8,3/10  (7 Oy) · 
25 okunma  · 
9 beğeni  · 
637 gösterim
Bilimkurgunun büyük ustası Philip K. Dickten yaşam, ölüm ve gerçeklik üstüne bir başyapıt daha...

Ben Ubikim. Evrenden önce ben vardım. Güneşleri ben yarattım. Yaşamları ve yaşanacak yerleri ben yarattım; onları buraya getirdim ve onları oraya koydum. Benim istediğim gibi davranırlar, ben ne dersem onu yaparlar. Benim sözüm ve adım asla söylenmedi, kimse bilmez benim adımı. Bana Ubik diyorlar, ama adım bu değil. Ben varım. Her zaman var olacağım.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  9786055532567
 • Orijinal Adı:
  Ubik
 • Çeviri:
  Ece Gamze Atıcı
 • Yayınevi:
  Altıkırkbeş Basın Yayın
 • Kitabın Türü:
Serhat Tezer 
 27 May 13:38 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Simulakra,ubik ve androidler elektrikli koyun dusler mi...3kitabi arasinda en begendigim kitapti.Hepsinde de sonunda acik kapi birakiyor yazimi gercekren hasta olunacak kadar guzel olaya adapte oluyorsunuz surukleyici yaratici dizi kivaminda muhtesem bir kitap...

Y. Yalçın 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"aynı anda, her yerde bulunma" anlamına gelen kelime ve aynı zamanda pkd kitabıdır. dilimize kazandılrılmıştır ve 6:45 tarafından basılmıştır. kitaba ilk başladığınızda biraz ağır, biraz sıkıcı ve biraz da karmaşık gelebilir ama bunları unutturacak bir yapıya sahiptir. kitabın sayfalarını ilerlettikçe, uykunuzdan vazgeçebileceğiniz kadar iyi bir esere dönüşüyor. aklınızda sorular ve merak duygunuzun kabarmasıyla eser keyfinize keyif katılıyor.

" ben ubik'im.evrenden önce ben vardım. güneşleri ben yarattım. yaşamları ve yaşanacak yerleri ben yarattım; onları buraya getirdim ve onları oraya koydum. benim istediğim gibi davranırlar, ben ne dersem onu yaparlar. benim sözüm ve adım asla söylenmedi, kimse bilmez benim adımı. bana ubik diyorlar, ama adım bu değil. ben varım. her zaman var olacağım."