Gençlik

7,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
398 gösterim
Modern romanın öncüsünden baş döndüren bir öykü...

Polonya asıllı Conrad, İngiltere`ye yerleştikten çok sonra bile ağır bir aksanla konuştuğu İngiliz dilinde verdiği eserlerle kendine İngiliz romancılığında unutulmaz bir yer edindi. Yaşanan her türden olaya kayıtsız kalan bir evrende insan ruhunun karşı karşıya kaldığı sınavları anlatan romanlar kaleme aldı. Onun eserleri, her ne kadar kimi romantik ögeler barındırsa da, Conrad modern romanın öncüsü sayılmış ve eserleri Faulkner, Hemingway, Orwell gibi pek çok yazarı etkisi altına almıştır.

İlk kez Doğu`ya yolculuk etmekte olan genç bir denizcinin, zor doğa koşullarına rağmen yaşamı kucaklayışını ve bu esnada kendisini tanımak yolunda girdiği mücadeleyi anlatan "Gençlik" okuyucuyu nefes kesen bir maceraya davet ediyor.

Yanmakta olan geminin kıvılcımlarından daha da hızlı baş döndüren; koca dünyaya büyülü ışığını saçan; gökyüzüne doğru küstahça sıçrayan; an itibariyle, zaman tarafından çoktan bastırılmış; denizden daha acımasız; daha zalim olabilen; zifiri bir gecenin içinde yanmakta olan geminin alevleri gibidir gençlik ateşi!

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  56
 • ISBN:
  9786055182144
 • Çeviri:
  Gökhan Sarı
 • Yayınevi:
  Alakarga Sanat Yayınları
 • Kitabın Türü:
serhat güzelbaba 
27 Oca 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 7/10 puan

Gençlik olgusunu çok iyi bir şekilde ortaya koyan uzun hikaye tarzı bir yapıt... Rüyadaymışsınız gibi akıp gidiyor olaylar...uzatsana şişeyi !

Kitaptan 1 Alıntı

serhat güzelbaba 
08 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Hey gidi gençlik! O ne güç, inanç, ne düşgücüydü öyle! Benim için, sırf kömür taşıyacağım diye dünyanın dört bir yanına dolaşan, hamallık eden bir külüstür değildi o gemi - yaşamımı sürdürmek için geçmem gereken bir sınav, uğrunda emek vereceğim bir davaydı. Bugün onu düşünmek haz veriyor bana, içimi ısıtıyor. Gözümde tütüyor. Uzun zaman önce kaybettiğim bir yakınım gibi. O gemiyi asla unutmayacağım... Şişeyi uzatsana. "

Gençlik, Joseph Conrad (Sayfa 25)Gençlik, Joseph Conrad (Sayfa 25)