Sen ve Ben İki Yırtık Ruh

8,2/10  (19 Oy) · 
74 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.674 gösterim
"Eğer kalabalıktaysan ama yalnızsan, herkese çok yakınsan ama bir o kadar da uzak, gülümsüyorsan içinde derin buruk bir boşluk varken. Yapacak çok şeyin varsa fakat hepsini yapacak kadar vaktin olmadığını düşündüğünden herşeyi yarım bırakıyorsan... Ben de senin gibiyim, belki de seninle duruyorum, yanında ya da yanında hissedeceğin bir yerde. Şimdi sana beni anlatacağım ya da bendeki seni. Şimdi ben buradayım. İki elinin arasında tuttuğun kitapta degil, kafandayım, orada yarattığında... O her nasılsa ve ne yapıyorsa ben oradayım. Bu bir tesadüf değil, anlayacaksın. Benden alabileceklerini, sonrasında aldıklarını sadece sen bileceksin. Bu bir başlangıç... Yüreğinin sesini duyuyorum, arayışını biliyorum. Bedenimi, ruhumu sonuna kadar açtım. Ruhum benim liderim. Yaşamın hesap defterini kapatıp, izlemek yerine yaşamaya başladığın an neleri hissedeceğini hissetmek, benim varoluşumun ta kendisi... Gel hadi anlatacağım, sonra da gideceğim."
(Tanıtım Bülteninden)
Seda Eroğlu 
07 Nis 15:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Eğer kalabaliktaysan ama yalnizdan, herkese cok yakinsan ama bir o kadar da uzak, ben de senin gibiyim. Yureginin sesini duyuyorum, arayisini biliyorum. Hadi gel anlatacagim ve sonra da gidecegim" diyordu umut mavisi bir kitabin arka kapagi. Sayfalar birbiri ardina cevrilirken ne cok izler birakmisti beynimde. Degismeden sevilmek, maskelerden soyutlanmak, yalnizligi anlamak ve anlamlandirmak, dunyanda kendine yer acmak, dusup kalkip basarmayi ogrenmek, yarina birakmadan adim atmak, karsiliksjz vermeyi ve sevmeyi ogrenmek, kendi varolusunu neden varligini hissetmek ve iliskiler... Kisacasi hayatinda eksik gordugun hersey ve sen... Bu kitaptasin. Hadi gel sayfalari karistir ve kendini bul.
KEYIFLI OKUMALAR.. #kitap #kitapkurdu #kitapaski #kitapokuyorum #okumagunlukleri #instabook #okumaaski #okumakgüzeldir #okumak #kitapyorum #kitapyorumu #yorum #kitapsever #kitapsevgisi #kitapligim #booklover #bookstagram #bookstore #bookmark #book #suanokuyorum #1kitap1fotograf #oykuhane #aretvartanyan #destekyayinlari #senveben #kitapfotografcisi

Rezzan 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · 66 günde · 8/10 puan

Ayna tuttu bir bir önüme döktü ayağımdaki prangaları. Hem de başkalarının taktığı düşüncesiyle avunurken, kendi kendime taktığım, manevra alanımı kısıtlayan, cesaretimi yok eden prangalarla yüz yüze kaldım yine. Yeniden diyorum Çünkü ne zaman bu tür bir kitap okusam prangalarımın ışıltısı gözlerimi kamaştırıyor.
Aret Vartanya'nın dostça yaklaşımını, samimi içten anlatımını seviyorum. Bu nedenle tuttuğu ayna kendime koyduğum engelleri net bir şekilde yansıtıyor.
Özgürleşebilmek ve kendimiz olabilmek için kitabı elimizin altında tutarak önerileri içselleştirmemiz gerekiyor. Bir kez okuyup kaldırıldığında, hoşça dostça bir sohbetti diyebileceğim bir kitap.

melek ertaş 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ne olursa olsun kelimeyle insanları yaralama. Hiç çıkmıyor, hiç geçmiyor biliyor musun? Unutmuyor insanoğlu unuttuğunu sansada bilinçaltında bir yerlerde yaşıyor.

Sinem Bcdyzvei 
21 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İnsanın kendiyle yüzleşmesini sağlayan, sıkmayan ,dostane bir kitaptı.Bazı bölümleri çok tanıdık, düşündürücü,farklılıklarımızdan kaçmak yerine, benzerliklerimize tutunmayı hatırlattı yeniden..

Esra maraş kus 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

esimle benim ortak kitabimiz olmustu once uzerine notlar yazarak okudum sonrasinda kitap okumayi sevmeyen esim benim notlarimla birlikte artik kitap okumayi sever oldu kitap sizinle konusuyor gibiydi....

Mücahit 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın farklı bir tarzı anlatımı var.Kitap kapağının arka yüzünde söylendiği gibi sohbet ediyormuş gibi sıkılmadan okunabiliyor.
Zaman zaman '' aaaaa benım gibi düşünen biri daha '' diyorsunuz .Bence eğlenceli ve düşündürücü.Diğer kitaplarını da merak ettim bu kitaptan sonra.

