstü güçlerinde ustalaşma yoluna götürecektir.”Epik bir öykü… Fantazya yazınının gelişimine önemli bir katkı…” Washington Post”Yıllardan sonra yazılmış en iyi fantazya serisi. Yazarını, Tolkien’in tahtına çıkartıp, orada oturtmayı sağlayacak denli başarılı bir eser.”
Dragon
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2002
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9789758607976
 • Orijinal Adı:
  Magician: Apprentice
 • Çeviri:
  Gamze Sarı
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:

Azmin elinden bir şey kurtulamaz...Dünyalar arası yolculuklarla süslenmiş okunası bir kitap.Ejderhalara farklı bir boyut daha katması cabası.İyi okumalar....

Seda 
22 Kas 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Raymond Feist ile tanışmamı sağlayan bu kitap uzun zamandır okuduğum en iyi fantastik seri giriş kitabıydı. Anlatım bozuklukları, imla hataları ve noktalama eksikliklikleri bazı cümleleri anlamayı zorlaştırıyor. Fakat, tüm bu eksilerine rağmen kitabın sağlam bir kurgusu var. Kitabın sonu devam kitabını merak ettirerek bitiyor. Yeni bir seriye başlamak isteyen ya da farklı bir dünya ile tanışmak isteyen fantastik kurgu severlere tavsiye ederim.

kipraa 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Zamanında tesadüfen aldığım bir kitap, fakat güzel bir seçim yapmışım. Çevirisi biraz kötü ama ona rağmen beğendiğim bir kitap oldu. Serisini okudum fantastik kurgu severlere tavsiye ederim.

Kitaptan 1 Alıntı

özgür turan 
22 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Pug geçen bir yılda büyümüştü, ama hâlâ ufak tefekti. Omuzlan bir parça genişlemeye başlamıştı ve gözlerinde bir zamanlar olacağı erkeğin izleri görülüyordu. Ev dokuması tuniği ve pantolonuyla kederli bir figürdü; ruh hali de üzerindeki kumaş kadar griydi. Çoğunlukla derli toplu ve düzenli olan odası artık aklındaki kargaşayı yansıtan bir tomarlar ve kitaplar karmaşası içindeydi.

Büyücü-Çırak, Raymond E. FeistBüyücü-Çırak, Raymond E. Feist