Memleketi Ben Kurtaracağım!

·
Okunma
·
Beğeni
·
3850
Gösterim
Adı:
Memleketi Ben Kurtaracağım!
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
188
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050930580
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Bu kitapta, hem ülkeyi yönetmeye talip olduğum bazı siyasi yazılar, hem de politikayla hiiiç ilgisi olmayan makaleler bulacaksınız.

Misal ilk bölümde otobiyografimi kaleme aldım. Henüz genç bir kız olduğum için 7 yazıda bitti. Gülecek bir şey yok, daha bir espri yapmadım!

Kitapta ayrıca, diyetten antidepresanlara, astrolojiden sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiğine, pek çok anekdot ve tavsiyem var. O bölüme bir kişisel gelişim kitabı muamelesi yapabilirsiniz. Yazıları dikkatle okuyup, benim yaptıklarımı asla yapmazsanız, kişisel olarak gelişeceğinize inanıyorum.

Ama çok da fazla gelişmeyin. Madonna vücut geliştireyim dedi, kolları ne oldu gördünüz...

Yani ismine aldanıp sadece siyaset okumak için kitabı alan ve şu an iade etmeye karar verenler, paranızı geri vermeyeceğiz!
Yedim bile ben o parayı! Simitle üçgen peynir aldım, yedim.
Paranızı değil, ama ülkenin hali yüzünden kaybettiğiniz kahkahanızı geri verebilirim belki. Ümidim o.

Milletçe ortak üst kimliğimizin bir huni olabileceği, kafayı sıyırdığımız şu dönemde, bir iddiam var: Kapaktaki cankurtaran üniformalı temsili fotoğrafımın da anlattığı gibi, memleketi ben kurtarabilirim! En azından denerim. Durumumuz daha iyi olur mu, bilmiyorum. Ama daha kötü olamaz diye düşünüyorum! En azından acık güleriz be? Ha?
188 syf.
·6 günde·9/10
Gülse Birsel hakkında pek de söze gerek yok diye düşünüyorum. G.A.G. programından beri kendisini takip ederim ve beğenirim de, bana göre ülkemizin de en zeki kadınlarının başında gelmektedir, isminin hakkını da tamamen vermektedir, yani gülse, güldürse o gülücükler bir sel olur gider (neyse tamam sustum).

