·
Okunma
·
Beğeni
·
5.554
Gösterim
Adı:
Eyvallah 2
Sayfa sayısı:
224
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053849438
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yakamoz Yayınevi
Baskılar:
Eyvallah 2
Eyvallah 2
224 syf.
Kitabın yazarıyla sosyal medya sitelerinde paylaşılan sözlerini görerek tanıştım.
Yazdığı bu kitap ikinci kitap olmasına rağmen ben birincisini okumadım.Açıkçası şu an ilkini okumadım diye pişman değilim çünkü kitabın anlatımını beğenmedim,zaten bildiğim birçok şeyi tekrardan okuyormuşum hissine kapıldım.
Tek güzel olan aralarda geçen sözler bence....
224 syf.
·Puan vermedi
Bir sürü cümlenin altını çizdim yine. Çok içten sözler var. Sürekli "benim için yazılmış bunlar " diyorsun. Sonu da güzel bitti. 'Fesleğen'in erkek tarafından(Seyyah) yazılmış hali bu arada. Sonunda anlasam da (:
224 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Yazar kendini her geçen gün daha da geliştiriyor ve konu olarak manevi aşka her geçen gün biraz daha yaklaşıyor bana göre. Bu yüzden okuduğum her kitabını bir öncekinden daha çok beğenerek okuyorum. Yazarın dili gayet sade ve akıcı. Sıkılmadan okuyabilirsiniz. Bu kitaptaki en beğendiğim bölüm Konya hikayesi.. Arayan Mevla'sını da bulur belasını da sözü burada devreye giriyor sanırım :) Seyyah aradığını fazlasıyla buluyor bence. Diğer kitabını da en kısa zamanda okumak istiyorum nasıl devam ediyor acaba büyük bir merak uyandırdı bende. Herkese tavsiye ederim kitabı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.. Keyifli okumalar..
224 syf.
·Puan vermedi
Aslında bu kitabı sadece merakımdan okudum. Genelde çoğumuzun bildiği şeyleri kaleme almış olsa da anlatımı sıkmadı. Eğer ağır bir kitabı yeni bitirmişseniz bir sonraki kitaba başlamadan önce okunabilecek çerez kitaplardan biri.
224 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Sevme eylemi...
Artık gözünü sevdiğinden başkasına kaydırmaman gerekir.
Ama bu televizyonlar bize ne öğretiyor? "Seviyorum, " desen de gözün kafede yan masadaki kızda, otobüste ayaktaki kızda, okulda arka sıradaki kızda, Facebook'ta gördüğün her kızda olacak. Böyle olunca da hayalimizdeki o helal sevdaları suya yazmaya çalışmaktan farkımız kalmıyor.
224 syf.
Kitabı okumadan önce elinize alıp açtığınızda sayfaları sizi yeşil bir huzura erdiren fesleğenin muazzam nefes açıcı güzel kokusu karşılıyo zaten yazarda fesleğen kokan kitap olarak belitrmiş . Ayrıca kitabı içerik olarakta çok beğendim dünyada yaşadığın gönül ilişkilerindeki durumlar ve Manevi hayat hakikat gerçeği Allah'ı sevmek her zaman anmak ve hatırlamakta belirtilmiş.Yazar karşılaştırma , örnek ve bazende öznel bir anlatımla içinde geçenleri dile getirmiş sonuç olarak başarılı bir kitap okumanızı tavsiye ederim.
224 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yine bir Cuma günü başladık kitabımıza. Gene Hak aşkıyla dolu bir Hak aşığımızın ağzından dinledik hikayelerimizi. Bu sefer de Konya yolunda yazmış sanırım yazılarını. Adam gerçekten bana farklı hissettiriyor okurken ama yalan olmasın o ilk kitabın etkisini göremedim. Tabi bu kitabın kötü olmasından değil, o kitabın çok iyi olmasından kaynaklı bir durum bu.
Kitabın içeriğine bakarsak mesela anlamadığım 1. bölüm vardı. Hani girişi mi yapmış kendince önsöz mü yazmış anlamakta zorluk çektim. Futboldaki orta şut karışımı duruma benzettim bu hali ben. 2. bölümde de seri olarak ilerleyen ve güzel sözlerin geçtiği bolca kısımla okumaya doyar gibi olduk.
Sadece bu değil. Mesela alıntı yaptıklarım ve birine hissettiklerimden dolayı sanki buraya yazmazsam gizli kalacakmış, bana ait olacakmış gibi hissettiklerim yüzünden eklemediklerim de vardı. Zaten kitabı beğenmeyenlerin bile çoğunun içerikteki cümlelerden etkilendiklerini görürken; benim hayatımı etkileyen birine karşı hislerimi burada alıntılamayı bile kıskanmamdan daha doğal ne olabilirdi ki ? Çok sevdim ben bu kitaptaki sözleri de, o sözleri söyleyeni de. 
