İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.641
Gösterim
Adı:
İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır
Baskı tarihi:
2010
Sayfa sayısı:
257
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Akis Kitap
Baskılar:
İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır
İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır
248 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Tekrarlı konu ve cümlelerini görmezden gelirsek güzel bir kitap. Öncelikle yazarı çok samimi buldum: Kitabın tamamı yaşantısından; Çocukluğu dahil her satırı kendi hayatından oluşuyor. Kendi adıma mutlu insan, mutlu aile, mutlu iş hayatı, dahası mutlu yarınlarım için bir arpa boyu
yolaldığımı düşünüyorum...
248 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Konu olarak sınıflandırma yapılırsa kişisel gelişim kitabı olsa da bana göre Sevgili Alişan Hoca ile birebir sıcacık verimli bir sohpetti. Peşpeşe iki kitabını okuyunca, kesinlikle seminerlerine katılma isteği doğuyor. İlk fırsatta @akapaklikaya nın seminerlerine katılacağım. Son derece samimi, mütevazi bir anlatım ve sıkılmadan okutuyor kendini, keyifli . Kimi okur yorumlarında seminer konularını tekrar anlatıyor gibi ifadeler vardı. Ama herkes seminerlerine katılma imkanı bulamaz ki, dolayısıyla tabi ki de seminerle ulaşamadığı kişilere kitapları ile ulaşacak. Ben her öğrencinin, her öğretmenin ve tüm velilerin Alişan Hoca 'nın kitaplarını okumasını tavsiye ederim. Bizim evde bu kitapların okumasına başlandı bile. En dipten en yükseğe kadar herkesin kendinden çokça bişeyler bulabileceği okunası kitaplar. Yol gösterici olması zaten tartışılmaz bile.
308 syf.
·1 günde·10/10
Kitapta yazarın hayatını, olaylara anlam verişini ve ortaya çıkan sorunlarla nasıl baş etmeye çalıştığını, ülkemizdeki uyuyan güzelleri uyandırmak için sarfettiği emeği, çabayı görüyoruz. Her yaştan insanın rahatlıkla okuyacağı çok harika bir kitap olmuş. Kalite, emek, zaman samimiyetle birleşmiş bu kitapta. Emeğine, yüreğine sağlık Alişan Kapaklıkaya.
248 syf.
·8/10
Kitabı okudum bitirdim ve Alişan KAPAKLIKAYA ile uzun ve keyifli bir sohbet ettiğimi, beraber kahve içtiğimizi , kahvenin parasını kimin vereceği konusunda birbirimizin kolundan tutup ilk parayı kim uzatıcak mevzusunu yaptığımızı hissettim kitap bitince. Bu kadar samimi, içten bir dost ediniyorsunuz kitabın sonunda.
Uyuyan güzel uyanırsa, bu saatteb sonra uyku tutmaz. Faydalı işler peşinde koşarak uyku tutmaması dileğiyle.
248 syf.
·Puan vermedi
Kişisel gelişim kitaplarını okumamı zorlaştıran şeylerden biri dikte edici bir dille yazılmış olmasıdır. Bu kitapta böyle bir şeye rastlamıyorsunuz. Yazarla bir çay bahçesinde oturup sohbet ediyorsunuz.
Bir öğretmen olarak kendimi bulduğum bir kitaptı. Genel mesaj şu ki : Sevdikleriniz henüz toprağın altına girmemişken onlara sımsıkı sarılın.
301 syf.
·4 günde
Uzatmayacağım.
Kitap asla sıkmıyor aksine daha da fazla okumanıza vesile oluyor. Hayata biraz mola vermek için gerçekten ideal. Kendine bir kahve yap ve kitabı okumaya başla... :)
248 syf.
·2 günde·9/10
