1000Kitap Logosu
Yolculuk Nereye Hemşerim

Yolculuk Nereye Hemşerim

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET

Hakkında

192 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 5 sa. 26 dk.
Adı
Yolculuk Nereye Hemşerim
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınları · 1 Ağustos 2005 (İlk yayınlanma: Ağustos 2005) · Karton kapak · 9789753317788
Kitabımın kapağı için ginger adlı aletin üzerinde fotoğraf çektirmemin iki sebebi var: Birincisi, mizahi yönü. Bu aracı ve bu aracın üzerinde seyahat etme fikrini resim olarak eğlenceli buluyorum. İkincisi daha önemli. Segway, veya halk arasındaki adıyla "Ginger", beklenen konuda, yani taşımacılık sektöründe büyük bir patlama gerçekleştirememiş olduğu halde, politika alanında son yılların en hayırlı, en içimin yağlarını eriten eylemine imza atmıştır: George W. Bush tabir ettiğimiz, zeki, çok sevdiğim, güzel insan, şimdiye kadar kimsenin "Hooop, yolculuk nereye hemşerim?" şeklinde hesap sormaya cüret edemediği barış güvercini (!) A.B.D başkanını, milyonların gözü önünde, üzerinden atmak, düşürmek, yere sermek! Ve Ginger, sadece bunun için bile "asrın icadı" payesini sonuna kadar hak etmektedir. Elinizdeki kitabın politik yazılardan, siyasi mizahtan oluştuğunu sanmayın. Konu yine şehir hayatının cilveleri, hepimizin yaşadığı şeyler. Ama üzerime düşeni yapıp, bir yerde üçüncü kitabımı, kendi tarzımla, iki tekerlekli, pille çalışan, maksimum 20 kilometre hıza çıkabilen naif arkadaşım Ginger'a ithaf etmek istedim! Bu da Bush'a kapak olsun!

Okurlar

Kadın
% 77.6
Erkek
% 22.4
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
7.3
10 üzerinden
206 Puan · 18 İnceleme
192 syf.
·
Puan vermedi
Gülse Birsel'in kitabı her zamanki gibi komik ve ilgi çekici.
Kitabı beğendim. Özellikle " Uykusuzum, taklit çanta operasyonu, şöhret olmak acı ister, dans işine de el attım, bölümleri çok eğlenceliydi.Hobinin tarifini pek beğenmesem de Japonlar ile ilgili hipotezi çok tuttum.Japonlar sıkılıyor ve bu yüzden domino taşı dizme,origami,bonsai gibi hobilere sarıyorlar.
Yolculuk Nereye Hemşerim
Okuyacaklarıma Ekle
192 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
O donem parlayan sanatçinin kendisi kadar hoş enerjik ve yaratici bir eseri... evet edebi degil ama keyif verici ve dusundurucu...sizlere okuyun diye tavsiye edenem cunku herkez gulmeyi ve dusunmeyi sevmiyor olabilir...
Yolculuk Nereye Hemşerim
Okuyacaklarıma Ekle
188 syf.
·
4/10 puan
Okunmasa da olur. Yani kitap zaten edebi bir amaçla yazılmamış ama edebi bir değeri yok. İçerik olarak da hitap etmezse boşuna okuyacağınız bir kitap olur. Bunu çok sık söylemem ama okumasaydım da olurmuş.
Yolculuk Nereye Hemşerim
Okuyacaklarıma Ekle
396 syf.
·
4 günde
·
Puan vermedi
Gülse Birselin köşe yazılarından oluşmuş bir kitap. Gülse Hanımı çok zeki, esprili ve başarılı bulurum. Bir kadın hem güzel, hem komik olabilirin kanıtıdır kendisi. Kitapta da çok güzel durum analizleri var. Birkaç yazıyı okurken kahkaha attım resmen. Avrupa Yakası, Yalan Dünya ve son olarakta Jet Sosyete dizilerini sıkı takip etmesem de denk geldikçe keyif alarak izledim, izlerim. Yalnız yine de bana izlerken, okurken olduğundan daha fazla keyif verdiğini farkettim. Kitabı da edebi yönü için okuyacaksanız okumayın derim. Çünkü o konuda bence zayıf. Esprili bir arkadaşla konuşma tadında bir kitap arıyorsanız tam sizlik. Zaten dili çok akıcı olduğu ve çok derin bir kitap olmadığı için rahatlıkla bir günde bitirebilirsiniz.
Yolculuk Nereye Hemşerim
Okuyacaklarıma Ekle
192 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Aslında ne kadar da doğru ' yolculuk nereye', çok yerinde bir kitap adı seçimi olmuş. Sahi Türkiye'nin verdiği mücadele nereye kadar... Anlatımı açık,anlaşılır,düşündürücü bir kitap.
Yolculuk Nereye Hemşerim
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.