Birsel, kendine has olan diyaloglarındaki mizahı birebir aynı şekilde kâğıda geçirebiliyor, cümlelerini, tespitlerini okuyup gülerken kulaklarımda Gülse Birsel’in sesi ile okudum desem abartmış olmam, özellikle kısa kısa, keyifli şekilde tuttuğu bölümlerinde bana göre vurucu esprilerini okurken de yazarın gülümsemesi, mimikleri bile zihinde canlanabiliyor. Kitap zaten karşılıklı sohbet havasında gibi ilerliyor, okunması ise son derece kolay, kolay olduğu kadar da keyifli ve yine bir o kadar da içi dolu, güzel mesajlar veren kitap. Genel olarak 3 bölümden oluşuyor diyebiliriz kitaba, ilk kısımda Gülse’nin kendi hayatından yazılarını okuyoruz, zaten yazarın da dediği gibi buralar kısa ve çok çabuk bitiyor, zaten yazar da genç olduğu için hayatında uzun uzun okuyacağımız pek bilgi de yok. İkinci kısımda ise Gülse’nin cumhurbaşkanlık koltuğuna talip olduğunu ve neyi nasıl yapacaklarını okuyoruz, son bölümde ise okura verdiği, hayatını kısmen daha güzel hale getirebildiğini düşündüğü mesajlar veriyor. Talip olduğu cumhurbaşkanlığı için demeçleri çok farklı olsa da hatta uçuk ve aykırı olsa da akla yatmıyor değil, gülmelerimin arasında yazdıklarını ciddi olarak düşününce de aslında yazdıklarının hepsinin güzel şeyler olduğunu fark ettim, he olmadı mı, tutmadı mı yöntemleri, en kötüsü olarak en azından sinirlenerek haberleri izleyeceğimize gülerek izlerin haberleri, siyasete, politikaya bakarken güleriz, gülerek okuruz en azından siyaset haberlerini; çünkü inanıyorum ki ülke olarak gülmeye gerçekten çok ihtiyacımız var. Evelallah yaparsın Gülse diyorum.
188 syf.
·21 günde·8/10
Gülse BİRSEL'in tüm kitaplarını okumuş birisi olarak bu kitabını da beğendim. Anlatım tarzını, kalemini seviyorum. "Memleketi Ben Kurtaracağım" demiş, hadi bakalım hayırlısı, fırsat verilse korkarım ki yapar da...
Kafa dağıtmak için okumalık bir kitap, okurken eğlendim ama çoğu kişinin yorumundaki gibi kahkahalar da atmadım...
Tavsiye ederim okumanızı...
188 syf.
·10/10
Kitabının sonunda "Evelallah yaparsınız Gazanfer Bey..." başlıklı yazısı ile büyük ustayı andığı duygu dolu, kadirşinas yazısı ile güldürürken ağlatmayı da başardığı çok keyifle okuduğum bir Gülse Birsel kitabı. İnsan kitabı okurken; 'ne güzel, ne akıllıca mizah yapan bir Türk kadını' diye düşünmeden edemiyor.
188 syf.
·2 günde·7/10
Eğlenceli bir şeyler okuyayım, hem güleyim hem de hemen bitireyim diyorsanız bu kitap tam size göre.
Gülse Hanım'ın esprili dilini bilmeyen yoktur zaten. Bu kitapta da bize kendi anılarından, köşe yazılarından bölümler aktarıyor. Yüzünüzde bir tebessümle okuyacağınız tatlı bir kitap.
Ben sadece siyasi göndermeler yaptığı bölümü pek sevmedim. Çünkü genel olarak siyaset sevmem ve bu konunun sadece insanların arasını bozduğunu düşünürüm. Bu bölüm zaten sadece 30 sayfa falan oluşturuyordu.
Kitabın son bölümünde Gazanfer Özcan'a olan hayranlığını anlatmış ve Avrupa Yakası'nda beraber oynadıkları dönemden anektodlar paylaşmış. Çocukluktan beri hayran olduğun kişiyle çalışabilmek ne harika bir duygudur kim bilir
188 syf.
·Beğendi·6/10
Gülse Birsel'in mizahına zaten her zaman saygı duymuş ve beğenmişimdir. Bana göre kendisi, bir çok insanın gözündeki "kadın komedyen olmaz" imajını yıkmış ve hem kendisini hem de hemcinslerini fazlasıyla başarılı bir şekilde temsil etmiş bir sanatçıdır.

