Şizofreni Ve Değişimler Kitabı

5,9/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
7 beğeni  · 
625 gösterim
Philip K Dick birbirinden enfes çığır açan bilim kurgu romanlarının yanı sıra 60lı yılların başında entelektüel yapısını muazzam ve eğlenceli şekilde ortaya döken bir takım uzun makaleler yazdı ve bunlar ülkesinde küçük kitaplar olarak o yıllarda yayımlandı.

Altıkırkbeş Yayın bu Philip K Dick özel serisine düşünürün yeni metinleriyle devam edecek. Şizofreni ve Değişimler Kitabı ucu halüsisünatif uyuşturuculara dek varan, yazarın şizofreni üzerine kendi saptamalarının dışa vurumu.

Kitap Altıkırkbeşin yeni ve özel serisinin bir ürünü olarak sert kapaklı ve bez ciltli, seriye özel ebadıyla okurlarıyla buluşacak!
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  56
 • ISBN:
  9786055532949
 • Çeviri:
  Murat Karlıtağ
 • Yayınevi:
  Altıkırkbeş Basın Yayın
 • Kitabın Türü:
Ferman Mammadov 
07 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi

Doktora okuyanlar için yazılmış galiba.Biz sıradan okuyucuların anlaması için zor bir kitap. I Ching'i (Değişimler Kitabı) ve psikiyatri bilgilerine az çok aşina olmamız gerekir.

Kübra 
16 Tem 2014 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Dışı ciltli kitaplar hele ki bir de eski basımsa eğer bir gizem uyandırır bende. Ama çok gereksiz, vakit kaybı bir kitap. Şizofreni ile ilgili bir şeyler okumak isteyen, bunu okumasın vakit kaybeder.

Dila. 
12 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

IChing felsefesi ve bunun şizofrenide kullanılabilmesinden bahsediyor.Belki çok şey anlatıyordur bilmiyorum. IChing'e uzak olan benim gibi ortalama insanlar için biraz fazla bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı