Dr. Gelecek

9,3/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
6 beğeni  · 
734 gösterim
Tam bir kör terörün ağına düşmüştü. Bir dakika önce yıllardır gidip geldiği caddelerden geçerek işine gidiyordu. Şimdiyse yüzyıllarca sonrasındaydı. Neredeydi? Niçin buradaydı? Dr. Jim Parsons birden yeni bir dünyada değil tümüyle yeni bir zamanda olduğunu farketti. Kartların kabile şefi onu son derece tehlikeli bir görev için seçmişti. Peki nasıl kurtulacaktı. Kendi çağına geri dönebilecek miydi?
 • Baskı Tarihi:
  1997
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789755760001
 • Orijinal Adı:
  Dr. Futurity
 • Çeviri:
  Sevil Cerit
 • Yayınevi:
  Sarmal Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emre Şeyda 
06 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Beğendiğim bilim kurgu yazarlarından olan Philip K. Dick'in bu romanı zaman yolculuğu üzerine. Zaman yolculuğu üzerine yapılmış pek çok kitap okumama ve film izlememe rağmen hepsindeki zamandaki yolculuk teorileri hoşuma gider. Bu kitapta da yazara özgü bir zamanda yolculuk teorisi var ve oldukça başarılı buldum. Bir solukta bitirebileceğiniz bir roman olmuş.

Serdar Poirot 
25 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Usta bilim kurgu yazarımdan çok güzel bir roman. Jim Parsons adında bir doktor işe giderken bir kaza yapar ve kendini gelecekte bulur. Bu dünyada üreme ve ölüme yaklaşım çok farklıdır. Jim'in Corith adında bir adamı iyileştirmesi gerekmektedir. Ancak zaman içerisinde yolculuk yaptıkça bazı şeyleri fark eder. Corith dünyayı değiştirmek için zamanda geçmişe gidip Drake adlı Amerika kaşifini öldürecektir. Ama Drake de zaten Storeg adındaki başka bir görevlidir. Jim, Corith'i öldürmek zorunda kalmıştır. Ama Corith iki kere öldürülmüştür. Kızı Loris ile arasında yakınlaşma olur. Ama Corith'i ikinci kez öldüren kimdir? Gerçeği öğrendiği zaman beyninden vurulmuşa döner. Karısı Mary'nin yanına mı dönecektir yoksa Loris'in yanında mı kalacaktır? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.