Güneşin Kızı (Yüzleşme Serisi (1))

·
Okunma
·
Beğeni
·
3390
Gösterim
Adı:
Güneşin Kızı
Alt başlık:
Yüzleşme Serisi (1)
Baskı tarihi:
Mayıs 2015
Sayfa sayısı:
528
Format:
Karton kapak
ISBN:
6059817004
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Agapi Yayınları
Leyla’nın narkotikte gizli polis olan babası, o daha yedi yaşındayken gözleri önünde şehit edilir. Katilleri yıllar geçmesine rağmen yakalanamaz ve dosyası emniyetin tozlu raflarına kaldırılır. Leyla, yirmi yıl sonra babasının geride bıraktığı meşaleyi devralarak katillerini bulmak amacıyla İzmir Emniyeti’ndeki başarılı kariyerini bırakıp memleketi olan Adıyaman’a gelir ve büyük bir tehlikeyle de yüzleşmek durumunda kalır. Aynı zamanda burada kendisi için sürpriz ve imkânsız bir aşka tutulur. Leyla, imkânsız aşkı İsmet’e kavuşabilecek mi? Daha da önemlisi babasının katillerini yakalayabilecek mi? İzmir Cinayet Büro'nun gözü pek Başkomiseri Çetin ve Cinayet Büro Şube Müdürlüğü'ne atanan eski eşi Dilek... Eski karı kocanın aynı büroda çalışmaları küllenen aşklarını yeniden alevlendirecek mi? Yoksa Çetin, savcı sevgilisi Songül Kaya'yı mı tercih edecek? Adıyaman da filizlenen Leyla ve İsmet'in aşkıyla birlikte Çetin-Dilek-Songül aşk üçgenini de merakla ve soluk soluğa okuyacaksınız. Aksiyon ve heyecanın doruklarına ulaşacağınız hızlı bir Polisiye/Aşk’a hazır mısınız?
528 syf.
·10/10
Yazarın okuduğum ikinci kitabı. İlk kitabın konusu güzel olsa da anlatımını pek beğenmemiştim. Bu kitap bir kaç kademe daha yüksekte. Zaten yürümeden koşma olmuyor. Konu polisiye olsa da ben aşk yönünü daha ağır buldum. Kitabın devamı olduğu için olsa gerek.

