Eroinle Dans Alevden Küle

7,6/10  (401 Oy) · 
2.273 okunma  · 
312 beğeni  · 
7.276 gösterim
Piraye romanının yazarından hüzünlü ve bir o kadar da düşündürücü bir kitap "Çok şaşıracaksın ama... Sana olan tutsaklığım buraya kadar Eroin! Vedalaşmamızın zamanı geldi.
Her şey ne güzel başlamıştı oysa... Yepyeni ufuklar açmıştın önüme. Bulutların üzerine çıkarıp özgür bırakmıştın beni.
Bambaşka bir özgürlüktü bu; çevremdekilerden farklı kılan, sıkı sıkıya bağlanmaya değer, çekici, vazgeçilmesi güç bir büyü... Asıl tutulduğum da buydu galiba.

Eros, dedim sana! Aşk tanrım oldun benim. Mutluydum kollarında... Beni dansa kaldırdığında, geri çeviremedim; tam tersine havalara uçtum sevincimden... Ayaklarımızın uyumu harikaydı. Bana bırakmıştın kendini, istediğim gibi yönetebiliyordum seni. Hep böyle sürecek sandım..."

"...Tüm sorumluluğu sana yüklemek haksızlık olur.
Nereye sürüklendiğim belliydi, gene de koştum peşinden. Canımdaki canı çekip alman da ders olmadı bana. Senden kaçarken, sana sığındım.

Yaptığımızın ölüm dansı olduğunu bile bile, kollarındaki sarhoşluğumu sürdürdüğüm için, ben de en az senin kadar suçlu değil miyim?

Ama bitti artık... Ölüm dansı tek kişiliktir! Bundan sonrasında bana eşlik edemeyeceksin. Ölümüm senin elinden olmayacak Eroin!

Bu zevki tattırmayacağım sana..." Eroinle ölümüne dans!
Bitti, deseniz de bir yerlerde sürüyor hâlâ.
Değişen, yalnızca dans edenler...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2005
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789752106123
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Eroin hakkında yazılmış bir kitaptan beklediğim gibi değildi sanırım. Bir çok yazarla aynı hataya düşmüş yazar. Çok gerçek bir yarayı, göz önünde olsa da bir o kadar göz yumulan bir olayı masal gibi anlatmış. Karakterlerdeki tutarsızlık bir yana insana hiç bir şey gerçek gelmiyor. Bu konuda okuduğum diğer kitaplardan ve araştırmalarımdan yola çıkarak eroinle dans denen oyunun çokça yumuşatıldığını düşünüyorum. Bunlara rağmen emek verilmiş ve değinilmesi gereken bir konuya değinmiş. Belki ergenlik dönemindeki gençler için faydalı olabilir. Ancak özendirici olabilecek yönleri de yok değil.

Aysel 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Arkadaşını uyuşturucu batağından kurtarmaya çalışan bir genç kızın kendinin de adım adım batağa saplandığından haberi yoktur ...

Genel olarak kitaba bakıldığında Canan Tan'ın seçdiyi öbür kız karakterlerinden farklı bir karakterle karşılaşmadım.Yine o aynı bildik ben egosuyla bol olan Canan Tan'ın tipik kızları. Ama bunları bir tarafa bırakıp kitaba dönersek, toplum sorunlarını, gençleri bu yola iten sebepleri iyi açıklamış yazar.Sıkılmadan okudum desem abartmam bence. Kendimi hiç uyuşturucu kullanan birinin yerine koymamıştım bunu sorgulattı kitap... Bir de benzer durumda bir arkadaşım olsaydı ne yapardım dedim? Onu kendi kaderine terk edip kendimi kurtarır mıydım ya da Eylül gibi dibe gittiğimi bile bile sahip çıkar mıydım? Soru güzel. Ama cevap....

SlmbnKüçükStajer 
12 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Canan Tanın güzel anlamlı kitaplarından biri yine"Eroinle dans" gençlikte yapılan yanlışlıklar ve bunun sonucunun ağır ödenmesi. Kimle arkadşlık yaptığımız aslında bir yandan da önemini vurgulayan bir kitap. Seçimlerimizi doğru ve kararlı, gelecegimizi olumlu yönde etkileyecek seçimler yapmalıyız. Akıcı bir kitap.

dilara sarsılmaz 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Puan vermedi

bu kitapta eroin öyle bir dille anlatılmış ki kitaba büyülenmemek elde değil. kitapta eylülün eroine bilmeden bağlanması dünya nın ölümüyle bu bağının artması ve bunun sonucunda ölüm eşiğine gelmesi. ama yinede eroinle olan dansını sonunda bitirmesi......

