Gabriel'in Cenneti

8,9/10  (11 Oy) · 
46 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.141 gösterim
Gabriel'in Cehennemi ve Gabriel Arafta'nın uluslararası çok satan yazarı Sylvain Reynard'tan muhteşem bir final.

Profesör Gabriel Emerson, sevgili Julia ile birlikte yeni hayatına başlayabilmek için, Toronto Üniversitesi'ndeki görevini bırakmıştır. Birlikte her türlü soruna karşı koyabileceklerine emindir. Ve baba olmak için de sabırsızdır.

Ama, öğrenci olmanın dayanılmaz stresi ile Julia'nın lisansüstü eğitimi, planlarını tehlikeye atmaktadır. Oxford Üniversitesi'nden akademik bir ders verme şansı verildiğinde; Bu araştırma sunumu nedeniyle önceleri Gabriel'in görüşleriyle çelişen bir durum yaşayıp karşı karşıya gelirler. Fakat Julia'nın kendinden emin ve dik duruşu bu sorunun üstesinden gelir. Ve Oxford'da geçmişlerinden bir çok kişi yeniden hayatlarında belirir; Julia'yı küçük düşürmeyi ve Gabriel'in karanlık sırlarından birini ortaya çıkartmayı amaçlayan eski bir düşman da buna dahildir.

Geri kalan karanlıkları ile yüzleşmek için Gabriel biyolojik ailesini daha detaylı araştırmaya karar verir. Ayrıca kendisi, Julia'yla aile olma ümidi üzerine şaşırtıcı etkiler yaratacak bir dizi olayı da başlatmış olur.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2016
 • Sayfa Sayısı:
  608
 • ISBN:
  9786054688555
 • Orijinal Adı:
  Gabriel's Redemption
 • Çeviri:
  Tayla Serpil Mızrak
 • Yayınevi:
  Optimum Kitap
 • Kitabın Türü:
Acapella Mellon 
23 Haz 21:04 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Evet, seri sonunda bitti. Bayağı uzun bir zamandır kütüphanemde bekliyorlardı ama grinin elli tonuna benzediği söylendiği için okumamıştım -çoğu kişinin aksine ben beğenmemiştim o seriyi-. Neyse, sonuç olarak okudum ve açıkçası grinin elli tonuyla ne alakası olduğunu çözemedim. Konuları KESİNLİKLE aynı değil.
Bu seriyi daha çok sevdim. Serideki karakterler Dante ve Beatrice'le özdeşleştirildiği için Dante hakkında da bayağı şey öğrendim. Yazar kesinlikle çok araştırma yapmış bu konuda.
Çok beğendim diyemeyeceğim fakat zaman geçirmek için okunabilir.

Gül yalçın 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

araf ve cenehennemden sonra illa yazmış olmak için yazıldığını düşünüyorum..ilk iki kitap ne kadar akıcıysa son kitap alabildiğine ıkınma dolu..bazen oflayıp elinizden fırlatıp atmak isteyebilirsiniz..ama genel bir değerlendirme yapmak gerekirse dante yi merak edip dante okumaya başlayabilirsiniz..

Kitaptan 40 Alıntı

Belkin 
 08 Ağu 00:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''bu kadar tatlı olmak zorunda mısın?
hayatım boyunca ekşi yedikten sonra, evet.''

Gabriel'in Cenneti, Sylvain ReynardGabriel'in Cenneti, Sylvain Reynard
4 /