Dil Zekası İletişim Sihirbazlığı

7,3/10  (12 Oy) · 
39 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.448 gösterim
Bu kitap, iletişimdeki gerçek gücünüz olan "Dil Zekanızı" keşfetmeniz için yazıldı. Dil Zekanızı geliştirmek için kullanabileceğiniz teknikler, kitapta herkesin anlayabileceği bir kolaylıkla sunuluyor.

Her bölümde verilen anahtar sözcüklerle, okuma esnasında hangi sözcükler üzerinde odaklanacağınızı göreceksiniz. İpucu bölümü sizi konu hakkında pratik yaklaşımlarla donatıyor. Her bölümde konuyla ilgili bir resim, bir söz, bir öykü, bir anekdot anlatılan teknikleri desteklerken, esere canlı ve hoş bir okuma havası katılıyor. Tablolar, sorular ve uygulamalarla gündelik hayatınızda bu teknikleri uygulamanızı kolaylaştıracak yaklaşımlar bulacak, kendinize sorular soracak, uygulamalar yapacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  978-605-4308-90-3
 • Yayınevi:
  Tutku
 • Kitabın Türü:
Kübra Gözüdik 
13 Oca 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ne söylediğinizin değil nasıl söylediğinizin önemine psikolojik ve eğitimsel bir bakış, konuların özünü yansıtan yer yer mizahi ve düşündürücü kısa hikayeler, dil zekanızın gelişimine katkısı olacak soru ve uygulamalar, kitap sonunda bulacağınız dil zekası kartları ile tam bir başucu kitabı. İlk okuduğunuzda fazla teorik gelebilir ama aslında pek öyle değil. Farkında olmadan çoğu dil zekası tekniklerini uygulamış olduğunuzu ve halen de uyguladığınızı görebiliyorsunuz. Kitabı iki defa okudum. İlk okuduğumda gözümden kaçanları farkettim ve ikinci okuyuşumda çok daha farklı bir bakış açısıyla uygulamaları yaptım. Yazarın kitapta da belirttiği gibi uygulamaları yaparken zaman zaman konulara da dönme ihtiyacı hissettim. Bu iyi oluyor. Uyulamalar daha amacına dönük yapılabiliyor. Hem okurken hem kendime-çevremdekilere uygularken büyük keyif aldığımı söyleyebilirim.

Miraç 
01 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu güne kadar okuduğum kişisel gelişim kitaplarının anası, babasıdır bu kitap. Bir insanın en büyük cevherinin dil olduğunu ve dilini nasıl konuşturacağını eksiksiz bir şekilde yazmış. Konudan önce önemli sözlerle açılış yapılır; ipucu ve anahtar sözcüklerle desteklenir. Kitabın sonundaki Dil Zekası Kartları ise tam bir çerçevelenip asmalık

Bazı kitaplar okundukça anlaşılır ama bu kitapta pratik yaparak anlıyorsunuz. İçindeki uygulamalarla Türkçe'nin nasıl bir deniz olduğunu anlayabiliyorsunuz. Tek şart uygulamak.

Elif 
22 May 2017 · Kitabı okudu

İnsanın sosyal hayatta en büyük sorunlarından biri olan iletişimsizliğin, dili doğru kullanarak ve etkileyici bir konuşmacı olarak nasıl aşılacağını anlatan sade bir kitap.

Batuhan Okuyan 
03 Kas 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 9/10 puan

Aslında bu tür kişisel gelişim kitapları insana bir anda fazla düşünce birikimi yansıtır. Ama genel olarak bu kitabı incelediğimde sadelikten yana bir anlatım kullanılmış ve bu anlatım yeri geldimi öğüt yeri geldi mi bir uyarı yerini alıyor hayatımızda kullanmaya yönelik yani hayatımızda kullanmaya yönelik derken bir anda bir düşünce birikimi yansıtarak değil yavaş yavaş olarak kişisel olarak dahada güçlenmenizi sağlıyor. Yazarımız kişisel düşüncelerin insanlara nasıl iletilebiliceği hakkında gayet yetenekli okumanızı tavsiye ederim.

toprak 
08 Şub 2015 · Kitabı okuyor · 6/10 puan

içerik olarak fena değil diyebilirim.. orta sayfalardayım henüz..

Kitaptan 7 Alıntı

Muhammed Işık 
24 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendimizi ne kadar iyi tanırsak, kendimizle diyaloğumuz ne denli güçlü ise ailemizle, arkadaşlarımızla, akrabalarımızla, toplumumuzla tüm dünya insanlarıyla o denli güçlü diyaloglar yakalarız.

Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 62)Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 62)
toprak 
08 Şub 2015 · Kitabı okuyor · İnceledi · 6/10 puan

'' Eğer yeterince nedeniniz yoksa çok kolay vazgeçebilirsiniz. O halde bir konuda başarılı olmak, ilerleme kaydedebilmek yeterince nedenimiz olmasına bağlıdır.. ''
Forrest

Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 174)Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 174)
Muhammed Işık 
25 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biri için bir şeyi gerçek kılmak, herhangi bir konu hakkında onu ikna etmek istiyorsak, o kişinin içsel seslerini, resimlerini duygularının niteliğini bilmemiz gerekmektedir.

Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 115)Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 115)
Muhammed Işık 
25 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Gördüklerim, görmediklerime inanmaya mecbur ediyor beni. "

R. W. Emerson

Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 134)Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 134)
Seher 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

''Bir şeyi duydunuz diye inanmayın,
atalarınız inanmış diye inanmayın,
ben söyledim diye inanmayın,
doğru bulduğunuz şeylere inanın.''
budha

Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 142 - dil zekası)Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 142 - dil zekası)
Muhammed Işık 
27 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" İnsanları inandıkları şeylerden vazgeçirmek, bir şeylere inandırmaktan daha zordur. "
E. Renan

Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 168)Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 168)