Dil Zekası İletişim Sihirbazlığı

8,0/10  (6 Oy) · 
20 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.165 gösterim
Bu kitap, iletişimdeki gerçek gücünüz olan "Dil Zekanızı" keşfetmeniz için yazıldı. Dil Zekanızı geliştirmek için kullanabileceğiniz teknikler, kitapta herkesin anlayabileceği bir kolaylıkla sunuluyor.

Her bölümde verilen anahtar sözcüklerle, okuma esnasında hangi sözcükler üzerinde odaklanacağınızı göreceksiniz. İpucu bölümü sizi konu hakkında pratik yaklaşımlarla donatıyor. Her bölümde konuyla ilgili bir resim, bir söz, bir öykü, bir anekdot anlatılan teknikleri desteklerken, esere canlı ve hoş bir okuma havası katılıyor. Tablolar, sorular ve uygulamalarla gündelik hayatınızda bu teknikleri uygulamanızı kolaylaştıracak yaklaşımlar bulacak, kendinize sorular soracak, uygulamalar yapacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  978-605-4308-90-3
 • Yayınevi:
  Tutku
 • Kitabın Türü:

Bazı kitaplar okundukça anlaşılır ama bu kitapta pratik yaparak anlıyorsunuz. İçindeki uygulamalarla Türkçe'nin nasıl bir deniz olduğunu anlayabiliyorsunuz. Tek şart uygulamak.

Kübra Gözüdik 
13 Oca 01:51 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ne söylediğinizin değil nasıl söylediğinizin önemine psikolojik ve eğitimsel bir bakış, konuların özünü yansıtan yer yer mizahi ve düşündürücü kısa hikayeler, dil zekanızın gelişimine katkısı olacak soru ve uygulamalar, kitap sonunda bulacağınız dil zekası kartları ile tam bir başucu kitabı. İlk okuduğunuzda fazla teorik gelebilir ama aslında pek öyle değil. Farkında olmadan çoğu dil zekası tekniklerini uygulamış olduğunuzu ve halen de uyguladığınızı görebiliyorsunuz. Kitabı iki defa okudum. İlk okuduğumda gözümden kaçanları farkettim ve ikinci okuyuşumda çok daha farklı bir bakış açısıyla uygulamaları yaptım. Yazarın kitapta da belirttiği gibi uygulamaları yaparken zaman zaman konulara da dönme ihtiyacı hissettim. Bu iyi oluyor. Uyulamalar daha amacına dönük yapılabiliyor. Hem okurken hem kendime-çevremdekilere uygularken büyük keyif aldığımı söyleyebilirim.

Batuhan Okuyan 
03 Kas 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 9/10 puan

Aslında bu tür kişisel gelişim kitapları insana bir anda fazla düşünce birikimi yansıtır. Ama genel olarak bu kitabı incelediğimde sadelikten yana bir anlatım kullanılmış ve bu anlatım yeri geldimi öğüt yeri geldi mi bir uyarı yerini alıyor hayatımızda kullanmaya yönelik yani hayatımızda kullanmaya yönelik derken bir anda bir düşünce birikimi yansıtarak değil yavaş yavaş olarak kişisel olarak dahada güçlenmenizi sağlıyor. Yazarımız kişisel düşüncelerin insanlara nasıl iletilebiliceği hakkında gayet yetenekli okumanızı tavsiye ederim.

toprak 
08 Şub 2015 · Kitabı okuyor · 6/10 puan

içerik olarak fena değil diyebilirim.. orta sayfalardayım henüz..

Kitaptan 7 Alıntı

Esranur Maral 
04 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ne kadar çok şey bilirsen bil, anlatabildiğin karşındakinin anlayabildiği kadardır.
-Mevlana

Dil Zekası, M. Abdullah YılmazDil Zekası, M. Abdullah Yılmaz
Esranur Maral 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yaşam, aldığımız nefes sayısıyla değil nefesimizi kesen anların sayısıyla ölçülür.

Dil Zekası, M. Abdullah YılmazDil Zekası, M. Abdullah Yılmaz
Esranur Maral 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Shakspeare diyor ki: " Bazıları büyük doğar, bazıları büyüklüğü kazanır, bazılarına da büyüklük yakıştırılır." Her insanın bir haritası vardır. Tek ve doğru harita diye bir şey yoktur. Herkes kendi dünya modeli içinde kendisi için en uygun seçimi yapar. Bize düşen ise kendimizi bir başkasının yerine koyabilmek.

Dil Zekası, M. Abdullah YılmazDil Zekası, M. Abdullah Yılmaz
toprak 
08 Şub 2015 · Kitabı okuyor · İnceledi · 6/10 puan

'' Eğer yeterince nedeniniz yoksa çok kolay vazgeçebilirsiniz. O halde bir konuda başarılı olmak, ilerleme kaydedebilmek yeterince nedenimiz olmasına bağlıdır.. ''
Forrest

Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 174)Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 174)
Seher 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

''Bir şeyi duydunuz diye inanmayın,
atalarınız inanmış diye inanmayın,
ben söyledim diye inanmayın,
doğru bulduğunuz şeylere inanın.''
budha

Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 142 - dil zekası)Dil Zekası, M. Abdullah Yılmaz (Sayfa 142 - dil zekası)