Yolculuk Nereye Hemşerim

7,0/10  (37 Oy) · 
242 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.510 gösterim
Kitabımın kapağı için ginger adlı aletin üzerinde fotoğraf çektirmemin iki sebebi var:

Birincisi, mizahi yönü. Bu aracı ve bu aracın üzerinde seyahat etme fikrini resim olarak eğlenceli buluyorum.

İkincisi daha önemli. Segway, veya halk arasındaki adıyla "Ginger", beklenen konuda, yani taşımacılık sektöründe büyük bir patlama gerçekleştirememiş olduğu halde, politika alanında son yılların en hayırlı, en içimin yağlarını eriten eylemine imza atmıştır: George W. Bush tabir ettiğimiz, zeki, çok sevdiğim, güzel insan, şimdiye kadar kimsenin "Hooop, yolculuk nereye hemşerim?" şeklinde hesap sormaya cüret edemediği barış güvercini (!) A.B.D başkanını, milyonların gözü önünde, üzerinden atmak, düşürmek, yere sermek!

Ve Ginger, sadece bunun için bile "asrın icadı" payesini sonuna kadar hak etmektedir.

Elinizdeki kitabın politik yazılardan, siyasi mizahtan oluştuğunu sanmayın. Konu yine şehir hayatının cilveleri, hepimizin yaşadığı şeyler.

Ama üzerime düşeni yapıp, bir yerde üçüncü kitabımı, kendi tarzımla, iki tekerlekli, pille çalışan, maksimum 20 kilometre hıza çıkabilen naif arkadaşım Ginger'a ithaf etmek istedim!
Bu da Bush'a kapak olsun!
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2005
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9789753317788
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
pınar çiçek 
18 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mizahi yönü marjinal hatta genelleme yaparsak zaman zaman çıtanın üstünde oluyor.Kendini bile ti'ye alabilen biri Gülse BİRSEL.Bu da onu samimi ve farklı kılıyor.

Gülse Birsel'in karakterini ve düşüncelerini beğendiğim için yazılarını ve kitaplarını da severek okuyorum. İnce bir mizahı olduğunu düşündüğüm nadir kadın mizahçılardan ve bu kitabı da benim için en az ilk iki kitabı kadar eğlendiriciydi.

Ekrem Özkara 
05 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Çocuga sokaktan eve gelmesi gereken saati,ödevini yapmasını,spor çantasını eve getirmeyi hatırlatmalısını,çarpım tablosunu öğretemezsiniz!
Ama bütün Pokemon ekibinin ismini ve tarihçeleriyle karekter özelliklerini ezbere bilir!
Yanılıyormuyum !?
ve daha ilginç tesbitler...Tebrikler Gülse Birsel...

Ayşegül Ekri 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gülse birsel kadının da mizahi yönünü ortaya çıkaran zeki kadınlardan .mizah yönü gelişmiş olanlar bana her zaman daha sempatik gelir :) bu kitap da gayet eğlenceli ydi ;)

Serdar Poirot 
11 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yazarın anılarını ve gözlemlerini okuyucuları ile paylaştığı son kitabı. Kitaptaki son köşe yazısı diğerlerine göre daha ciddi bir yazı ve kitabın adını veren yazı. Diğer kitaplarda olduğu gibi ilginç ve güzel tespitleri var. Eğlencelik kategoride güzel bir kitap.

Kitaptan 2 Alıntı

Nisa Öztürk 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Dünyadaki herkesin, kim olursa olsun, neyi savunursa savunsun, kendi liderine, karar vericilere sorması gereken bir soru çıkıyor ortaya: "Şşş hooop yolculuk nereye hemşerim?" Ama galiba aynı soruya, dünyanın vereceği yanıt daha vahim.

Yolculuk Nereye Hemşerim, Gülse BirselYolculuk Nereye Hemşerim, Gülse Birsel
Sibel Özgan 
12 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayır kısa ve oy anlatanlağ yine tamam da, daha kötüsü var! Aradan sesli harf atanlar! Yani "Ne haber", yerine "nbr", "teşekkürler" yerine "tşk", hatta her şey yerine bir şey!
Arkadaşlar, o sesli harflere gerek olmasaydı, o harfler olmazdı zaten!

Yolculuk Nereye Hemşerim, Gülse BirselYolculuk Nereye Hemşerim, Gülse Birsel