Deniz Ustuntanir 
 18 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Şimdi gözlerimi kapatacağım.Açtığımda yine orada olmak istiyorum....
.../ Hadi kapat gözlerini.Bende kapatacağım. Kucağında uyuyan küçük bir çocuk olmak...Kapının dışında dünya dönerken, maskelerimiz kapıda beklerken, saf iki beden olmaktan güzel ne var.

SENİ SEVİYORUM...

"İnsanız. Nefret edeceksin, hıçkıra hıçkıra ağlayacaksın, kırıp dökmek isteyeceksin. Her şeyden vazgeçeceksin, kıskanacaksın, aldatacaksın, yalan söyleyeceksin, üzecek, üzüleceksin. Hepsi var, hepsi var olacak. Sen yaşadıkça ben yaşadıkça. Bu duygularımı yok sayamam, yokmuş gibi davranamam."

Şeyda 
24 Tem 2016 · Puan vermedi

Tek bir ömrün var.Aşık olduysan bunu yaşa.Acısınıda yaşa.Dene,kaybet ama yıkılma.Zaten öleceğiz ya...Şu anda elimizde bir şans var.Muhteşem bir şans var.Sen bu şansı milyonlarca kardeşin arasından sıyrılarak elde ettin.Şimdi onu anlamlı,değerli kılacak olan da sensin.

hakan akbaş 
02 Eki 2015 · Kitabı okudu · 17 günde · Beğendi · 9/10 puan

çok beğenerek okuduğum bu kitabı herkese tavsiye ediyorum yazar sanki içinizde saklı kalmış duygulara dokunuyor adeta sizinle sanki sohbet ediyor kesinlikle okunmalı ;)

Neslihan Kara 
17 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öylesine sohbet eder gibi yazmış ki Aret Vartanyan, kitabı bıraktığımda bir dostumla oturup saatlerce kahve içip sohbet etmişiz ve günün sonunda artık ayrılık saati gelmiş gibi hissettim. Bırakıp gidemiyorsun ama yeni bir sohbet için bir öncekini bitirmen de lazım..

Kitaptan 17 Alıntı

"Nazı en çok geçtiği için çok üzdüğü, en az sevgisini gösterdiği sevdikleri olur bazen insanın. Ben çok geç öğrendim aslında gerçekten seni seven insanların tek istediği şeyin senin sevgini görmek olduğunu!"

Sen ve Ben, Aret VartanyanSen ve Ben, Aret Vartanyan
melek ertaş 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ne olursa olsun kelimeyle insanları yaralama. Hiç çıkmıyor, hiç geçmiyor biliyor musun? Unutmuyor insanoğlu. Unuttuğunu sansa da bilinç altında bir yerlerde yaşıyor.

Sen ve Ben, Aret VartanyanSen ve Ben, Aret Vartanyan
Rezzan 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

''Ömrümüzden bir gün daha geldi geçti
Derede akan su, ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Daha gelmemiş gün bir, geçmiş gün iki...''
-Ömer Hayyam-

Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 50)Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 50)
melek ertaş 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Düşünüyorum da, kaybedecek bir şeyi olmayan insan herşeyi yapar. O kadar bastırılmış duygularla yaşıyoruz ve o kadar eziğiz ki... Bir anda patlayabiliyoruz."

Sen ve Ben, Aret VartanyanSen ve Ben, Aret Vartanyan
fatma şahin 
16 May 19:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yaralanmaktan mi korkuyorsun; yaralan. Sonra iyileş. Yeniden kalk. Yeniden sev. Yeniden aşık ol. Bir daha mı düştün? Bir daha kalk. Er yada geç, bekledigin gelecek . Er yada geç aradığın seni bulacak. Ama sen bir kez yıldın mı, korktun mu, maskeni yüzüne geçirip kalkanlarını kuşandın mı, o zaman bitecek. Bekledigin asla gelmeyecek...

Sen ve Ben, Aret VartanyanSen ve Ben, Aret Vartanyan
Rezzan 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

İstanbul'un dev kulelere, postmodern yapılara, gösterişe ihtiyacı yok. İstanbul'un gücü, farklılığı özünde, tarihinde farklı kültürlerin bileşiminde... Aynı sokakta, aynı anda duyulan ezan ve çan seslerinde...

Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 144)Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 144)
Rezzan 
 01 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Mal, mülk...
''Maddi hiçbir şey yalnızlığını dindiremez. Sahip olmanın bir sınırı yok. En sonunda da malların sana sahip olur.''
-Schopenhauer-

Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 111)Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 111)
Rezzan 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Terörü kınarken terörü besleyen damarları güçlendirmek nasıl bir ikilemdir? Terörün güçlenmesinin birinci nedeni dünyanın kaynaklarının yetersizliği ve bu yetersiz kaynakların adaletsiz dağılımı. Bunu dibine kadar yaşarken aynı anda terörle nasıl savaşılır bilmiyorum.

Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 43)Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 43)
Rezzan 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Yokluk içinde yaşamını yitiren insanla bolluk arasında yaşamını yitiren insanın talihsizlikleri çok uzak değil. Biri yokluktan, diğeri bolluk içindeki yokluktan tükeniyor.

Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 42)Sen ve Ben, Aret Vartanyan (Sayfa 42)
2 /