En Uzun Gece

7,6/10  (64 Oy) · 
427 okunma  · 
41 beğeni  · 
1.562 gösterim
Birbirini seven iki insanın düşebileceği en kötü duruma düştüklerinin farkındaydı, sevgi asla kaybolmayacak bir biçimde canlıydı ama aralarındaki ilişki çürüyüp eski bir köprü gibi yıkılmıştı. Bir nehrin iki kıyısında kalmışlardı. Birbirlerini görüyorlar, rüzgârın kelimelerin çoğunu uğultusuyla boğduğunu bile bile birbirlerine sesleniyorlar ama birbirlerine ulaşamıyorlardı. Bütün hissettiklerine rağmen o köprünün bir daha kurulamayacağına inanıyordu, bunu denemeye bile gücü kalmamıştı, o kavgalar, kıskançlıklar, dinmeyen kuşkular, iyileşmesi imkânsız biçimde ilişkilerini de ruhlarını da hastalandırmıştı. Arabanın içinde yaşadığı o korkunç özlem krizini, arabayı nasıl kenara çektiğini, özlemenin şiddetinden nasıl soluğunun kesildiğini Yelda'ya hiçbir zaman anlatmadı, Yelda o kadar özlendiğini hiç bilmedi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786051416212
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dilan temel 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · 7/10 puan

Birbirini seven iki insanın cektiği acılar yelda için cektiği zorluklar ve cektiği bütün zorluklarn hiç birinden yeldanın haberi olmayışı. Araya giren ayrılıklar herseye rağmen tüm engelleri aşıp yeldaya kavusması..

içini kemiren bir acı yaşamak hiç bilmediğin bir coğrafyada... aşkın binbir türlü halini hissediyorsun.. kurtulmak için kaçtıkça daha sıkı sarılan bir acı.

ahmet Karakuzulu 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Yazar, romanı bir aşk hikayesi olarak kurgulamış, içine de doğudaki töre ve terör olaylarını meze olarak serpiştirmiş. Bu nedenle sosyal olaylara yaklaşımı inandırıcı olmamış. Romanda işlenen aşk , tutkulu aynı zamanda hastalıklı bir içeriğe sahip. Tasvirlerde yer yer tekrarlar var. okuyacağınız başka kitaplar varsa önceliği onlara vermenizi öneririm:)

ilke çubukcu 
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

bu kitabı iki kere okudum adı yelda Hayatında herkesten ve her şeyden fazla sevdiği erkekten kaçarak Güneydoğu'nun dağlarında uluslararası bir araştırma grubuna katılan bir kadın. etkilendiğim bir kitap cesur yürekli bir okadarda kalbi güzel bir kadın :)

Hüseyin padak 
08 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça sürükleyici bir kitaptı. Coğrafyanın kulturel yapisini cok iyi betimlemis. Oldukça surukleyici politik bir kitapti. Okurken sanki ordayim hissi verdirtiyordu.

Elif Şahin 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 9/10 puan

Mükemmel bir aşk romanı. Boğazınızda bir düğümle sonlanacak, içinde o kadar güzel cümleler var ki hepsi içinize işleyecek.

Okumanızı tavsiye ederim.

Kitaptan 6 Alıntı

Mizgin 
 25 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Seni kaybetmekten belki de fazla senin hayalini kaybetmekten korkuyorum...

En Uzun Gece, Ahmet AltanEn Uzun Gece, Ahmet Altan

Çektikleri büyük acılardan kurtulamayan insanlar bazen çareyi; bir başkasını kurtarmakta,bir başkasının acısını dindirmekte bulur...

En Uzun Gece, Ahmet AltanEn Uzun Gece, Ahmet Altan

Kendi namussuzluklarını, kadınları namus adına öldürerek temize çıkarmak isteyen hayvan sürüsü bu erkekler hırsızlık yapıyorlar, cinayet işliyorlar, yalan söylüyorlar, aldatıyorlar , başkasının hakkına tecavüz ediyorlar ,kendilerinden güçlüler karşısında yaltaklanıyorlar ama erkeklikleri ve namusları sadece kadın konusunda akıllarına geliyor.

En Uzun Gece, Ahmet AltanEn Uzun Gece, Ahmet Altan
Mücahit ÖZDEMİR 
22 Oca 22:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Hayyam bade ile sarhoşsan mutlu ol
Lale yanaklı biriyle oturmuşsan mutlu ol
Madem ki dünyanın sonunda yokluk var
Say ki yoksun , varmışsın gibi mutlu ol "

En Uzun Gece, Ahmet Altan (Sayfa 34)En Uzun Gece, Ahmet Altan (Sayfa 34)
mertt 
29 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ölüm korkusu geleceği merak etmektir. Ölüm gelecekte saklıdır."

En Uzun Gece, Ahmet AltanEn Uzun Gece, Ahmet Altan
Mücahit ÖZDEMİR 
24 Oca 15:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

...Başlık parasını kızın babası alır burada. Mal gibi satarlar yani.. Köylünün gencinde para olmaz ,nereden olsun... Para ya ağa oğlunda ya ihtiyardadır.Ağa oğlu ağa kızı alır. Köyün kızı köyün ihtiyarına kalır. Kız genç... İçi fıkırdar,semaver gibi kaynar, eti soğumuş ihtiyarı netsin , gönlünü bir gence kaptırır , kaçar....Bunlar da onları bulup vurur... Sonra da kasıla kasıla namus davası derler.

En Uzun Gece, Ahmet Altan (Sayfa 261)En Uzun Gece, Ahmet Altan (Sayfa 261)