Eva’nın Çığlığı

8,6/10  (5 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
179 gösterim
“McMahon Eva’nın Çığlığı’nda korku-gerilim türünde ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Kesinlikle okumalısınız!”

– The New York Times


"McMahon'ın son kitabında gizem ve hayal gücü yine akıl almaz bir uyum içinde. Sizi uykusuz geceler bekliyor.”

—Booklist


“Eva’nın Çığlığı, McMahon’ın yarattığı muhteşem atmosferi ve merak uyandıran anlatımıyla kesinlikle yılın en iyi gerilim romanlarından biri.”

– Kirkus Review


Eva babasının şaşırtıcı şeyler icat etmesine tanık olarak büyümektedir. Bu icatların en ilginci ise insanları ölülerle konuşturduğu iddia edilen, Edison’un mirası da sayılabilecek bir makinedir.

Ama bir gece kasabada çıkan fırtına Evaların nehir kenarındaki evlerini vurur ve aile bu felaketle paramparça olur. Eva’nın o geceden hatırladığı tek şeyse, Edison’a ait makineden gelen bir sesin, “Tehlikedesiniz!” diye bağırmasıdır. Üstelik çok geçmeden Eva tehlikenin kendisine düşündüğünden de yakın olduğunu anlayacaktır.

Korku-gerilim türünde yazdığı pek çok kitapla hem okurlar hem de eleştirmenler tarafından ilgiyle takip edilen Jennifer McMahon son kitabı Eva’nın Çığlığı’nda da kan donduran, sürprizlerle örülü, karanlık bir hikâyenin peşine düşüyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2018
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786052064337
 • Orijinal Adı:
  Burntown
 • Çeviri:
  Elif Bulanalp
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sevomberkom 
12 Mar 03:15 · Kitabı okudu · 9 günde · 9/10 puan

Jennifer Mcmahon yeni çıkan kitaplarını takip ettiğim ve hemen alıp okuduğum tek yazar.6 kitabı yayın evi tarafından ülkemizde çevrildi ve ben hepsini okudum.Şunu belirtmek istiyorum ki en sevdiğim ve yazarında ün yapmış kitabı Şeytan'ın Eli.Bence gerilim tarzında bir başyapıt niteliği taşıyor.
Eva'nın Çığlığı hakkında yorum yapmaya kapağından başlamak istiyorum her ne kadar etkileyici bir kapağa sahip olsa da kapaktaki fotoğraf maalesef çalıntı.Kitap kapaklarını tasarlayan kişilerin daha yaratıcı ve özgün kapaklar yaratmalarını tavsiye ediyorum.Jennifer her kitabında 80. sayfaya kadar ısınma turları atsa da bu kitabında direkt olarak konunun içine daldığını ve konuyu bölmeyip kitabın geçtiği süreyi birkaç gün ile sınırlandırdığını gördüm.Akıcı bir şekilde 390. sayfaya kadar yine okusam da özellikle sonu için beklentilerimin daha yüksek olduğunu yeri gelmişken söylemek isterim.Yazarın bütün kitaplarını tavsiye ediyorum Spoiler vermemek adına kitabın konusuyla ilgili pek bir şey yazmıyorum-zaten kitabın arka kapağı konusuyla ilgili yeterince açıklayıcı olmuş-.Umarım yeni kitabı bir an önce çıkar.Keyifli okumalar dilerim