En güzel tarafı da hiç gitmediğim, bilmediğim bir şehri bedavadan zahmetsiz gezmiş tanımış oldum. Biraz Canan Tan kalemi hissettim. Okurken yeni şeyler öğrenmek romanlarda en sevdiğim kısımlardır. Başarılar dilerim kendisine yazarlık hayatında
528 syf.
·3 günde
Güneşin kızı kurgusuyla okuyucuyu etkisi altına alan, başından sonuna bir filmmiş gibi zihnimizde sahneleri gerçekçi bir şekilde canlanan bir kitaptı. Elbette ki yazarımızın bu kitabı da beklentilerimin çok çok üstündeydi. Bazı kitapları okurken, aslında bir film izlediğinizi zannedersiniz ya, bu kitapta tam olarak öyleydi. Sanki polisiye aşk filmi izliyordum. Kitabın en iyi yanlarından biri de Adıyaman'ı çok gerçekçi bir şekilde anlatması ve tanıtması olmuş. Kitapta geçen yerleri bizzat gidip gördüğüm için anlatımın ve betimlemelerinin çok gerçekçi olduğunu söyleyebilirim.
Teşekkürler Gonca Çiftçioğulları
528 syf.
·Beğendi·10/10
İzmir'de işlenen bir cinayeti araştıran,Cinayet Masası Komiseri Çetin bir taraftan ortağı Leyla'nın Adıyaman'a tayın isteyip gitmesine alışmaya çalışırken diğer taraftan eski eşinin amir olarak işe başlamasının olumsuzluğunu yaşıyordu.
Leyla ise Adıyaman'da babasının kardeşleri ve kuzenlerinin desteği ile bu şehrin büyüsüne zorlanmadan alışıyordu,buraya geliş amacı cinayete kurban giden babasının katillerini yakalayıp adalete teslim etmekti...
İzmir ve Adıyaman emniyetinin ortaklaşa çalışması sonucu aydınlatılmaya çalışılan cinayetin arkasında babasını öldüren uyuşturucu mafyası olma olasılığı ,Leyla' ya destek veren amirlerinin onu koruma adına nasıl bir yol izleyecekleri ve kendisini nelerin beklediğini tahmin etmesinin endişesi her an artarak soruşturduğu dava da etkili olacak mıydı ?
Beraber çalıştığı ortağına karşı hissettiği duygusal bağı onu neler ile karşılaştıracaktır?
Leyla düşündüğünün üzerinde yüzleşeceği olaylar ile nasıl baş edecekti?
Komiser Çetin ona destek vermek için geldiği Adıyaman mafyasının cehenneminde yıllardır biriktirdiği tecrübeleri ile bu yangından yerinden nasıl kurtulacaktı?
Tüm bu soruların cevabını ve hayal edemeyeceğiniz adrenalini ve Adıyaman şehrinin tarihi dokusunun masalsı anlatımını bu kitapta bulacaksınız...Merakınıza yenik düşüp son sayfalara geldiğinizde ,nefes almakta zorlanacaksınız...
Sayın kalemdaşım Gonca Çiftçioğulları Hanımı tebrik ediyor,böyle güzel bir polisiye ile bizleri buluşturduğu için kendisine yürekten teşekkür ediyorum...
Polisiye severlere kesinlikle okumalarını tavsiye ediyorum...
528 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Mükemmelin de üstünde  diyebileceğim bir romandı desem hiçte abartmış sayılmam. Yazar, okuyucuyu şaşırtacak, sürprizlerle dolu bir kitaba imza atmış yine. Leyla'nin babasını oldurenlerle savaşını, İsmete olan askini Çetine olan kardeş duygularını o kadar güzel anlatmış ki romandaki maceraya, mücadeleci bir aşkın gücüne kapılıp, kendi hayatınız dışına çıkacaksınız kitabı bitirene kadar. Yazar, olay örgüsünü, karakter betimlemelerini o kadar içten bir şekilde kaleme almış ki! Bazı bölümlerinde göz yaşlarınızı tutamiyorsunuz kendi kendinize olay örgüsü yaşanmışlıktan alınmış gibi büyüleyici diyorsunuz. Son olarak finalinde Çetinin ölüm haberi çok üzdü beni.
Yüzleşme serisinin birinci kitabından memnun kaldım, serinin tümünü aldım seri 3 kitaptan oluşuyor.

ATEŞİN KIZI
ATEŞLE DANS
ATEŞ DE YANAR

Gonca Çiftçioğulları'na teşekkürler.
528 syf.
·Beğendi·10/10
İzmir'de kimliği belirsiz bir kadın cesedinin bulunmasıyla başlayan olaylar zinciri Adıyaman'a kadar uzanır. Üç kitaplık polisiye roman serisinin ilk kitabı. Polisiye olması nedeniyle konusu hakkında fazla bir şey yazmak istemiyorum. Son derece zekice kurgulanmış, bir sonraki sayfada ne olacağını merak ettiğimden kısa sürede okuyup bitirdiğim bir kitap oldu. Kitabı okurken Adıyaman'ı da gezmiş, yöresel tatlarla da tanışmış gibi oldum. Ayrıca kitapta halen bazı kesimler için çok önemli olan Sünni, Alevi konusu da işlenmiş. Kısaca çok beğendim, herkese tavsiye ederim.
528 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Polisiye okumaya yeni başlamış bir okuyucu olarak “Güneşin Kızı”; Narkotik ve cinayet masası alanında etkili bir kurguya sahip. Akıcı ve sade bir dille, okuyucuyu sıkmayacak cümleler ile yazılmış. İyi bir araştırma yapılarak yazıldığı belli. Adıyaman’ın kültürü, tarihi ve turistik yerlerini öyle güzel betimlemiş ki rehber eşliğinde geziyor gibi hissettim. Kahramanlarımız arasında ki aşk ve duygu yoğunluğu samimiyetle işlenmiş, içimizden biri gibi.
Teşekkürler Gonca ÇİFTÇİOĞULLARI, kaleminize sağlık Hocam.
528 syf.
·Beğendi·10/10
Mükemmelinde üstünde, fevkaladenin fevkinde bir romandı bana göre. Şu sayfayı da bitireyim, şu bölümü de bitireyim bugünlük bırakacağım dediğim ama, bir türlü bırakmaya elimin gitmediği romanlar arasında yerini aldı. Yazar okuyucuya yine şaşırtıcı sürprizler hazırlamış bu romanında da. Yüzleşme serisinin birinci kitabı olan Güneşin kızı, büyüleyici olay örgüsü ile beni içine çarçabuk çekti. Siz de böylesine profesyonelce işlenmiş bir romanın içinde kendinizi kaybetmek istiyorsanız buyurun size Güneşin Kızı. Böylesine içten üsluplu bu romanı sevenleriyle buluşturduğu için yazara ve Agapi Yayınevine sonsuz teşekkürler...
528 syf.
·28 günde·Beğendi·10/10
Güneşin Kızı kitabı Gonca ÇİFTÇİOĞULLARI'nın polisiye ve aşkı bir arada harmanlamaya çalıştığı bir roman. Sürükleyici anlatımı sayesinde hiç sıkılmadan okuyabiliyorsunuz. İyi ki okudum diyeceğiniz kitaplar listesine şimdiden ekleyebilirsiniz.Aksiyon, gerilim ve aşkı bir arada yaşayacağınız bu kitabı keyifle okumanız dileğiyle..
528 syf.
·Beğendi·10/10
#GoncaÇiftçioğulları
#GüneşinKızı
#Kitapyorumu

