Etekli İktidar

5,3/10  (7 Oy) · 
34 okunma  · 
6 beğeni  · 
813 gösterim
Etekli İktidar sürekli haklarını genişleten kadınları ve köşeye sıkış(tırıl)mış erkekleri anlatıyor. Yazar sıkı bir Erkek Hakları Savunucusu Bu kitap; kentli, iyi eğitimli, kariyerist ve çalışan kadınların, erkeklerin nasıl da canına okuduğunun fotoğrafını çekiyor. Sinan Akyüz, kitabında; ezilen, oyuna getirilen, aldatılan, ailenin geçimini sağlama makinesi olarak kullanılan ahh zavallı biz erkeklerden yana tavrını koyuyor. Bu kitapta; kadın erkek ilişkileri üzerine sıkı tespitler, uygulanabilir taktikler ve erkeklerden yana bir tavır bulacaksınız. Kadınlar bu kitapta, erkeklerin neden artık evlenmediğinin, erkekçe cevabını bulacaklar. Yazar erkeklere, oyuncu kadınlara karşı, kendini koruma ve kontr-atak yapma taktikleri de veriyor. Yararlı olduğu kadar, esprili de bir kitap. Kadınlar canınıza okudukça, bu kitabı okumayı canınız çekecek! UYARI: Bu kitabı karınızın/sevgilinizin ulaşamayacağı yerde saklayınız!
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  223
 • ISBN:
  9789752973749
 • Yayınevi:
  Alfa Yayınları
 • Kitabın Türü:
silaes 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 6/10 puan

Cinsiyetimden mütevellit okurken köpürmem gereken kitap idi. Lakin kitap içerisindeki bazi saptamaların altina bizzati imzami atarim. Feministlerin topa tutmayacagini bilsem daha açik acik yazardirdim. Feminist hareketin ülkemizde amacindan saptigini düşünüyorum. Artik olay birlesip tekme tokat erkek dövmeye vardi. BU bahsettigim olayi gozlerimle gordum ve adamin hakkaten sucu yoktu. Ayrica evlendikten son iş bosanma raddesine gelince esit mal paylasimina karsiyim. Sözlesmeli evlilikte bence mis gibi birseydir. Cokta güzeldir. Bir kadinin önune. Evlenmeden önce sözlesme koyarsaniz ve kadinda metni okumadan bunu bana nasil yaparsin diye pöykürmeye başlarsa zaten evlenmeyin. Sizi sevmiyordur. Evlendikten sonra sosyal statu atlayip, üstune cocuk dogurduktan sonra avrupai takilmaya baslayan orta sinifken ne oldumcuk olanestetik güzeli arkadaşlarimi gördukce sinirleniyorum. Bu tipler zira evlendikten sonra sizinle selam sabahi keser, bundan dolayi sizden ders notu istedikleri. Zamanki halleri gözünüzun onune gelir bu kitapla birbirinize bakarak aglaşirsiniz. Çeyrek asirlik hayatim boyunca erkekleri algilayamadim kadinlari çözemedim. En iyisi pizza ve kedi temali bi hayat secmek zannimca. Yinede bilmiyorum tabi.
Kitapta gözume carpan noktalardan biri okudugum zamanin gerisinde kalmasi ayrica cok sık konu ve cümle tekrarina düsmesiydi.

Ceren Acer 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sinan Akyüz yine çok etkileyici bir kalemle kadın ve erkek ilişkilerindeki pürüzleri anlatmış Etekli İktidar kitabıyla. Ama tabi diğer kitaplarıyla Etekli İktidar kitabı arasında farklılıklar var. Yazarın bu kitabının çoğunluğu erkekleri ilgilendirebilecek görüşlerle dolup taşmıştı adeta. Ama erkek olmadığım halde beğenerek ve büyük bir ilgiyle okuyup, kitabın sayfalarında ilerledikçe yazarın savunduğu tezler ne kadar da yerinde, anlatılanlar ne kadarda içler acısı ve dobra demekten kendimi bir türlü alamadım açıkçası. Bir roman olmamasına rağmen, akıcı ve oldukça gerçekçiydi. Erkeklerin ve kadın okuyucuların kendilerine dair bir şeyler bulabilecekleri kitap. En önemlisi de ne biliyor musunuz? Kitabın bölümlerinde gezindikçe kendinizi kitap okuyormuş gibi değil de Sinan Akyüz ile konuşuyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz. Kitapta erkeklerin ezilmişliği hakkında görüş bildiren gazeteciler, ünlüler, Birol Güven de yer alıyor. Kadınım, erkeğim demeden herkesin okuması gereken bir kitap bana göre. Yazara, Alfa Yayınına, kitaptaki görüşlerin sahiplerine sonsuz teşekkürler...

