Eroinle Dans Alevden Küle

7,7/10  (493 Oy) · 
2.634 okunma  · 
386 beğeni  · 
7.840 gösterim
Piraye romanının yazarından hüzünlü ve bir o kadar da düşündürücü bir kitap "Çok şaşıracaksın ama... Sana olan tutsaklığım buraya kadar Eroin! Vedalaşmamızın zamanı geldi.
Her şey ne güzel başlamıştı oysa... Yepyeni ufuklar açmıştın önüme. Bulutların üzerine çıkarıp özgür bırakmıştın beni.
Bambaşka bir özgürlüktü bu; çevremdekilerden farklı kılan, sıkı sıkıya bağlanmaya değer, çekici, vazgeçilmesi güç bir büyü... Asıl tutulduğum da buydu galiba.

Eros, dedim sana! Aşk tanrım oldun benim. Mutluydum kollarında... Beni dansa kaldırdığında, geri çeviremedim; tam tersine havalara uçtum sevincimden... Ayaklarımızın uyumu harikaydı. Bana bırakmıştın kendini, istediğim gibi yönetebiliyordum seni. Hep böyle sürecek sandım..."

"...Tüm sorumluluğu sana yüklemek haksızlık olur.
Nereye sürüklendiğim belliydi, gene de koştum peşinden. Canımdaki canı çekip alman da ders olmadı bana. Senden kaçarken, sana sığındım.

Yaptığımızın ölüm dansı olduğunu bile bile, kollarındaki sarhoşluğumu sürdürdüğüm için, ben de en az senin kadar suçlu değil miyim?

Ama bitti artık... Ölüm dansı tek kişiliktir! Bundan sonrasında bana eşlik edemeyeceksin. Ölümüm senin elinden olmayacak Eroin!

Bu zevki tattırmayacağım sana..." Eroinle ölümüne dans!
Bitti, deseniz de bir yerlerde sürüyor hâlâ.
Değişen, yalnızca dans edenler...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2005
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789752106123
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Eroin hakkında yazılmış bir kitaptan beklediğim gibi değildi sanırım. Bir çok yazarla aynı hataya düşmüş yazar. Çok gerçek bir yarayı, göz önünde olsa da bir o kadar göz yumulan bir olayı masal gibi anlatmış. Karakterlerdeki tutarsızlık bir yana insana hiç bir şey gerçek gelmiyor. Bu konuda okuduğum diğer kitaplardan ve araştırmalarımdan yola çıkarak eroinle dans denen oyunun çokça yumuşatıldığını düşünüyorum. Bunlara rağmen emek verilmiş ve değinilmesi gereken bir konuya değinmiş. Belki ergenlik dönemindeki gençler için faydalı olabilir. Ancak özendirici olabilecek yönleri de yok değil.

Aysel 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Arkadaşını uyuşturucu batağından kurtarmaya çalışan bir genç kızın kendinin de adım adım batağa saplandığından haberi yoktur ...

Genel olarak kitaba bakıldığında Canan Tan'ın seçdiyi öbür kız karakterlerinden farklı bir karakterle karşılaşmadım.Yine o aynı bildik ben egosuyla bol olan Canan Tan'ın tipik kızları. Ama bunları bir tarafa bırakıp kitaba dönersek, toplum sorunlarını, gençleri bu yola iten sebepleri iyi açıklamış yazar.Sıkılmadan okudum desem abartmam bence. Kendimi hiç uyuşturucu kullanan birinin yerine koymamıştım bunu sorgulattı kitap... Bir de benzer durumda bir arkadaşım olsaydı ne yapardım dedim? Onu kendi kaderine terk edip kendimi kurtarır mıydım ya da Eylül gibi dibe gittiğimi bile bile sahip çıkar mıydım? Soru güzel. Ama cevap....

SlmbnKüçükStajer 
12 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Canan Tanın güzel anlamlı kitaplarından biri yine"Eroinle dans" gençlikte yapılan yanlışlıklar ve bunun sonucunun ağır ödenmesi. Kimle arkadşlık yaptığımız aslında bir yandan da önemini vurgulayan bir kitap. Seçimlerimizi doğru ve kararlı, gelecegimizi olumlu yönde etkileyecek seçimler yapmalıyız. Akıcı bir kitap.

Zişan Dakım 
26 Nis 00:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuduğum en sıkıcı kitapti. Konusunun çok güzel olması yani sıra anlatım çok yavaştı. Bu yüzden okuma isteği kalmadı. Gereksiz sözcük kullanımı çok fazla vardı. Akıcılık tamamen yok edilmiş. Öyle ki okurken konuyu bile unutuyorsunuz. Mesela bir yemek yiyecekler 5-6 sayfa anlatımı var. 3. sayfadan sonra "Ne anlatıyor bu ya?" diye ister istemez soruyorsunuz. Zaman kaybiydi benim için. Çok merak ederek başlamıştım ama beklentilerimi karşılamadı.

dilara sarsılmaz 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Puan vermedi

bu kitapta eroin öyle bir dille anlatılmış ki kitaba büyülenmemek elde değil. kitapta eylülün eroine bilmeden bağlanması dünya nın ölümüyle bu bağının artması ve bunun sonucunda ölüm eşiğine gelmesi. ama yinede eroinle olan dansını sonunda bitirmesi......

