7,5/10  (87 Oy) · 
363 okunma  · 
58 beğeni  · 
2.630 gösterim
“Şimdi koluma girip sıkıca tutunun. Birçok karanlık mahzene gireceğiz, ama sanırım yolu biliyorum. Yeter ki kolumu bırakmayın.”

Stephen King’in sadece “korku ve gerilim romanlarının büyük ustası” olmadığını, sınır tanımayan hayal gücünün ve yaratıcılığının kısa öyküyü de kapsadığını gösteren bir yapıt var elinizde. King’in yaşamının farklı dönemlerinde kaleme aldığı, büyüleyici ve ürpertici yirmi iki öykü...

Önce kasabanın, sonra kentlerin üzerine bir karabasan gibi çöken sis ve içinde sakladığı korkunç yaratıklar; uğursuz güçleriyle her harekete geçişinde ölümü çağıran, ürkütücü bir oyuncak maymun; ıssız bir gölün ortasında, bir raftın üstünde, açgözlü bir su canavarıyla baş başa kalmış dört üniversite öğrencisi; on beş yaşındaki yeğeninin ölmeden önce “icat ettiği” gizemli bir bilgisayarla hayatının seyrini değiştirmeye soyunan mutsuz bir adam… ve diğerleri.
İsmail Altunbüker 
04 Haz 11:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sis
Stephen King'in çılgın eseri ilk yayın tarihi 1980 ve tam 328 sayfa korku gerilim ve psikolojik eser ...

Kitabın iyi yönleri gizemli ve ürkütücü olması dilinin akıcılığı her zamanki gibi ilginç kurgusu ile bizi şaşırtıyor ...

Bu kitabın kötü yönleri korku unsurunu farklı bir şekilde anlatması yani psikolojik ağılıklı anlatılması herkes sevmeye bilir ama aslında böyle daha etkilidir ...

Kitabın konusu sis nedeniyle bir kasabada markette mahsur kalan insanlar hiç bir yere gidemez olur ve kaldıkları yerde zorlu yaşam mücadelesi vermek zorunda kalırlar sis her yeri kaplamıştır ve insanları öldürmeye gelir öldüren sisin ardında yaratıklar gizlidir ve kaldıkları alana saldırmaya başlarlar ve olaylar giderek felakete dönüşür ...

Sonuç kitap güzeldi yılına göre yine çok etkili ve başarılı bir kurgu çok iyi düşünülmüş ve psikolojik olarak kaleme iyi yansıtılmış kitabın sonunda beynimden vurulmuşa döndüm beni fena sarstı kitap korkunun ve çaresizliğin getirdiği psikolojiyi çok iyi yansıtmış ibret alınacak bir korku hikayesi okuyan ve okuyacak olan herkese keyifli ve mutlu okumalar dilerim en tatlı en güzel kitaplar hepimizin olsun Türkiye ...

Tülin Arslandağ 
07 Tem 13:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Birçok hikâyeden oluşan bu kitap King'in efsane eserlerinden birisi hatta ilk ve kitaba adını veren hikayesi olan "Sis" filme de uyarlandı. Okuması keyif vericiydi.

Yasin Bektaş 
15 Haz 08:32 · Kitabı okudu · 9 günde · 7/10 puan

Kitapta bir kasabayı bilinmeyen bir sisin kaplaması ve sonrasında bir market içerisinde 50-60 kişinin saklanma amaçlı kalması ile başlıyor ve sisin içindeki bilinmeyen yaratıkların dışarı çıkan insanları öldürmesi şeklinde devam ediyor. Sis olayından hariç birçok hikaye var . Ama en güzeli galiba Yaşama isteği duyan bir mini adada tek başına kalıp açlıktan ve rahatsızlıklarından dolayı kendi vücut parçalarını keserek yiyen dokturun durumu dikkat çekiyor. Okuduğumda bu sahne filmlerde anlatılan (belki gerçekte de varolan) Kars Sarıkamış'ta açlıktan ölenlerin etlerinin yemeleri geldi. Allah kimseyi aç bırakmasın.

Gizem can sahin 
 02 Eyl 16:29 · Kitabı okudu · 14 günde · Puan vermedi

En sevdiğim el sıkışmak istemeyen adamdı çok etkileyeci buldum. zaten bendeki sis 8 öyküsünü içeren 380 sayfaydı eserin tamamını okuyamadım ama bayıldım! King resmen insanin ne kadar düşünmek istemediği şey varsa insani oraya doğru sürüklüyor ve nereye doğru gittiğini vardığında anlıyorsun. Tam bir korkularla yüzleşme seansı gibi !