zuhal egüz 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

herkesin okuması gereken harika bir kitap üniversiteye sınavlarına çok yoğun olarak çalıştığım dönemlerde okudum bu romanı ve o kadar sürükleyiciydi ki tüm derslerimi bir tarafa atıp sırf bu kitabı okudum bi dönem teşekkürler canan tan :)

melisa demirci 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Canan Tan'ın kitaplarini begeniyorum. Gençlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. Çıkarılacak çok ders var ve size tüm gerçekleri bütün çıplaklığıyla anlatan bir eser.

intifa 
19 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bağımlılıkların insan hayatını nasıl alt üst ettiğini, nasıl nerede ve kimi yakalayacağının hiç belli olmadığının nasıl başlayıp nerede bittiğinin anlatıldığı keyifle okunan bir kitap.Ayrıca Canan Tan kitaplarını okuduğumda olayların geçtiği şehirleri yerleri ve mekanları görmüş gezmiş gibi olurum.iyi okumalar.

blgn 
07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Süper
Canan Tan herzamanki gibi kendini aşmış.Yazdığı her kitabı bitirdiğimde içimde bir boşluk oluşuyo özlüyorum o kitaptaki karakterleri.En son bu kitabını okudum 2 günde bitirdim,şimdi yeni bir kitaba başladım yabancı bi yazarın fakat zevk alamıyorum.Şiddetle tavsiye ederim Canan Tan'ın bütün eselerini biran önce okuyun.

Esma Meral 
 19 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Pirayeden sonra okudugum ve ondaki gibi duygulandım.Dünya yı ilk basta cok sevmesemde sonradan sevdiğim bi karakter oldu
Acaba hayatı bitirmek bu kadar ucuz mu? Ama kendimi Dünya' nın yerine koyduğumda kesinlikle Dünya kadar cesur , dimdik ayaktaa ve hala içinde umut besleyen bi kız olamazdım.

Yağmur 
31 Oca 22:41 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tatilimin en güzel kitaplarından biri oldu,bu kitap.Güzel bir kitaptı.Keyif aldım.Okurken yemek yemeyi unuttuğumu fark ettim.Sizi hemen saran bir konusu var.Spoi içerir.

Eylül,İzmirli bir kız ve İstanbul'da bir üniversite kazanır.Yurt bulmada zorluk Yaşar Ve en yakın arkadaşı o okulu kazanır ama her ikisi de farklı bölümlerdeki.Eylül'ün oda arkadaşı eroin bağımlısıdır.Ve Eylül her fırsatta ailesini görmeye gider ama oda arkadaşı sayesinde eroin bağımlısı olur.

Kitap daha çok Eylül'ün hayatı,yaşadıkları ve Eylül'ün eroin ile olan hayatı anlatılmakta.

Yazarı taktir ettim.Çünkü böyle konuları yazan,anlatan yazar sayısı az.Ve bunu dikte şeklinde değilde örnek ile romanlaştırır anlatan yazar,bir tek bu yazar.Çünkü eroin kullanma yaşı ülkemizde küçük yaşlara kadar düştü Ve tedavi edilebilecek bir bağımlılık türü.

Tavsiye ediyorum.Keyifli okumalar.

Kitaptan 27 Alıntı

Aysel 
07 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Her şey yolundayken temiz kalmak kolay; önemli olan, olumsuzluklar karşısında da güçlü durabilmek."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 193)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 193)
Aysel 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Telepatiye inanırım... İlk karşılaştığınız birini ya seversiniz ya da yıldızlarınız barışmaz. Sevdiğiniz kişi de sizi sever, hoşlanmadıysanız eğer, o da sizden hoşlanmamış demektir."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 235)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 235)
Aysel 
07 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Yarınların ne getireceğini kestirmek mümkün değil..."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 193)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 193)
Aysel 
09 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Beklemek; eli kolu bağlı oturmak, demek değil! Önünde duran kapalı kapıları aralamayı, aralık duranları da ardına kadar açmayı bilmelisin."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 295)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 295)
Aysel 
09 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"İyiyle kötüyü, siyah ve beyaz gibi, keskin çizgilerle kim ayırabilmiş ki? Siyahın içinde biraz beyaz, beyazınkinde de siyah yok mudur? Hem, yaşamın başka renkleri de var. Sorun, onları görebilmek ya da siyahla beyaz arasında çakılı kalmakta. Bu aşamayı gerçekleştirmeyi başaranlara "mutlu insan" diyorlar..."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 294)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 294)
Aysel 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Ölmek ve gitmek, aynı noktada buluşur kimi zaman..."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 237)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 237)

Özlemi parçalara ayırmak... İyi de, kendisi parçalanırken neden yüreklerimizdekini de beraberinde parçalıyor ki?

Eroinle Dans, Canan TanEroinle Dans, Canan Tan
3 /