Yanlış hatırlamıyorsam 3. bölüme Mevlana ve Şems arasındaki muhabbetle başlıyorduk. Elden geldiğince iyi anlatmaya ve her yaşadığından bir ibret almaya çalışan ‘Aşık’ birini görüyoruz aslında her satırda.
Gene aynı bölümde (sayfa 118) “Otobüse Kaçak Binmek” adlı bir kısım var ki yani nasıl diyeyim bilemedim. Otobüs, İtalya ve 1 Euro ile başlayan muhabbet nasıl İslam ve Namaz’a bağlanıyor hayret edersiniz. Zaten o yüzden bu adamın kitapları hakkında yorum atarken adamın ayrı bir ‘Mana’ aşkına sahip olduğunu belirtip duruyorum sürekli. Belki de yazanlar değil, manaları için okuyorumdur bende. Neden olmasın ?
Son bölüm ise benim için en iyisidir. Ben okurken çok güzel tat aldıysam yazar o anı yaşarken kim bilir nasıl lezzet aldı. Böyle kitapların ülkemizde ne kadar az olduğunu düşünmekle de kendimde hak buluyorum. Özellikle erkeklerin kızlara ve baktığı yerlerine, nefislerine hakim olmadan bakmaları gibi metrobüs olaylarına çok hakimim çünkü bizzat görüyorum ve bakmamak da bir o kadar büyük erdem. Mevzu gözün çarpması veya çarpmaması değil sonrasında edilen tövbe. Yalan yok benim de çarpıyor ama sonra içimden geçenleri Allah biliyor. Daha temiz bir insan olmamız dileğimle ‘Amin’ diyor, hepimize iyi haftasonları ve keyifli okumalar diliyorum. Sağlıcakla kalın efendim..
224 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
1. kitabını şevkle okurken 2. yi o kadar yoğun bulmadım. Sanki ısrar vardı. Yönelendirme vardı. Sorgulamak, hoş görmek bulmak yerine ama yine de güzeldi.
Daha yeni başladım ve yarına kadar bitiricem galiba. Eyvallah 1 gibi beni çok etkiledi. Dünyaya alışamayanlar için yazılmış bir kitap. Eğer alışamayanlar varsa hemen okumalı
224 syf.
·2 günde·10/10
Bu kitabı bir öncekine göre daha verimli buldum. Üstad herşeyi çok güzel anlatmış. Sevmeyi , namazın neden kıldığımızı neyi düşünerek kılmamız gerektiğini, nasıl sevmemizi, nasıl insan olmamızı , geçmiş hatalarımızı, küçükken daha mutlu olduğumuzu hepsini çok uygun bir üslupla bizlere aktarmış hamdolsun. İnşallah bu kitabı okuduktan sonra kendinize bir reset atacaksınız ve ben böyle biri olmaya çalışmalıyım diyeceksiniz. Ahh ıhlamur kokulu kitap ! <3
224 syf.
·Beğendi·9/10
Okurken insanı oldugu yerden alıp taaaaa ötelere götüren bi kitap.. Aslın bir çırpıda okumamakta fayda var Bence tadını çıkara çıkara okumalı Sindire sindire Tadını çıkararak.. Özellikle Kitabın sonu sizi çok etkileyecek DERTTAŞLAR..
224 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Yeri gelince edep etmek de bir duadır.
Haramdan sakınmak da duadır.Hakkıyla sevmek de bir duadır.İhlasla ,yani Allah için yapilan her hareket aslında bir dua değil midir??
Peki, tamam, hayat bize sağlam bir tokat attı. Tamam, yere düştük. Peki yere düşen mi kaybeder yoksa ayağa kalkamayan mı ?
"Uzaktan sevmek daha zordur ama daha esastır.Buna inandık sevdiğim.Sokaklar,dokunmaların sayısını sayamazken gözlerini kapatıp sessizce sevmek,başka bir şeymiş."
Bütün sokaklar sana açıkken , herkes seni bir harama çağırırken henüz tanımadığın o helalini hatrına beklemektir sabretmek .
"Ezan vakitleri,ya Allah beni huzurunda görmez de üzülür,
Darılır diye namazlarını aksatmayan,o masum,saf,tertemiz çocuğun samimiyeti gibi..."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Eyvallah 2
Sayfa sayısı:
224
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053849438
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yakamoz Yayınevi
Baskılar:
Eyvallah 2
Eyvallah 2

Kitabı okuyanlar 887 okur

 • Azem
 • Mustafa
 • Emre RENCBER
 • Emre YALDIRAN
 • Recep ayhan
 • Enes Vural
 • Bedri YILDIZ
 • Yusuf KESKİN
 • Meryem UYAR
 • Ferah kılıç

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.8 (7)
9
%0.8 (2)
8
%2.8 (7)
7
%1.2 (3)
6
%0
5
%0.4 (1)
4
%0.4 (1)
3
%0.4 (1)
2
%0.4 (1)
1
%0

Kitabın sıralamaları