Özge 
26 Nis 19:38 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Canan Tan denilince herkes gibi tabiki sizlerin de aklına üniversite ortamı ve aileden uzak farklı bir şehirde yaşayan bir kız gorseli oluşmuştur zihninizde. Tam da düşündüğünüz gibi Canan Tan bu kitabında da Eylül isimli karakterin, Dünya isimli bir arkadaş ile tanışması ve eroin batağına düşmesini ele almis. Ele alınan konu bu zamanlara uygun olarak güzel bir seçim olsa da kitabın içinde ozenilecek durumlar yoktu diyemem, üstelik aşk filmleri ile yoğurulmuş bir toplumda bu kitap bir kurtuluş değildir fikrimce. Ayri yeten kitap okunduğunda yazılanların bir kitaptan ibaret olduğu, hissi veriyor ve bu pek hoş değil.

Eroin bağımlısı ve mutluluğu eroinde bulduğunu düşünen bir karakter, daha önemli değerler keşfettiğinde aşkı sandığı eroini terk etmeye ve onun yüzünden ölmemeye karar verir. Ama bazı şeyler planladığı gibi gitmez. Lise yıllarında okuyup, olumsuz etkilensem de kitaplığımda tuttuğum bir kitap.

Canan Tan'ın 4 günde yazdığı kitap. Eğer 1 haftadan fazla bi emek harcanmışsa bu baya bi trajikomik olurdu. Keşke Canan Hanım kitabı yazmadan önce eroinle ilgili ufak bi araştırma yapsaymış ama ne gezer! Ufak diyorum çünkü eroini google'de aratmakla bile öğrenebileceğiniz bilgiler Canan Tan'ın pembe unicornlu dünyasına girdiğinizde puf diye uçuveriyor. Her kitabında aynı hikayeyi yazan bu yazar, bu sefer şöyle eroinli meroinli sert bi şeyler olsun satılır demiş ve ne yazık ki yine aynı şeyi yazmış. Kitabın başarılı olduğu tek yeri satılabilmiş olması. 1 yıldız.

intifa 
19 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bağımlılıkların insan hayatını nasıl alt üst ettiğini, nasıl nerede ve kimi yakalayacağının hiç belli olmadığının nasıl başlayıp nerede bittiğinin anlatıldığı keyifle okunan bir kitap.Ayrıca Canan Tan kitaplarını okuduğumda olayların geçtiği şehirleri yerleri ve mekanları görmüş gezmiş gibi olurum.iyi okumalar.

zuhal egüz 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

herkesin okuması gereken harika bir kitap üniversiteye sınavlarına çok yoğun olarak çalıştığım dönemlerde okudum bu romanı ve o kadar sürükleyiciydi ki tüm derslerimi bir tarafa atıp sırf bu kitabı okudum bi dönem teşekkürler canan tan :)

Kitaptan 29 Alıntı

Aysel 
07 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Her şey yolundayken temiz kalmak kolay; önemli olan, olumsuzluklar karşısında da güçlü durabilmek."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 193)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 193)
Aysel 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Telepatiye inanırım... İlk karşılaştığınız birini ya seversiniz ya da yıldızlarınız barışmaz. Sevdiğiniz kişi de sizi sever, hoşlanmadıysanız eğer, o da sizden hoşlanmamış demektir."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 235)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 235)
Aysel 
07 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Yarınların ne getireceğini kestirmek mümkün değil..."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 193)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 193)
Aysel 
09 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Beklemek; eli kolu bağlı oturmak, demek değil! Önünde duran kapalı kapıları aralamayı, aralık duranları da ardına kadar açmayı bilmelisin."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 295)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 295)
Aysel 
09 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"İyiyle kötüyü, siyah ve beyaz gibi, keskin çizgilerle kim ayırabilmiş ki? Siyahın içinde biraz beyaz, beyazınkinde de siyah yok mudur? Hem, yaşamın başka renkleri de var. Sorun, onları görebilmek ya da siyahla beyaz arasında çakılı kalmakta. Bu aşamayı gerçekleştirmeyi başaranlara "mutlu insan" diyorlar..."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 294)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 294)
Aysel 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Ölmek ve gitmek, aynı noktada buluşur kimi zaman..."

Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 237)Eroinle Dans, Canan Tan (Sayfa 237)

Özlemi parçalara ayırmak... İyi de, kendisi parçalanırken neden yüreklerimizdekini de beraberinde parçalıyor ki?

Eroinle Dans, Canan TanEroinle Dans, Canan Tan
3 /