Gregor ve Gri Kehanet Yeraltı Günlükleri (Underland Chronicles) 1

7,9/10  (109 Oy) · 
389 okunma  · 
81 beğeni  · 
2.658 gösterim
Açlık oyunlarının yazarından Gregor ve gri kehanet Gregor ve yeraltı günlükleri-1

Tutkunu olduğunuz açlık oyunları serisinin yazarı suzanne collınsten renkli yeni bir dünya! Yeraltı günlükleri sizi soluksuz takip edeceğiniz bir dünyaya davet ediyor.

Yazın başıdır ve on bir yaşındaki Gregor dışında herkes yaz kampındadır. Gregor, babasının New Yorktaki evlerinden çıkıp kaybolmasından beri küçük kız kardeşlerine bakmaktadır. Özellikle de iki yaşındaki kardeşi Bota. Evlerinin bodrumunda çamaşır yıkarken, Bot bir hava boşluğunun içine düşüp kaybolur ve Gregor da onun arkasından gider. Artık Yeraltındadırlar ve onları bambaşka bir dünya beklemektedir…

“Fantastik hayranları ve fantastik edebiyata yeni başlayanlar için muhteşem bir macera.”

-School Library Journal

“Collins, ustalıkla seçilmiş kelimelerle muhteşem bir dünya inşa ederek büyük bir iş çıkarmış. Oradan gitmek için sabırsızlanan Gregorun tersine, okuyucular Yeraltını oldukça fantastik ve etkileyici bulacak.”

-Publishers Weekly

“Muhteşem bir roman, iyi yazılmış, akıcı, hareketli bir fantastik… Özellikle genç fantastik hayranlarını büyüleyecek.”

-Booklist

“Gregorun ilgi çekici macerası, dev karafatmalar, binek yarasalar ve eflatun gözlü insanların yaşadığı garip bir yeraltı dünyasında geçiyor. Yaratık tasvirleri canlı ve konu oldukça sürükleyici… Harika.”

-Kirkus Reviews

“Duygusal karakterler, yaratıcı araçlar ve alışılmışın dışında bir mekân; tam da genç fantastik okurlarının gönlüne göre.”

-Voya
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786054263790
 • Orijinal Adı:
  Gregor the Overlander
 • Çeviri:
  Gürkan Genç
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nazlı Demir 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Açlık oyunları yazarından beklenmeyecek derecede sıkıcı bir kitap. Konusundan iyi birşeyler çıkacağı düşüncesiyle başladığım kitabı hüsranla sonlandırdım. Ancak çocuklara; kitap sevdirme kitabı olabilir..

Derya Yalınkılıç 
 01 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 2/10 puan

Genellikle her türden kitapları okumak isterim. Bu kitapta hiç bilmediğim bir tür olan fantastik türünde okuduğum ilk kitap.
Kitapta 11 yaşındaki Gregor ile 2 yaşındaki kardeşi Bot'un başından geçen olaylar anlatılmakta. Bunların yanında örümcekler, sıçanlar, yarasalar da betimlenerek konuşturulmuş hiç beğenerek okumadım bu bölümleri. Çocuk kitabı gibi ancak eğitici ya da eğlendirici de bulmadım. Belki hayal dünyasına katkısı olabilir. Kitabın yarısına gelmeden de sonunu tahmin ettiğimden dolayı işkenceye dönüştü okumak :( Vakit kaybı gibi düşündüm ilk defa bir kitaba..

Ali Fuat 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitap ve serinin diğer kitapları açlık oyunlarının yazarından beklenebilecek bir akıcılığa ve oldukça geniş bir hayalgücüne sahip.Evet biraz çocuksu ve hayal etmesi zor bir ortamda geçiyor ama yine de çok zevkli bir seri. Çocuklaa ve gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için birebir.

F.H. 
13 Eyl 2017 · Kitabı okudu

Merak,akıcılık ve üslup
"Hayata tutunmaya çalışmıyorsan onu kaybetmekdende o kadar korkmuyorsun"
Başlangıcı biraz sıkıcı olsada sürükleyici bir kitap

Hacer Demir 
05 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Fantastik tarzda bir kitap ve seri. Okurken hiç sıkılmadım. Bir macera serisi. Suzanne Collins'in yaratıcılığı, hayal gücü, fantastik kurgusu ayrıca beni kendine tekrar hayran bıraktı. Açlık Oyunları serisi tadını alamasam da keyifli bir kitap. İnsan bitirmeden kesinlikle elden düşürmek istemiyor.