"Memleketi Ben Kurtaracağım!" kitabında ise çoğunlukla alaycı bir dille hem ülkemizin siyasal durumunu, hem sanat camiasını hem de kendisini eleştirmiş. Özellikle son kısmını gözlerim dolu dolu okudum. Beklentilerinizi ne derece karşılar bilemiyorum ama yine de tavsiye ederim.
188 syf.
·1 günde·10/10
Gülse Birsel’in oyunculuğunu da beğeniyordum ama bu kitabı henüz bitirmemiş olsam da o kadar çok güldüm ki..!Çok keyifli ,ince dokunuşlar,hayata ve yaşanmışlıklara yaptığı tespitler ve gerçekten diyorsunuz ki okurken ‘Bu kadın cumhurbaşkanı olsa gerçekten memleketi kurtarır.! (Mesela yani tabiki)Plaja götürmüştüm keyifle okurum diye çok isabetli olmuş herkes güneşin altında cayır cayır gevrerken ben gölgede kahkahadan yerlere yattım :))Eh okursunuz artık herhalde .. :))
188 syf.
Çoook keyifli bir kitaptı. Memleket meselelerine herkesin bir yorumu vardır naçizane. Gülse Hanım öyle güzel taşlamalarla çıktı ki karsımıza, ayakta alkışlamalık. Ben çok beğendim kitabı. Çerez niyetine, yoğun bir süreç sonrası, kafa dağıtmalık bir kitap. Zeki kadınlara hayransanız, ironiden anlıyorsanız, ince esprilere kafanız basıyorsa okuyunuz...
188 syf.
·Beğendi·9/10
Gündemdeki konuları çok esprili bir üslupla eleştirerek kitabı çok keyifli bir hale getirmiş.Keyifle okudum.Hem gülümseten,hem düşündüren bir kitap.Beğendim.
188 syf.
·Beğendi·10/10
Ne kadar güldüğümü hatırlayamıyorum. Bittiği zaman resmen üzüldüm bir kaç sayfa daha karistirmadim değil hani. Biraz gülmek biraz gazeteci-yazar anlamak istiyorsanız inanılmaz firsat. Tekrar tekrar okutan bir kitap. Başarılı
188 syf.
·6 günde·9/10
Gülse Birsel'in tüm kitaplarını okudum, bu kitap da diğerleri gibi bol mizah doluydu. Siyasi konulara değindiği bölümler de komikti ama diğer bölümler kadar değildi. Bunun sebebi belki de kendisinin köşe yazılarını takip etmem ve kitapta yer alan siyasi bölümlerin çoğuna köşe yazılarında daha önce değinmiş olmasıydı.
Sonu da çok duygu yüklüydü. Tavsiye ederim.
188 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Zeka ve hayal gücü beni hep etkiler.
Küçük bir çocukken babam uyu artık okula geç kalacaksın sözlerini umursamadan gizli gizli g.a.g izler gülüp eğlenirdim. Sonra Avrupa yakası geldi, o dizi ile büyüyüp genç oldum. Olgunlaşırken de Yalan dünya ve kitapları ile tanıştım Gülse Hanımın.
Gülse Birsel'in kalemini ve zekasını seviyorum bu kitabı da daha önceden yayınlamış olduğu köşe yazılarından oluşuyor ve okurken oldukça güldürüyor. Kitabı detaylandıracak olursak;biyografi, siyasi hiciv ve "kişisel gelişim" tavsiyelerinden oluşuyor. Hayatım boyunca hep apolitik bir insan oldum.(Kamu yönetimi üzerine yüksek lisans yapmama rağmen) Kitabın hiciv kısımlarını okurken yapılması gerekeni yaptım. Güldüm ve eğlendim. Bu kafada okuyun, sempatik ve sevimli bir kitaptı. Ben çok eğlendim :) siyasi söylemler biraz fazla olduğundan sanırım puanı biraz düşük kalmış :D Boş verin eğlenmenize bakın :D Ha bu arada
Gülse hanımın verdiği tavsiyeleri de uygulayacağım :D Misal:
"Kalbini mi kırdılar? Canını mı acıttılar?
Düşüp dizini yarmışsın gibi, sakin ol, derin nefes ala ala bekle. Elizabeth Bowen ne demiş? "Sanat, acısı geçtikten sonra hala önemli olmaya devam eden tek şeydir!" Sanat eseri yaratma peşinde değilsen, acılara yüz verme, zamanla unutmaya bak. "#gülseBirsel #MemleketiBenKurtaracağım
188 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Önce kendini tanıtan birkaç yazı ile başlıyor kitap, sonrasında “Memleketi kurtarmaya” her şekilde aday oluyor ve dâhiyane fikirlerini sunmaya başlıyor. Kitapta son birkaç yılda olanlar ile ilgili öyle güzel tespitler öyle güzel özetlemeler var ki; hâlâ okumadıysanız ve böyle kitaplar yayımlanabiliyorken daha fazla geç kalmadan bence okuyun.
http://www.bumesele.com/...acagim-gulse-birsel/
Bu ülkede bir gün,paranın yenemeyeceğini ve en büyük servetin beton değil beyin olacağını öğreneceğiz.Bir gün...
Haklı ve mağdur olmak kadar güzel şey var mı? Vicdanın rahat, kaderden de alacağın var, süper! Zamana bırak ve pis pis gülümse.
Farkında mısınız, son aylarda hayatımızda en sık gördüğümüz kişi Tayyip Erdoğan. Ben ailem ve arkadaşlarımdan daha çok, kendisiyle karşı karşıya geliyorum! Zira gazete okumasan, radyo-televizyon açıyorsun, internete giriyorsun, en olmadı bir yerde posterine rastlıyorsun.

