Büyücü ve Cam Küre - Kara Kule 4

9,0/10  (33 Oy) · 
123 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.187 gösterim
Stephen King okurlarının özlemi sona erdi. Kara Kule serisinin dördüncü kitabı sizleri heyecanın doruklarına taşıyacak.
Ölümün pençesinden kıl payı kurtulan son şövalye Roland ve dostları bir boyuttan başka bir boyuta geçerler. Ve Roland onlara çok eskiden Susan Delgado adında güzel ve gizemli bir kadınla yaşadığı aşkı ve başından geçen maceraları anlatmaya başlar.
(Ön Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2003
 • Sayfa Sayısı:
  799
 • ISBN:
  9789754058765
 • Orijinal Adı:
  Wizard And Glass - The Dark Tower 4
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Gökhan 
10 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Büyücü ve Cam Küre, serinin tam ortasında Kara Kule arayışına verilen bir mola niteliğinde.
800 sayfalık kitabın yaklaşık 600 sayfasında Roland'ın gençliği ve ilk aşkı anlatılmakta ayrıca Kara Kule arayışının temeli de bu dönemde atılmakta. Buna rağmen bu bölümü, uzunluğuyla, kurgusuyla kitap içinde ayrı bir kitap olarak değerlendirebiliriz. Bu her yazarın altından kalkabileceği bir tarz değil.
Büyücü ve Cam Küre uzun soluklu seriye nefes aldıran bir kitap olmuş. Açıkçası benim oldukça hoşuma gitti.
Ayrıca yazar bu kitapta en beğenilen kitaplarından biri olan Mahşer'e de bolca gönderme yapmış. Mahşer'in kötü karakteri burada da karşımıza çıkmakta. Ustanın sıklıkla uyguladığı bu taktik, kitapları okurken insanın suratında ayrı bir tebessüm yaratmakta.

yasin seyhan 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin kesinlikle betimleme, olay akışı, olayları birbirine bağlama ve anlatım bakımından en iyi kitabı. Roland'ı burada sevdim ve kahraman olarak tanıdım. Duygulandıran bölümler var. Ayrıca kitaba tatlı bir aşk hikayesi katılmış, romantik olmayanları dahi etkiliyor. Roman bittiğinde diğer kitap için beklentiniz çok yükseliyor. Fakat diğer kitaplar bu kadar iyi değil.

Ahmet Kaya 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Stephen King'in en iyi eseri bana göre. Ama bu romanda korku macera öğelerinden çok aşk konusu ön plana çıkıyor. Stephen King o kadar kaliteli bir yazar ki normalde alanı olmamasına rağmen mükemmel bir eser ortaya çıkarmış.

Kitaptan 2 Alıntı

Benim bir fikrim yok. Hiçbir fikrim yok. Fikir politikadır. Ve politika çok kötü bir şeydir, birçok genç ve güzel insanın asılmasına neden olmuştur.

Büyücü ve Cam Küre - Kara Kule 4, Stephen KingBüyücü ve Cam Küre - Kara Kule 4, Stephen King

Sadece düşmanlar gerçeği söylerler. Arkadaşlar ve sevgililer zorunluluk ağına düştükleri için sonsuza kadar yalan uydururlar.

Büyücü ve Cam Küre - Kara Kule 4, Stephen KingBüyücü ve Cam Küre - Kara Kule 4, Stephen King