Evinizdeki Terapist Düşüncelerinizi Değiştirecek Duygularınıza Hâkim Olmanın Yolları

8,8/10  (11 Oy) · 
20 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.757 gösterim
"Uzun yıllar depresyonla savaşırken ara ara terapiye devam ettim. Terapistim, Evinizdeki Terapist'i önerdiği zaman, doğrusunu söylemek gerekirse tereddüt ettim, ama kitap oldukça anlaşılır ve takip etmesi kolay bir şekilde yazılmıştı. Alıştırmaları yaptım. Bana, içinde bulunduğum karamsar ruh halinden çıkmam için gerekli enerjiyi sağladı. Bir yıldır depresyon yaşamadım ve eğer tekrar yaşayacak olursam onunla nasıl başa çıkabileceğimi biliyor ve kendimi daha güçlü hissediyorum."
- K.D., Kaliforniya

"Kaygılarımı yatıştırmak ve kendime olan güvenimi tekrar kazanmak için umutsuzca çareler arıyordum. İyileşme sürecinde bu çalışma kitabı devamlı yanımda oldu. Hiçbir şey yapmadan bir sonraki seansı bekleyip doktorun beni iyileştirmesini beklemek yerine, terapi sürecine aktif olarak katılmam beni güçlendirdi. Bu kitap bir sorun çözme aracı olarak bana yardım etti. Onu yanıma almadan evden çıktığım bir tek gün olmadı."
- S.S., Massachusetts

Evinizdeki Terapist'le okuyucular, moral verici kısa bir konuşma değil, kendilerine zarar veren düşünceleri yararlı düşüncelerle değiştirme bilgisini, becerisini ve pratiğini edinmiş olacaklardır.
- Dr. Carol Tavris
Anger: The Misunderstood Emotion'ın yazarı
(Tanıtım Yazısından)
Yağmur 
15 Ağu 17:06 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Aldığım bir eğitimde tavsiye edilen bir kitaptı.Hem eğitimi veren öğretmenlerime hemde bu kitabı tavsiye eden öğretmenime teşekkür ederim.Çünkü alanımla ilgili güzel kitaplardan biri olduğunu gösteren bir kitap,yol gösterici bir kitap oldu.Bir süredir kitapçılarda gördüğüm ama okumakta geç kaldığımı fark ettiğim bir kitap oldu.İyi ki o eğitime katılmışım Ve iyi ki de okumuşum.Kitaba gelince;
1-Birçok uygulama yaptıran bir içerik var.
2-Açıklamalar çok iyiydi.
3-Depresyon,anksiyete vb. gibi rahatsızlıklar için neler yapılabileceğini anlatan bir kitap.
4-Örnekler üzerinden gidilmiş ve uygulamayı kendiniz üzerinde yapmadan başka bir bölüme geçilmemesi istenmemesi güzel idi.
5-Kognitif ile yapılması güzel idi.
Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.

Halit KÜÇÜK 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sıkıntılarla, panik atak, takıntı, depresyon gibi durumlarla kendi başına mücadele etmenin yollarını gösteriyor. Kognitif terapi ile ve sorunların daha net bir şekilde görülmesini sağlayarak faydalı olma gayesinde olan bir kitap. Yazarlarına çok teşekkür ediyorum ki: Psikolojiyi sömürü aracı olarak gören bir çok meslektaşlarının tersine böyle bir hizmet ettiler.

Alperen Özdemir 
30 Ağu 21:23 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten kitap adının hakkını veriyor diyebilirim. Ben bir terapistle beraber kullanılmasını tavsiye ederim tabii. Kitap alanında bir baş yapıt sayılabilecek kadar dolu ve ustaca hazırlanmış. Eğer yoğun endişe, stres, panik atak ya da obsesyon yaşıyorsanız bir okuyun derim

bahar yakut 
19 Eyl 21:09 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

öfkemi kontrol edemediğim bir dönemde okuduğum kitap bana sorunumu çözmede yardımcı olmuştu yaşamınızdaki temel değişiklikleri yapmanızda size iyi bir yol kılavuzluğu yapabilecek bir eser

N.esli 
14 Mar 16:30 · Kitabı okudu · 32 günde · Beğendi · 9/10 puan

Psikolojik olarak çıkmazdaysanız ve uygulamalı bir desteğe ihtiyacınız varsa fayda sağlayacağınız bir kitap. En arkada ekler bölümünde uygulama için verilen formlar var. Okudum rafa kaldıramayacağınız zaman zaman kendiniz için başvurabileceğiniz destekçi bir kitap.

Kitaptan 5 Alıntı

Yağmur 
15 Ağu 11:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Düşüncelerimiz belirli bit durumda hangi ruh haki içerisinde olacağımızı tanımlamaya yardımcı olur.Bir ruh hali ortaya çıktığında onu kuvvetlendiren ve destekleyen başka düşünceler de vardır.Örneğin,kızgın Kişiler nasıl incindiklerini düşünürler;depresif Kişiler ne kadar tahkiksiz olduklarını düşünürler;ve kaygılı kişiler de her yerde tehlike görürler.Aslında ruh halimiz şiddetlendikçe,düşüncelerimizin de aşırıya kaçma olasığı artar.

Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 46 - Altın Kitaplar Yayınları)Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 46 - Altın Kitaplar Yayınları)
Yağmur 
15 Ağu 11:19 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir istiridye kum tanelerinden inci yaratır.Kum taneleri istiridye için rahatsız edicidir.İstiridye kumu kaplayan koruyucu bir örtü yaratarak bu rahatsızlığa tepki verir.Sonuçta güzel bir inci ortaya çıkar.

Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 21 - Altın Kitaplar Yayınları)Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 21 - Altın Kitaplar Yayınları)
Mehtap 
17 Eyl 14:23 · Kitabı okuyor

Sorunları anlama şeklimiz onlarla başetme biçimimizi etkiler.

Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 26 - Altın Kitaplar)Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 26 - Altın Kitaplar)
Yağmur 
15 Ağu 12:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Şiddetli bir ruh halinde iken inançlarımızın tamamen doğru olmadığı gösteren bir kanıt bulmak zor olabilir.Vardığomız sonucu destekleyen ve desteklemeyen kanıtlar bulmak ruh halimizin yoğunluğunu azaltmanın sırrıdır.

Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 113 - Altın Kitaplar Yayınları)Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 113 - Altın Kitaplar Yayınları)
Yağmur 
15 Ağu 11:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir duruma birçok farklı yönlerden -olumlu,olumsuz,tarafsız- bakmak bizi yeni sonuçlara Ve çözümlere götürebilir.

Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 58 - Altın Kitaplar Yayınları)Evinizdeki Terapist, Dennis Greenberger (Sayfa 58 - Altın Kitaplar Yayınları)