Arkadaşımla ders çıkışı dinlenme niyetli kafeye oturduk maksatımız birkaç sayfa kitap okumak saat geldiğimizde zaten 1 di ben daha yeni başlayıp 6. Sayfasında olduğum "içindeki uyuyan güzeli uyandır" ı okuyorum o kendi kitabını. 5 dakika geçti gibi bir şey oldu bir baktım 100. Sayfadayım arkadaşıma da çok ilgi çeken ve duygusal yerleri gösterip (neredeyse her iki sayfada bir) okutuyorum. Neyse bir 10 dakika daha geçti gibi oldu ama arkadaşım elindeki kitabı bırakmış benimle okuyor aynı zamanda da hüngür hüngür ağlıyor bende ağlamayacağım diye başımı ağrıttım. Sonra kafede görevlisi gelip demesin mi burda en uzun kitap okuma rekorunu kırmak üzeresiniz maşşallah.. meğerse 4 buçuk saattir kesintisiz kitap okuyormuşuz. İşte bu kadar mükemmel bir kitaptı. Öğretmen, anne, baba, öğrenci herkesin mutlak okuması gereken kitaplardan.
311 syf.
Ve harika bir kitabın daha sonuna geldim bu ayın ilk kitabıydı, Alişan hocamın konferanslarına hiç katılmadım ama bir gün nasip olur inşaALLAH tabi bi de kitaplarımı imzalatıp ve tanışmak, tüm kitaplarını okumak istediğim yazarların içine girdi, bu kitapta hocam hayatında yaşadıklarından kesitler sunmuş bizlere, şiddetle okuyun bana çok şey kattı sizlere de çok katacak eminim.
248 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Başta adıyla dikkatimi çekmişti. Biraz konu tekrarı vardı bence bu yüzden sıkıldığım yerler oldu, onun dışında çok güzeldi. Kesinlikle düşündürücü ve ders verici bir kitaptı. Yazarın diğer kitaplarını almayı düşünüyorum. Okuyabilirsiniz.
248 syf.
·10 günde·6/10
Yazarın konferansı gerçekten çok etkileyici ve güzeldi ama malesef bazı insanlar ya sadece konuşma yeteneğine sahip yada yazma (istisnalar vardır ama). Alişan Kapaklıkaya`nın konferansından baya bi etkilendikten sonra kitabını okumaya karar verdim. Kitapta verilmek istenen mesajlar güzel olabilir ama beklentimin altında kalan bir kitap. Kitapta dile getirilen diyalogların tüm orjinalliğiyle yansıtılmadığını düşünüyorum. Bu da kitabı biraz bozmuş. Ama verilmek istenen mesaj güzel.
248 syf.
Dünün güneşi ile bugünün çamaşırları kurtulmaz. Artık bir şeyler söylemek yapmak lazım der... Kendi hayatımdan çok şey buldum nedendir bilmiyorum ama adamdaki durum biraz farklı sade öz içten hayatından... Aristokrat değil mücadele sonucu bulunduğu noktaya gelmiş... NLP ve kişisel gelişim konusunda bence diğerlerinden çok önde... Bana göre... Anadolunun bağrından köyünden yokluk içinden pancar parası ile okuyan bir yiğit diyelim...
248 syf.
·1 günde·5/10
Yazarın konferansina katilmis, beklentimin uzerinde bir konferans oldugu icin bu kitabı almistim. Kitabi acikcasi tavsiye etmiyorum. Orada anlattıklarının tekrarıydı. Yeni hicbir şey eklenmemiş. Guzel seyler anlatiyor ama o kadar çok tekrar etmis ki ayni seyleri cok sıkıldım okurken.
Ne kadar zeki, ne kadar güçlü, ne kadar bilgili olursa olsun bir insan olduğu yerde duruyorsa bir et yığınından başka bir şey değildir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır
Baskı tarihi:
2010
Sayfa sayısı:
257
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Akis Kitap
Baskılar:
İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır
İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır

Kitabı okuyanlar 170 okur

  • Emine
  • Gülşen Yazıcı
  • özge nisa ayaz
  • Büşra topcu
  • Serap Duygulu
  • Rûberû
  • Nurbanu
  • Bahattin Doğanay

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%3.8 (2)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0