Yenik Ve Yalnız

8,8/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
581 gösterim
Özel dedektif Remzi Ünal, bir süredir telefonuna bırakı- lan sesli mesajların sahibiyle sonunda karşılaşır; hem de tam mesleği bırakıp evlenmek üzereyken. “Müşteri- si” Hülya Çakır, bir oto galerisinin sahibi olan eşinin işyerindeki masasına bir zarfın bırakılmasını istemek- tedir. Dedektifimiz, görüntüde oldukça basit bir işle kariyerine nokta koymaya ikna olmuşken, aslında karmaşık bir hikâyenin ortasına düştüğünü anlaması için bir cinayetin işlenmesi yeterli olacaktır. Polisiye edebiyatımızın usta ismi Celil Oker’den yine temposu yüksek, heyecanlı ve yetkin bir roman...

“Remzi Ünal... Şu Hava Kuvvetleri’nden müstafi, THY’den kovulma, kendisine saygısı olan hiçbir ‘frequ- ent flyer’ın adını bile duymadığı sekizinci sınıf charter şirketlerinde bile tutunamayan, MS Flight Simulator’ün yüklü olduğu bilgisayar dört ayrı kutuya dağılmış, eski pilot, ex-kaptan, nevzuhur özel dedektif Remzi Ünal.”
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789752122253
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir Remzi Ünal romanı daha. Remzi, psikolog Yıldız Turanlı ile evden taşınacaktır ama tam çıkarken bir telefon gelir. Bu her kitapta onu arayan kadındır. Sonradan komşusu olduğu ortaya çıkan Hülya Yaman, Remzi'den bir zarfı kocasının iş yerine bırakmasını ister. Bunu reklamcı arkadaşı ile başarır Remzi. Ama aynı gün oto galerici olan Kemal Çakır öldürülür. Bu sefer zarfı geri alması gerekir ama iş yerinde yoktur. Çeşitli sebeplerle Asuman Yaman, Hülya'nın kızı Nazan, popçu Serdar, müzik yapımcısı Serra Çolak, ölenin sekreteri Selma Karaca kısacası herkes bu olayla ilişkilidir. Zarfın içerisinde bir çek vardır. Ve bu çekte bizi katile götüren bir ipucu. Katil gerçekten hiç beklenmedik bir isimdir. Soluksuz okunan bir roman daha.