Aşk, polisiye,heyecan,adrenalin,gizem,töre, sırlı olaylar ile harmanlanan bu kitap öyle harikaydı ki akıcı anlatımı ve merak uyandıran kurgusuyla nasıl bitti hiç anlamadım. Su gibi akıp gitti öylede bitiverdi desem yeridir. Ben çok beğerenek okudum.

İzmir ve Adıyaman arasında geçen olaylar da deyim yerindeyse “Armut dibine düşer.” durumu geldi aklıma. Leyla, babasının yolunda, babasını örnek alarak hayatına devam eder. Babası gibi Kızı Leyla’da polis olmuştur. Şimdi Leyla’nın tek bir amacı vardır.
Gözlerinin önünde vurularak öldürülen babasının katilini bulmak..

Leyla babasının katillerini bulup adalete teslim edebilecek mi?

Devamında Leyla’yı neler bekleyecek??

Mutlaka okumanızı istediğim harika bir kitap tavsiyemdir mutlaka okuyunuz.
Yazarımızın kalemine,yüreğine sağlık
528 syf.
·Beğendi·10/10
Polisiye bir kitaptı. İçinde aşk ta olsa da daha çok polisiyeydi.
Konusuna gelince, Leyla yirmi yıl önce saldırıya uğrayan gizli polis babasının henüz çözülmeyen davasını tamamlamak için İzmir Emniyeti'ndeki görevinden istifa ederek Adıyaman'a tayin olur. Böylece hem yıllardır görmediği akrabaları ile görüşür hem babasının davasını araştırmayı planlar hem de yeni görev yerindeki eski, yeni şüpheli dosyalar üzerinde çalışmaya başlar. En büyük yardımcısı da Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri İsmet olur.
Beraber çalışmaya başlayan ikiliyi hem iş yönünden hem duygusal açıdan zor günler bekler. Leyla sünni, İsmet ise alevidir.
Öte yandan İzmir'de de Cinayet Masası komiseri Çetin 'i zor günler bekler. Leyla'nın gitmesinden sonra yerine gelen yeni amir Çetin için tam bir kabus olur. Çünkü eski karısı şimdi amiridir. Çetin hem kendi geçmişiyle yüzleşmesi hem de ellerindeki vahşi cinayeti çözmesi gerekmektedir.
İzmir ve Adıyaman arasında gidip gelen temposu düşmeyen bol maceralı, gizemli, heyecanlı bir okuma oldu.
Devamını okumayı dört gözle bekliyorum.
528 syf.
·4 günde·10/10
#Kitapyorum
#GoncaÇiftçioğulları
#GüneşinKızı
#sayfa511