Nurten Ulaba 
25 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sinan Akyüz'ün de bütün kitaplarını zevkle okuyorum .Hemen hemen hepsi bitti .Bir kitabı kaldı onu da en kısa zamanda okuyacağım .Ben hayata her zaman tarafsız bakmaktan yana olduğum için kadın erkek ilişkilerine de insani boyuttan bakıyorum.
Yazar erkeklerin hakkını savunmak için yazmış. Ben bir bayan olarak hak verdim. Şunu hiç anlamıyorum . kadınlarla erkeklerin arasındaki bu anlaşmamazlığın sebebi .....Erkekleri de kadınları da maalesef kadınlar yetiştiriyor. Erkek kendi oğlu olduğunda veya babası veya kardeşi olduğunda hak hukuk önemli olmuyor .Ama eş konumuna gelen erkeğe karşı tavır değişiyor.
Aldatma konusuna değinilmiş: Hep merak etmişimdir erkek acaba eşini yine bir kadınla aldatmıyor mu ? Bu kadınlar evlide veya bekarda olabilir ama yine de kadın değil mi . Aldatmalar karşısında bu kadar feryadı figan ediyoruz ama biz kadınlar bu işe bir dur diyemiyoruz. Suçu yine kendimizde ararsak sorun çözülür Eğer karşımıza çıkan erkek evliyse kesinlikle taviz vermezsek bu erkekler nasıl aldatırlar?
Birde kendin için istemediğini başkasına yapmayacaksın. Önüne çıkan kadınla gez toz ama evlenmek için bekar birini ara .Şunu hiç bir zaman unutmayacaksın sen ne kadar insanla beraber olursan senin karşına çıkacakta o kadar beraber insanla olmuştur. Kimin canını yakarsan yaktığın kadar yanarsın kadın ol erkek ol. Sen ihanet ettiğin sürece mutlaka ihanete uğrayacaksın buda doğanın kanunu.
Okumanızda yarar var kadın erkek olarak düşünmeyin gerçekler dile getirilmiş. Tarafsız olarak okumaya çalışın . Herkes haddini sınırlarını bilir değerlerine sahip çıkarsa sıkıntı olmaz.Biz insanız dürtülerimizi kontrol eme özelliğine sahibiz.....

Merve Fikir 
24 Mar 08:09 · Kitabı okudu · 5 günde

Bir erkeğin gözünden kadını okumak açıkçası farklı ama bir o kadar da gerçekçi oldu. Bence her bayanın bu kitabı okuması faydalı olur diye düşünüyorum.
Düşündürücü o kadar çok nokta var ki?

Kitaptan 46 Alıntı

Mükemmel bir kadın buluncaya kadar evlenmeyen adamın, Allah yardımcısı olsun. Eğer bunu bulursa daha çok yardımcısı olsun!

Etekli İktidar, Sinan Akyüz (Sayfa 133)Etekli İktidar, Sinan Akyüz (Sayfa 133)

Kadın psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen, büyük soruya cevap bulamadım: Gerçekte kadınlar ne istiyor?
Sigmund Freud

Etekli İktidar, Sinan AkyüzEtekli İktidar, Sinan Akyüz

Mükemmel bir kadın buluncaya kadar evlenmeyen adamın Allah yardımcısı olsun. Eğer bunu bulursa, daha çok yardımcısı olsun!
Dale Carnegie

Etekli İktidar, Sinan AkyüzEtekli İktidar, Sinan Akyüz

Kadın öyle bir konudur ki, onu ne kadar incelersen incele, her zaman yepyenidir. Tolstoy

Etekli İktidar, Sinan AkyüzEtekli İktidar, Sinan Akyüz

Feministler erkekleri "şiddet" uygulamakla suçlarlar. Geçenlerde TGRT deki "kadının sesi" adlı programında Yasemin Bozkurt, "annesi tarafından dayak atılan erkek çocuklar, ileride kadınlarını döven kocalara dönüşürler" diyordu.

Etekli İktidar, Sinan AkyüzEtekli İktidar, Sinan Akyüz

Bir gün editörümle konuşurken, "kadınların 'yetenekleri' yerinde sayarken 'beklentileri' sürekli artıyor. Kadınların kapasiteleri ile istekleri arasındaki fark açıldıkça, mutsuzlukları daha da derinleşecek." dedi.

Etekli İktidar, Sinan AkyüzEtekli İktidar, Sinan Akyüz

Ergun Göknel, karısını aldatınca, karısı tarafından polise rüşvet aldığı ihbar edilip içeri attırıldı. Şimdilerde Türkiye Jokey Kulübü Başkam aynı sorunu yaşıyor. Mafya babaları hep sevgililerinin cep telefonu dinlenerek yakalandı. Fransızlar "bir suçluyu yakalamak istiyorsanız, parayı ve kadını izleyin" der.

Etekli İktidar, Sinan AkyüzEtekli İktidar, Sinan Akyüz
5 /