Huşu içinde fark ettim ki Sayın Erdoğan'ı zaman zaman kendimden bile çok görüyorum! Abartma değil. Günde yirmi defa aynaya bakmıyorum mesela...
Beyin dediğin bir buçuk kiloluk bir yağ ve su karışımı. Ciddiye  alma. Yüzün gülünce beyin hemen ona kanıyor, işler yolunda zannediyor. Saf  saf basıyor serotonini. Ota böceğe gül!  Hiçbir  işe yaramasa, en  azından mahallede "Vaay işi gücü yolunda galiba" derler, havan olur.
Türklerin son icadı Sevgililer Günü için altı ay bozulmayan gül.Özel bir sıvıda,cam fanuslarda satılacak,altı ayın sonunda dikebileceksiniz.Muhtemelen o aşıkların ömrü o gülden kısa olacak ve sonradan o gül,baktıkça acayip moral bozacak,ama olsun.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Memleketi Ben Kurtaracağım!
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
188
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050930580
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Bu kitapta, hem ülkeyi yönetmeye talip olduğum bazı siyasi yazılar, hem de politikayla hiiiç ilgisi olmayan makaleler bulacaksınız.

Misal ilk bölümde otobiyografimi kaleme aldım. Henüz genç bir kız olduğum için 7 yazıda bitti. Gülecek bir şey yok, daha bir espri yapmadım!

Kitapta ayrıca, diyetten antidepresanlara, astrolojiden sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiğine, pek çok anekdot ve tavsiyem var. O bölüme bir kişisel gelişim kitabı muamelesi yapabilirsiniz. Yazıları dikkatle okuyup, benim yaptıklarımı asla yapmazsanız, kişisel olarak gelişeceğinize inanıyorum.

Ama çok da fazla gelişmeyin. Madonna vücut geliştireyim dedi, kolları ne oldu gördünüz...

Yani ismine aldanıp sadece siyaset okumak için kitabı alan ve şu an iade etmeye karar verenler, paranızı geri vermeyeceğiz!
Yedim bile ben o parayı! Simitle üçgen peynir aldım, yedim.
Paranızı değil, ama ülkenin hali yüzünden kaybettiğiniz kahkahanızı geri verebilirim belki. Ümidim o.

Milletçe ortak üst kimliğimizin bir huni olabileceği, kafayı sıyırdığımız şu dönemde, bir iddiam var: Kapaktaki cankurtaran üniformalı temsili fotoğrafımın da anlattığı gibi, memleketi ben kurtarabilirim! En azından denerim. Durumumuz daha iyi olur mu, bilmiyorum. Ama daha kötü olamaz diye düşünüyorum! En azından acık güleriz be? Ha?

Kitabı okuyanlar 532 okur

  • Nejla kallenci
  • Neslihan kahriman
  • Sabit Evren
  • Nesli
  • coşkun baytaş
  • Gamze
  • Pelin ÇIRAK
  • Ebru İşler
  • Ugursalan
  • Tolga Tekkeli

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.8
14-17 Yaş
%4.4
18-24 Yaş
%11.5
25-34 Yaş
%35.4
35-44 Yaş
%35.4
45-54 Yaş
%10.6
55-64 Yaş
%0.9
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%78.2
Erkek
%21.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%24.1 (46)
9
%18.3 (35)
8
%25.7 (49)
7
%15.7 (30)
6
%7.3 (14)
5
%4.7 (9)
4
%1 (2)
3
%1 (2)
2
%1 (2)
1
%1 (2)