Mutluluk Psikolojisi Stresi Mutluluğa Dönüştürmek

8,5/10  (8 Oy) · 
39 okunma  · 
4 beğeni  · 
846 gösterim
Stres ve zaman yönetiminde; duygu, düşünce ve davranış denetiminde beynimizi doğru kullanırsak, mutlu, başarılı ve nitelikli yaşayabiliriz. Bu yaşantı bizim vereceğimiz kararlara bağlı olduğuna göre, dünyayı değiştirmek yerine kendimizi değiştirmeye öncelik vermeliyiz. Bu kitabın amacı, yaygın hastalıklardan pek çoğunun temel kaynağı olan stresi mutluluğa dönüştürmenin püf noktalarını vurgulamaktır.
(Arka Kapak)
Esma Tezgi 
10 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Nasıl mutlu olacağınızı size söyleyen bir kitap değil bu, daha çok mutluluğa engel olan etkenleri göz önüne sererek onlardan nasıl kurtulmamız gerektiğini anlatıyor. Genel olarak stres ve stres yönetimini konu alıyor ve içinde öğrenebileceğiniz çok önemli bilgiler var. Kısa ama dolu dolu, okunması gereken bir Tarhan kitabı.

Herkes farklı üzgün olur,lakin aynı mutluluğu yaşar.Zaten bunların her ikiside insana mahsusdur.Neden diye sorarsanız,cevabım bu olur:Çünki insanım.Üzgünlüyümüdü yaşamayı, başarmalıyım,mutlu olmayıda.O zaman mutluluğuma şükür etmeyi daha iyi başarırım.

emine demirel 
07 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Son yıllarda gündemimize gelen ve sıkça kullandığımız bir kelime olan stresi,herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir şekilde ele alan Prof.Dr.Nevzat Tarhan mutluluğu, stres ile baş edebilirsek elde edebileceğimizin formüllerini okuyucuya aktarmış.
"Modern hayat,yaşam standardını yükseltti;insanlar daha zengin,daha bilgili ama daha rahat değiller."diyen yazar; stres nedir?belirtileri nelerdir?içeriği nedir?etkileri nelerdir?başlıklarını ele alarak okuyucuya çözüm önerileri getirmiş.
Kişinin kendini tanımasına ve stresin ölçülmesine yardımcı olacak testlere de yer veren yazar,yaşanmış gerçek olaylarla da konunun daha anlaşılır bir hale gelmesini sağlamış.
"Nefes kesen hayat yarışında dünyayı değiştirmek yerine kendimizi değiştirmeliydik.Aklımızı yönetmek yetmiyordu duygularımızı da yönetmeliydik"

Nurten Ulaba 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitaptan da çok şey öğrendim. Okumak beni dinlendiriyor. Kafamdaki olumsuzlukları atıyor. Daha da canlı ve aktif oluyorum. Okumaktan öte okuduğunu hayata uygulayabilmek önemlidir. Buradan da duyguları kontrol edebilmeyi mutluluğu yakalayabilmeyi anlıyoruz.

t.d. 
15 Oca 23:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Stresle başa çıkma yöntemlerinden daha çok stres nedir, nelere yol açar onu açıklamış. Çözüm yok yani kitapta. Bir sürü gereksiz anketle doldurulmuş, aldığıma pişman olduğum, beklentimi karşılamayan bir kitap.

Kitaptan 11 Alıntı

Meyrem KARADENİZ 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Şartları sorgulama refleksini kazandırmak genelleme alışkanlığını düzeltir.

Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 158)Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 158)
Meyrem KARADENİZ 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Duygularınızı doğru yöntemlerle ifade etmelisiniz.Kavga dili haklı insanı haksız duruma düşürür.

Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 92 - Timaş Yayınları)Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 92 - Timaş Yayınları)
Pelin Tunç 
18 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Güvenilmemiş olmak, içimizdeki en kötüyü ortaya çıkarır.

Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 91)Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 91)
AsLıhAn 
23 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

uyum yetmezliği
''Akıllı kişi,geçmiş tecrübelerden iyi ders alır;deneme yanılma yöntemini en az kullanır.Herşeyi kendi tecrübesiyle öğrenmek isteyenlerin ulaşacağı sonuç felakettir.Bu çok yanlış bir öğrenme yoludur.''

Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 151 - timaş)Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 151 - timaş)
AsLıhAn 
23 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yaşlı-Genç Farkı
'' Büyük işler beden gücünden ziyade,doğru düşünme ve hedefleri geçerli hale getirme ile başarılır.Yani kılıç keskinliği değil akıl keskinliği esastır.''

Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 111 - Timaş)Mutluluk Psikolojisi, Nevzat Tarhan (Sayfa 111 - Timaş)
2 /