Gerçekten Yaşıyor musun?

6,9/10  (22 Oy) · 
78 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.358 gösterim
Sana karşı dürüst olacağım.

Bugüne kadar herkes sana bir şeyler anlatmaya çalıştı. Ailen, öğretmenlerin, toplum, gazeteler, kitaplar... Sana nasıl yaşaman gerektiğini anlattılar, ne yapman gerektiğini ve kim olduğunu.

Sen fazla bir şey istemedin aslında... Mutlu, başarılı olmak, sevmek, sevilmek, hayallerini yaşamak, kendini değerli hissetmek...

Yaşadıklarınla, zamanla, ruhun, zihnin karıştı. Artık sana anlatılanlara da ruhun doydu.

Ben de çok sıkıldım. Mutluluk için, başarı için, kendim olmak için bana sürekli vaadlerde bulunan kitaplardan, seminerlerden, kurallardan, öğretilerden...

Yıllarca yol aldım, oradan oraya sürüklendim... Sonunda cümleleri topladım. Ve elinde tuttuğun sayfalara taşıdım.

İnsanlara karıştım, gözlerine baktım, yüreklerinde yer buldum. Sorum aynıydı, "Gerçekten yaşıyor musun? Yoksa sadece nefes mi alıyorsun?"

Her cümlesi damıtılarak yazılmış, deneyimle ve gerçek hayatla boyanmış gerçeğimi paylaşıyorum. Klişelerden, basmakalıp sözcüklerden uzak yüreğimi ve dünyamı ardına kadar sana açıyorum. Günahlarınla, sevaplarınla, eksilerin artılarınla, karanlık noktalarınla, yaralarınla sen, sensin...

Tüm kapılarını açacak, seni gerçekten yaşamaya götürecek bir tane gerçek var. Elinde tuttuğun sayfalar, onu sana göstermeye geldi.

Kitapları ve Yaşam Atölyesi ile yüz binlerce insana ulaşan Aret Vartanyan, Gerçekten Yaşıyor musun?'da kendimiz olabildiğimiz, hayallerimizi yaşadığımız ve son nefeste "İyi ki yaşadım!" diyeceğimiz bir yaşamın sırlarını paylaşıyor.
Rezzan 
26 Şub 2016 · Kitabı okudu · 14 günde · 9/10 puan

Gerçekten benim diyebileceğimiz bir hayat mı yoksa öğretilen, dayatılan başkalarına ait bir hayat mı yaşıyoruz? Kendimizi, ne istediğimizi biliyor muyuz? Ben beni anlamadan başkalarının beni anlaması mümkün mü?
Hayatın akışı içinde farkında olmadığımız pek çok konu ile ilgili farkındalık yaratarak yüzleşmemizi sağlıyor. Başarılı ve etkileyici buldum.

ahsen acer 
16 Eki 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 10/10 puan

sanki sohbet ediyormuşçasına muhteşem kitap. kendimi buldum bu kitapta özellikle "ruhun,seninle sevgilerin aracılığıyla konuşuyor. Gerçekten ne istediğini bul ve onun için yürümeye devam et" bu söz beynimin bir köşesinde kalacak hep

Necmiye 
09 May 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · 6/10 puan

Kişisel gelişim kitabı olarak iyi,sohbet havasında ,düşüncelerini aktarmış.Bazı bölümler içerisinde istifade ettiğim bilgiler de oldu.Yazarın mesnevi'yi okuması,ondan ilham alması hoşuma gitti.

Downtown Girl 
12 Kas 2014 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kimi yerde su gibi akıp gitti, kimi yerde tıkılıp kaldım. Çok da beğenerek okumadım. Beklediğimi karşılamadı...

Şeyda 
24 Tem 2016 · Puan vermedi

Yarın yok.Belki de gerçekten yok.Yaşamda hiçbir şeyin garantisi yok.Garantiyi bulmaya çalıştıkça adım atamayacaksın.Her şey şu an ise,şu anda garantiye ihtiyacın yok.Olmayan bir şeye ihtiyaç duyamazsın.

Kitaptan 35 Alıntı

İnsanlara karıştım, gözlerine baktım, yüreklerinde yer buldum. Sorum aynıydı, “Gerçekten yaşıyor musun? Yoksa sadece nefes mi alıyorsun?”

Gerçekten Yaşıyor musun?, Aret Vartanyan (Destek Yayınları)Gerçekten Yaşıyor musun?, Aret Vartanyan (Destek Yayınları)

Bazen gördüğümüz halde görmemezlikten geliriz birçok şeyi. Sanırlar ki, kandırıldık, uyuduk, fark etmedik. Oysa sen yüreğine taş basarak gözlerini başka yana çevirmişsindir. Bil ki, gerçekten senin olan hiçbir şey seni bırakmaz. Yeter ki sen kendini terk etme.

Gerçekten Yaşıyor musun?, Aret Vartanyan (Destek Yayınları)Gerçekten Yaşıyor musun?, Aret Vartanyan (Destek Yayınları)

Cinsellik, yemek içmek tuvalete gitmek kadar doğal. Ama biz çocukların cinsellikten utanmalarını sağlıyoruz. Ayıp, günah, tu kaka. Kaçınılmaz olarak çocuk arzuları hissetmeye başladığında hele ki kız ise, utanç duyuyor. Bastırmaya çalışıp bastıramadığında bu kez suçluluk duyuyor. Çocuklarımıza yaptıklarımıza bak.

Gerçekten Yaşıyor musun?, Aret VartanyanGerçekten Yaşıyor musun?, Aret Vartanyan

Durumları kişisel algıladıkça, olanı göremedikçe, yorumlar yaparak yaşadıkça, etiketlere takılarak karşılık verdikçe sen olamazsın, sen olamadıkça gerçek olanı bulamazsın. Ben ihtiyacın olanın zaten sende durduğunu görüyorum. Sen ise dışarıda arıyorsun.

Gerçekten Yaşıyor musun?, Aret VartanyanGerçekten Yaşıyor musun?, Aret Vartanyan
4 /