Şevval Esentürk 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Gerçekten enfes bir kurguya sahip bir kitaptı.Kitabı okumaya başladığımda çocuğun yer altına düşmesini okurken ve olayların yer altında geliştiğini öğrenince yazarın Alice Harikalar Diyarında adlı kitaptan esinlendiğini düşündüm. Ve açıkçası bu hoşuma gitti.Hem bir kitaptan esinlenmiş hem de enfes bambaşka bir kurgu ortaya çıkarmış.Kesinlikle okumalısınız.Ama yazar hakkında tek kötü düşüncem.Serilerin sonunu güzel bitirse de son kitabın sonunu kötü bitirmiş...

Gökçe Hatun Yılmaz 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Açlık oyunlarını okuduktan sonra bu kitabı hevesle almıştım fakat ne yazık ki beklentimi karşılamadı. Fikir süper evet. Yeraltında başka bir dünya..Ama betimlemeler, akış hiç hoş değil. İnsan kafasında olayı canlandıramıyor. Sanırım çeviriden kaynaklanan bir sıkıntı. Başarılı sayılmaz.

Merve gorguc 
29 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Açlık Oyunlarını okuyanlar farklı bir beklenti ile kitaba başlasalar da bence kitap kendi içinde çok eğlenceli hamamböceklerinin dahi sevimli gösterebilen nadir kitaplardan. Macera severler ütopya kurgularını sevenler için güzel bir kitap.

Nur Yılmaz 
05 Kas 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Gri Kehanet başlarda çok sıkıcıydı. Kitabı birkaç kere elimden bıraktım ancak kendimi zorlayıp devam ettiğimde, bir yerden sonra eğlenceli gelmeye başladı. Hatta sonunu o kadar beğendim ki bitirir bitirmez ikinci kitaba başladım. İlk kitap olduğu için fazla ayrıntıya girilmiş ve bu kitabı biraz sıkıcı hale getirmiş. Ancak serinin devamını kesinlikle okumalısınız. Diğer dört kitabın mükemmelliğinin bu kitabın sıkıcılığını unutturduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ebru Sönmez 
02 Şub 00:28 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Harika kurgu ve içine çekip sizi bırakmayan, her dakika bitirmek ve yenisine geçmek için can attığım kitap serisinin başlangıcı. Her ne kadar fantastik olsa bile o kadar gerçekçi anlatıyor ki aklınız orada kalıyor. Müthiş kurgu inanılmaz çekici bir dil ve üslup. Alkışlanacak bir seri.

2 /

Kitaptan 11 Alıntı

Ceren 
 11 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hayal
''Ayrıca kurduğu hayaller onu ne kadar mutlu ederse,gerçeğe düşüşü de o denli acı verici oluyordu.''

Gregor ve Gri Kehanet, Suzanne Collins (Sayfa 18)Gregor ve Gri Kehanet, Suzanne Collins (Sayfa 18)

Bir asker için öğrenilmesi en zor ders, yanlış olduğuna inandığı emirlere itaat etmesidir.

Gregor ve Gri Kehanet, Suzanne Collins (Sayfa 199)Gregor ve Gri Kehanet, Suzanne Collins (Sayfa 199)
Bria 
27 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Peki o zaman, Gregor, sana vermek istediğim hediyeyi biliyorum, ama onu sadece kendi içinde bulabilirsin," dedi Vikus.
"Neymiş o?" diye sordu Gregor.
"Umut," dedi Vikus. "Onu bulmanın çok zor olduğu anlar olacaktır. Onun yerine nefret etmeyi seçmenin çok daha kolay olduğu anlar. Ama huzur bulmak istiyorsan, ilk önce bunun mümkün olduğunu umut edebilmelisin."
"Bunu yapabileceğimi düşünmüyor musun?" diye sordu Gregor.
"Tam aksine, yapabileceğine dair büyük umudum var," dedi Vikus gülümseyerek.

Gregor ve Gri Kehanet, Suzanne Collins (Sayfa 293)Gregor ve Gri Kehanet, Suzanne Collins (Sayfa 293)
2 /