Bitti...
Sevgili yazarımız Gonca Çiftçioğulları müthiş bir eser çıkatmış ortaya. Akıcı ve sade bir dille sayfalarda ilerledikçe öyle merak uyandırıyor ki elimden bırakamadan 2 günde bitirdim kitabı. Son derece zekice kurgulanmış muhteşem kurgusu ile insanı hemen etkisi altına alan ve hiç sıkmayan bir kitap. Kurgu hiç bir aksama ve duraksamaya uğramadan heyecan içerisinde devam ediyor. Beklenmedik süprizler ve sonunda bomba etkisi yaratan bir final...
Kitabın güzel bir özelliği de Adıyaman’ın kültürü, tarihi ve turistik yerleri öyle güzel betimlenmiş ki okurken gezmiş görmüş kadar oldum. En çok Nemrut Dağı’nda gün batımını merak ettim. Ayrıca kitapta günümüzde bazı kesimlerde halen sürekliliği devam eden mezhep ayrılıkları çok güzel işlenmiş. Sünni ve Alevi konusu... Polisiye, aşk, heyecan, gizem, töre, cinayet, sırlar... ne ararsanız var bu kitapta...
Kitabın konusuna gelince 7 yaşında okula başladığı ilk gün küçücük bir kız çocuğu olan Leyla’nın gözleri önünde polis olan babası kurşunların hedefi olur. Leyla ise babasının katillerini bulabilmek ve adaletin yerini bulabilmesi adına babasının izinden giderek yıllar sonra polis olur. Yaşadığı ve görev yaptığı İzmir’den memleketi Adıyaman’a tayinini ister ve babasının katilleri ile yüzleşme vakti gelmiştir. Kendisini bekleyen süprizlerden habersiz bir şekilde katillerin izini sürmeye başlar. Adıyaman’da imkansız bir aşk kapısını çalar Leyla’nın ve İsmet ilebirlikte bu işin peşini bıarkmazlar. İzmir’de bıraktığı abisi gibi sevdiği en yakın dostu Çetin’de desteğini esirgemez onlardan. İZMİR-ADIYAMAN hattında heyecan dorukta devam eden serüven öyle bir yerde son bukuyor ki !!! Bakalım serinin ikinci kitabında ne süprizler bekliyor bizi... ben hiç zaman kaybetmeden serinin ikinci kitabı ile devam ediyorum. Sevgili yazarımız Gonca Çiftçioğullarının yüreğine emeğine kalemine sağlık tebrik ediyor başarışarının daim olmasını diliyorum müthişti herkese tavsiye ederim...
Teşekkürler
Kitapla kalın...
528 syf.
·8/10
GÜNEŞİN KIZI
GONCA ÇİFTÇİOĞULLARI
KİTAP YORUMU:

Leyla... Küçücük bir kız çocuğu...
O Güneş'in Kızı
Okul sabahında polis olan babası gözlerinin önünde kurşunlara kurban olur..
Ve hayatı boyunca bunun acısı ile yaşar..
Adaletin er geç yerini bulması adına o da babasının izinden giderek polis olur ve yıllar sonra Yaşadığı İzmir'i ve kariyerini hiçe sayarak Memleketi Adıyaman'a tayinini ister ve babasının katillerinin peşine düşer...
Burada onu nelerin bekleyeceğinden habersizdir Leyla..
Alışık olmadığı bir kültür, bambaşka hayatlar, gelenekler onu inanılmaz bir yolculuğa sürükler.. İmkansız bir AŞK da kapısını çalacaktır.. İzmir'de işlenen bir cinayet Adıyaman'daki uyuşturucu karteliyle de bağlantılıdır.. Ve bu Leyla'ya babasının katillerini bulma yolunda bir kapı açacaktır..
Bir yanda da geride (Izmir'de) bıraktığı ortağı can dostu Çetin ve onun yaşadığı ikilemler..
Hayat Leyla için hem acı hem tatlı süprizleri ile karşısındadır artık...
Veee o ters köşeler
Gerçekten çok iyiydi
Geri kalanlar serimizin ilk kitabında

