Yenik Ve Yalnız

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
477 gösterim
Özel dedektif Remzi Ünal telefonuna bırakılan onlarca sesli mesajın sahibiyle sonunda karşılaşır. Karşılarındaki kararlı ses ona belki de bir dedektiften istenmeyecek kadar kolay bir iş yapmasını teklif etmektedir. Ancak Remzi Ünal bu kadar basit bir işin arkasında çok daha karmaşık bir hikâyenin olduğunu hissetmiştir. Ve hislerinde yanılmayacaktır da…

Bir oto galerisinin karşısında başlayan bekleyişi onu İstanbul'un değişik köşelerine, olayların etrafında dolaşan başka insanlara yönlendirir. Başka bir hikâyenin izini sürmesini sağlar.

Polisiye türünün usta yazarı Celil Oker bu romanında da okurunu Remzi Ünal'ın peşinde heyecanlı ve sürükleyici bir maceraya çağırıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786055596699
 • Yayınevi:
  Turkuvaz Kitap
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir Remzi Ünal romanı daha. Remzi, psikolog Yıldız Turanlı ile evden taşınacaktır ama tam çıkarken bir telefon gelir. Bu her kitapta onu arayan kadındır. Sonradan komşusu olduğu ortaya çıkan Hülya Yaman, Remzi'den bir zarfı kocasının iş yerine bırakmasını ister. Bunu reklamcı arkadaşı ile başarır Remzi. Ama aynı gün oto galerici olan Kemal Çakır öldürülür. Bu sefer zarfı geri alması gerekir ama iş yerinde yoktur. Çeşitli sebeplerle Asuman Yaman, Hülya'nın kızı Nazan, popçu Serdar, müzik yapımcısı Serra Çolak, ölenin sekreteri Selma Karaca kısacası herkes bu olayla ilişkilidir. Zarfın içerisinde bir çek vardır. Ve bu çekte bizi katile götüren bir ipucu. Katil gerçekten hiç beklenmedik bir isimdir. Soluksuz okunan bir roman daha.