1000Kitap Logosu
Eroinle Dans
Eroinle Dans
Eroinle Dans

Eroinle Dans

Alevden Küle

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.7
2.356 Kişi
14,5bin
Okunma
2.222
Beğeni
36,3bin
Gösterim
400 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 20 dk.
Adı
Eroinle Dans (Alevden Küle)
Basım
Türkçe · Türkiye · Altın Kitaplar · Ekim 2005 · Karton kapak · 9789752106123
Diğer baskılar
Eroinle Dans
Eroinle Dans
Alevden Küle Eroinle Dans
Eroinle Dans
Piraye romanının yazarından hüzünlü ve bir o kadar da düşündürücü bir kitap "Çok şaşıracaksın ama... Sana olan tutsaklığım buraya kadar Eroin! Vedalaşmamızın zamanı geldi. Her şey ne güzel başlamıştı oysa... Yepyeni ufuklar açmıştın önüme. Bulutların üzerine çıkarıp özgür bırakmıştın beni. Bambaşka bir özgürlüktü bu; çevremdekilerden farklı kılan, sıkı sıkıya bağlanmaya değer, çekici, vazgeçilmesi güç bir büyü... Asıl tutulduğum da buydu galiba. Eros, dedim sana! Aşk tanrım oldun benim. Mutluydum kollarında... Beni dansa kaldırdığında, geri çeviremedim; tam tersine havalara uçtum sevincimden... Ayaklarımızın uyumu harikaydı. Bana bırakmıştın kendini, istediğim gibi yönetebiliyordum seni. Hep böyle sürecek sandım..." "...Tüm sorumluluğu sana yüklemek haksızlık olur. Nereye sürüklendiğim belliydi, gene de koştum peşinden. Canımdaki canı çekip alman da ders olmadı bana. Senden kaçarken, sana sığındım. Yaptığımızın ölüm dansı olduğunu bile bile, kollarındaki sarhoşluğumu sürdürdüğüm için, ben de en az senin kadar suçlu değil miyim? Ama bitti artık... Ölüm dansı tek kişiliktir! Bundan sonrasında bana eşlik edemeyeceksin. Ölümüm senin elinden olmayacak Eroin! Bu zevki tattırmayacağım sana..." Eroinle ölümüne dans! Bitti, deseniz de bir yerlerde sürüyor hâlâ. Değişen, yalnızca dans edenler...
6 mağazanın 16 ürününün ortalama fiyatı: ₺19,54
7.7
10 üzerinden
2.356 Puan · 285 İnceleme
Eylül Şentorun
Eroinle Dans'ı inceledi.
400 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Her insanın okumasını düşündüğüm kitaplardandır Eroinle Dans. Hedeflediği gibi Boğaziçi'nde Psikoloji bölümünü kazanan Eylül, üniversitede Dünya isimli bir kızla tanışır. Eylül, Dünya'nın yaşadığı zorlukları öğrenirken bir anda kendisini de Dünya gibi içki ve uyuşturucu bataklığının içinde bulur. Hem mutluluğun hem üzüntünün çok iyi işlendiği bir kitap olarak nitelendirebilirim kendimce.
Eroinle Dans
7.7/10
· 14,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Yağmur Özdoğan
Eroinle Dans'ı inceledi.
406 syf.
·
23 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Eylül ve Eros’un dansını derinlemesine ve kurgu olmasına rağmen gerçekçi bir şekilde anlatan bu kitabı çok beğendim. Eylül gibi Türk toplumuna ‘’uygun’’ olarak nitelendirilen çalışkan, zeki, saygılı karakterin eroinle tanışması, eroini kontrol edebileceğini düşünmesi ve tam aksine onun pençesine düşmesi çok gerçekçi bir şekilde anlatılmış.
Eroinle Dans
7.7/10
· 14,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Rowenarbook
Eroinle Dans'ı inceledi.
400 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Eroinle Dans
Çok yanlış bir dönemde okudum aslında çok uzun uzun okunacak ve bir sürü not çıkarılacak bir kitap olduğunu düşünüyorum. Beklediğimden farklıydı ben gerçekten uyuşturucuyu ele alacağını düşünmemiştim. Eylül gibiyiz çoğumuz bazılarımız aştı bu yolları bazılarımız çıkmaz yollarda kayboldu. Uyuşturucu maddeler olmasa da çoğu şeyi arkadaş çevremizden öğreniyoruz ve bunların nerdeyse çoğunluğu kötü her zaman iyi arkadaşlıklar kuramıyoruz. Çevremizden etkileniyor belli kalıplara uymaya çalışıyor kendimizi herkese kanıtlamaya çalışıyoruz. Bir kereden bir şey olmaz ya diyerek geçiyoruz. Hayatımızı tamamen sadece biz kontrol edebiliriz kanıtlanmak veya mükemmel olmak zorunda değiliz. Bu kitap bu konuyu çok güzel anlatmış ve biraz yumuşatmış gibi de geldi. Özendirici olabilir mi sanmam ama 18 altına önermem o yaşlarda her şeyi yanlış anlayabiliriz.
Eroinle Dans
7.7/10
· 14,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Rabia Acer
Eroinle Dans'ı inceledi.
400 syf.
·
Puan vermedi
Kitap eroin hakkında engin bilgilere ulaşmamı sağlamıştı. Sağ olsun.Arkadaş ortamının insanı ne kadar bozabileceğini ve uyuşturucunun inanılmaz bir batak olduğunu öğrenmiştim iyice. Hızlı akıyor. Çerez niyetine okunabilir.
Eroinle Dans
7.7/10
· 14,5bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9