Taner Ataman 
13 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Korku ve gerilimin romanlarının üstadı S.King'e yakıtışramadıgım çok yavan ve sıradan bir kitap.Aslında böyle düşenmeye beni sevk eden yazarın daha evvel ki çok müthiş kitaplarini okumuş olmamdı. Açıkçası bu kitabın okuyucuya pek bir şey katacagını düşünmemekle beraber zaman israfı olacagını belirtmek isterim. . . Ama olurda okumak isteyen olursa onlara şimdiden iyi okumalar dilerim.

Aycan Öztürk 
15 Eyl 17:36 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Dört farklı hikayeden oluşan bir kitap. İlk hikaye olan "sis"in filmi de çekildi. Güzel filmdir. Hikaye de güzel fakat diğer hikayeler tırt. Oyuncak maymunun psikopat çıkması, deredeki amele sümüğü kıvamındaki yaratığın enerjik gençleri hüpletmesi falan öeh yani.

Kitap okumak 
17 Haz 02:15 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Yazarı ve gerilim tarzını özellikle tercih eden okurlara önerilebilir. Bir kaç öyküden meydana gelmiş kitabın Sis isimli öyküsünün filme uyarlanmış halini izlemeyi tercih edebilirsiniz. Tekrar hatırlatmakta yarar olacak. Gerilim ilginizi çekmiyorsa zaman ayırmayabilirsiniz.

Baran Gündem 
10 Oca 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Genelde kitapları kapak resmine ve isminin çekiciliğine göre alırım yani tabi aklımda belli birşey yoksa. Bu da öyle almış olduğum kitaplardan biri. Stephen King'e hayranlığım başka tabi. kitaba gelicek olursak daha iyi King romanları okumuştum. Kısa hikayelerden oluşan bir roman arada çok saçma olduğunu düşündüklerimde çıktı ama çok güzelleride vardı. Mükemmel değil hoş bir King romanı

Emre Şeyda 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sisler pek çok eserde korku ve gerilim unsuru olarak kullanılmıştır ama çok azı bu kadar etkili olabilmiştir. Kasabayı saran ilk başta normal sanılan bir sis sonucu kasabalının yaşadıkları anlatılıyor. Bununla beraber bu sisin normal bir sis olmadığı kısa bir zamanda anlaşılıyor ve sisin içindeki yaratıklardan kaçma mücadelesine dönüşüyor. Bir solukta okunacak bir King eseri.

Korkmaz. 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu

Sis ,sisten korkmamızı sağlayan bi eser.Sisin içinden gelen ölümle hayat arasındaki ince çizgide geçen hayatlar, entresan doğa olayları.King diğer kitaplarına nazaran biraz sönük bırakmış sanki bu kitabı.

2 /

Kitaptan 6 Alıntı

Feyza. 
16 Haz 21:28 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Sorunların mı var? Öyleyse dünyaya hoş geldin."

Sis, Stephen King (Sayfa 247 - Altın Kitap Yayınevi)Sis, Stephen King (Sayfa 247 - Altın Kitap Yayınevi)
Feyza. 
16 Haz 12:58 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Seviyor musun?"
"Evet, seviyorum."
"Ve gerçek aşk hiçbir zaman ölmeyecek."

Sis, Stephen King (Sayfa 210 - Altın Kitaplar Yayınevi)Sis, Stephen King (Sayfa 210 - Altın Kitaplar Yayınevi)

"Şimdi koluma girip sıkıca tutunun.
Birçok karanlık mahzene gireceğiz,
ama sanırım yolu biliyorum.
Yeter ki kolumu bırakmayın."

Sis, Stephen King (Altın Kitaplar)Sis, Stephen King (Altın Kitaplar)

Kitapla ilgili 2 Haber

Stephen King’in “Sis” romanı diziye uyarlanıyor
Stephen King’in “Sis” romanı diziye uyarlanıyor Korku edebiyatının tanınan isimlerinden Stephen King‘in “Sis” (“The Mist”) adlı romanı dizi oluyor.
Stephen King’in 'The Mist' Eseri Dizi Oluyor
Stephen King’in 'The Mist' Eseri Dizi Oluyor Korku edebiyatının en güçlü isimlerinden biri olan Stephen King’in 1980 yılında kaleme aldığı The Mist (Sis), ekranlara uyarlanıyor.