Sevgili Gonca Çiftçioğulları
Çok sevdim.. Adeta akıp giden satırlar..
Her sayfasında ayrı bir duygu yoğunluğu ve heyecan... Adıyaman'ın hiç bilmediğim güzellikleri ve tarihi... Kaleminize sağlık..
Şimdi merakla serinin diğer kitaplarında sıra
Hayatın temel taşları umutlarımızdır. Eger umudumuzu kaybedersek asıl o zaman yetim kalmış gibi yapayalnız hissederiz kendimizi.
İnsanın hayattan beklentisiyle yaşadıkları birbirine tamamen zıt olabiliyordu.Bu zıtlık şekil veriyordu belki de bakış açılarına.
Bu kaya mezarlarını daha yakından görebilmek için, önünde durdukları taş mağaralardan birinin içine girdi. Dışarısı çok sıcak olmasına rağmen mağaranın içi oldukça serindi. Küçük yarım daire şeklinde bir odaydı burası. Birden içi tuhaf oldu. Karanlık gecede bir mezarlığın önünden geçmek gibiydi içinde hissettiği tuhaf ürperdi. Korkuyla karşılık, bir boşluk, bir bilinmezlik hissiyle titredi bütün vücudu. Sanki görünmeyen ruhlar tarafından etrafı çevrilmiş gibiydi. Hayattan kopmuş, kalp atışları onları terk etmiş, bedensiz ruhlar…
Burada kendisini ailelerine kabul eden, yalnızlığını ve kimsesizliğini hissettirneyen bu yüreği güzel insanlara minnetle baktı.
Hangi çeşit uyuşturucu kullanılırsa kullanılsın hepsinin ortak özelliği, eserati altına kişiyi kanını emercesine tüketmesiydi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Güneşin Kızı
Alt başlık:
Yüzleşme Serisi (1)
Baskı tarihi:
Mayıs 2015
Sayfa sayısı:
528
Format:
Karton kapak
ISBN:
6059817004
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Agapi Yayınları
Leyla’nın narkotikte gizli polis olan babası, o daha yedi yaşındayken gözleri önünde şehit edilir. Katilleri yıllar geçmesine rağmen yakalanamaz ve dosyası emniyetin tozlu raflarına kaldırılır. Leyla, yirmi yıl sonra babasının geride bıraktığı meşaleyi devralarak katillerini bulmak amacıyla İzmir Emniyeti’ndeki başarılı kariyerini bırakıp memleketi olan Adıyaman’a gelir ve büyük bir tehlikeyle de yüzleşmek durumunda kalır. Aynı zamanda burada kendisi için sürpriz ve imkânsız bir aşka tutulur. Leyla, imkânsız aşkı İsmet’e kavuşabilecek mi? Daha da önemlisi babasının katillerini yakalayabilecek mi? İzmir Cinayet Büro'nun gözü pek Başkomiseri Çetin ve Cinayet Büro Şube Müdürlüğü'ne atanan eski eşi Dilek... Eski karı kocanın aynı büroda çalışmaları küllenen aşklarını yeniden alevlendirecek mi? Yoksa Çetin, savcı sevgilisi Songül Kaya'yı mı tercih edecek? Adıyaman da filizlenen Leyla ve İsmet'in aşkıyla birlikte Çetin-Dilek-Songül aşk üçgenini de merakla ve soluk soluğa okuyacaksınız. Aksiyon ve heyecanın doruklarına ulaşacağınız hızlı bir Polisiye/Aşk’a hazır mısınız?

Kitabı okuyanlar 84 okur

  • Şükrü Asıl
  • Mert Kavlı
  • Elif Şekercioğlu
  • Kübra eröz
  • Hazal
  • Sadiş
  • Gece
  • FÜSUN AYDEMİR
  • İlknur Göçmen
  • gülnaz kekilli

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%16.1
18-24 Yaş
%12.9
25-34 Yaş
%19.4
35-44 Yaş
%25.8
45-54 Yaş
%19.4
55-64 Yaş
%6.5
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%81.5
Erkek
%18.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%59.5 (22)
9
%10.8 (4)
8
%16.2 (6)
7
%5.4 (2)
6
%5.4 (2)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%2.7 (1)