Kitap
İnsan ve Davranışı

İnsan ve Davranışı

Psikolojinin Temel Kavramları

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.6
160 Kişi
743
Okunma
226
Beğeni
7,6bin
Gösterim
608 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 17 sa. 14 dk.
Adı
İnsan ve Davranışı (Psikolojinin Temel Kavramları)
Basım
Türkçe · Türkiye · Remzi Kitapevi · 17 Ekim 2018 · Karton kapak · 9789751418692
Diğer baskılar
İnsan ve Davranışı
İnsan ve Davranışı
"Geliştirilmiş yepyeni bir basım..." İlk yayımından bu yana otuz yıl geçmiş olan kitabın gözden geçirilmiş ve geliştirilmiş bu basımına psikolojinin değişik alanlarındaki yeni gelişmeler eklendi. Türkiye’de psikoloji alanında büyük bir boşluğu dolduran ve öğrenciler için vazgeçilmez bir kaynak olan İnsan ve Davranışı, her çağdaş insanın bilmesi gereken modern psikolojinin temel kavramlarını ilk kez seçkin bilim adamlarının katkılarıyla ve Türk toplum yapısının özellikleriyle kaynaştırarak sunuyor. “İnsanı anlarsak bireyin ve toplumun daha sağlıklı ve anlamlı bir yaşam oluşturmasında yardımcı olabiliriz.”
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺54
8.6
10 üzerinden
160 Puan · 28 İnceleme
Dr. Evren Erzen
İnsan ve Davranışı'ı inceledi.
591 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Doğan Cüceloğlu kitaplarını seven, serisini bitirmeye çalışan veya okumaya doyamayanlardan olduğunuz için bu kitabı sipariş etmek istiyorsanız unutun gitsin. Bu kitap öyle diğer kitaplar gibi keyifle okuyabileceğiniz kitaplardan değil, bir ders kitabı. Çoğu Cüceloğlu sever onun popüler bilim kapsamındaki kitaplarını beğendiğinden "Cüceloğluysa koy sepete" mantığından hareketle kitaplarını satın almaktadır. Ancak bu tuğla kalınlık ve abatlarındaki kitabın içerisindeki bilgiler doğrudan ders içerikli şekilde organize edilmiştir. Dolayısıyla Psikolojiye giriş dersi almıyorsanız bu kitap pek tercih edeceğiniz bir kitap değil. Ders kapsamında değerlendirilecek olursa son derece başarılı bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Güzel organize edilmiş olması ve canlı örnekleriyle psikoloji dersini işlemek için oldukça iyi hazırlanmış bir eser. Kabul edelim ki içerisinde fazlasıyla teknik terim içeriyor ama bu da sanıyorum ki psikolojinin temel sorunlarından birisi. Gelecekte herkesin anlaması için hem teknikten ödün vermeyen hem de halkın anlayabileceği dil kullanım oranı çok daha yukarılarda bir eser vücuda getirilene kadar kullanılabilecek en iyi kaynaklardan birisi de bu kitap. Psikoloji meraklılarına hayırlı uğurlu olsun. İyi okumalar...
İnsan ve Davranışı
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Pars
İnsan ve Davranışı'ı inceledi.
591 syf.
İnsan ve davranışı kitabı psikolojinin temel kavramlarını Türk toplumu ve kültürüne mal edebilmek için yazılmıştır.Çok karmaşık tarih ve kültür koşulları içinde oluşmuş Türk toplumu ve onun insanı Batı kültürüyle gelişmiş bir psikolojiyi kavrayamaz.Bu durumu düzeltmek için yazılmış bir başlangıç kitabı sayılabilir.Kitapta Psikolojide yaklaşım türleri,araştırma yöntemleri,duyum,algılama ,öğrenme,bellek,güdülenme,heyecan,psikoterapi ve davranışın biyolojik temelleri yer alıyor.Kitapta yalnızca davranışın biyolojik temelleri konusu detaya inilmeden anlatılmış onun sebebide bu dalın fizyolojik psikolojinin alanına girmesi,onun haricindeki her konu detaylı bir şekilde işlenmiş.Kitabın dili oldukça sade psikolojiyle alakası olmayan bir kişinin bile rahatlıkla anlayabileceği bölümler çoğunlukta ve kitapta psikolojik terimlerin türkçelerinin kullanılmasına önem verilmiş.Geleneksel kültür ile çağdaş kültürün çatışması Türk insanın temel sorunlarından biridir.İnsanları değiştirebilmemiz ve bu soruna çözüm bulabilmemiz için önce insanları anlamamız gerekir bunuda ancak psikoloji ile gerçekleştirebiliriz .Psikolojiyi seven ve ilgi gösteren herkese tavsiye ederim.
İnsan ve Davranışı
OKUYACAKLARIMA EKLE
27
Mavi Hayaller
İnsan ve Davranışı'ı inceledi.
608 syf.
·
50 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
kitabı üniversite hocamın dersi bundan işleyecem demesi ile aldım. Kitap tam bir psikoloji dalında araştırma konuları içeriyor.Üniversitede psikoloji dersi gören birçok öğrenci de bulunan kitaptır.Psikoloji dersi alan ya da almayıp sadece psikoloji ile ilgi geniş çaplı bilgilerin meraklısıyım diyenlere tavsiyemdir. İçinde psikoloji alanında her bilgiye ulaşabilirsiniz.
İnsan ve Davranışı
OKUYACAKLARIMA EKLE
27
Özlem
İnsan ve Davranışı'ı inceledi.
591 syf.
·
649 günde
·
Beğendi
Psikoloji alanında merakı olan ya da bölümü okuyan kişilerin mutlaka elinin altında olması gereken bir kitaptır. Hocamın tavsiyesi üzerine aldığım ve 4 senelik lisans eğitimim boyunca yanımdan ayırmayacağım bir kitap oldu. Hatta belli başlı dersleri bile üzerinden işleriz. Psikoloji ekollerini, alt dallarını, yöntemlerini ya da temelini en sade örneklerle ve en sade şekilde anlatan güzel bi kitap.. Bu bölüme merakı olan herkese tavsiye ederim :)
İnsan ve Davranışı
OKUYACAKLARIMA EKLE
38