Evinizdeki Terapist Düşüncelerinizi Değiştirecek Duygularınıza Hâkim Olmanın Yolları

9,0/10  (3 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.406 gösterim
"Uzun yıllar depresyonla savaşırken ara ara terapiye devam ettim. Terapistim, Evinizdeki Terapist'i önerdiği zaman, doğrusunu söylemek gerekirse tereddüt ettim, ama kitap oldukça anlaşılır ve takip etmesi kolay bir şekilde yazılmıştı. Alıştırmaları yaptım. Bana, içinde bulunduğum karamsar ruh halinden çıkmam için gerekli enerjiyi sağladı. Bir yıldır depresyon yaşamadım ve eğer tekrar yaşayacak olursam onunla nasıl başa çıkabileceğimi biliyor ve kendimi daha güçlü hissediyorum."
- K.D., Kaliforniya

"Kaygılarımı yatıştırmak ve kendime olan güvenimi tekrar kazanmak için umutsuzca çareler arıyordum. İyileşme sürecinde bu çalışma kitabı devamlı yanımda oldu. Hiçbir şey yapmadan bir sonraki seansı bekleyip doktorun beni iyileştirmesini beklemek yerine, terapi sürecine aktif olarak katılmam beni güçlendirdi. Bu kitap bir sorun çözme aracı olarak bana yardım etti. Onu yanıma almadan evden çıktığım bir tek gün olmadı."
- S.S., Massachusetts

Evinizdeki Terapist'le okuyucular, moral verici kısa bir konuşma değil, kendilerine zarar veren düşünceleri yararlı düşüncelerle değiştirme bilgisini, becerisini ve pratiğini edinmiş olacaklardır.
- Dr. Carol Tavris
Anger: The Misunderstood Emotion'ın yazarı
(Tanıtım Yazısından)
Halit KÜÇÜK 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sıkıntılarla, panik atak, takıntı, depresyon gibi durumlarla kendi başına mücadele etmenin yollarını gösteriyor. Kognitif terapi ile ve sorunların daha net bir şekilde görülmesini sağlayarak faydalı olma gayesinde olan bir kitap. Yazarlarına çok teşekkür ediyorum ki: Psikolojiyi sömürü aracı olarak gören bir çok meslektaşlarının tersine böyle bir hizmet ettiler.