Kadın, Aşk, Aile Objektif 5

8,0/10  (2 Oy) · 
11 okunma  · 
1 beğeni  · 
705 gösterim
Bu ciltte toplanan yazılar, hayatımızın oldukça problemli bir sahasına dairdir; fert olarak da, cemiyet olarak da. Bu konular içtimai hayatımızın, son asır içinde ruhuyla ve şekliyle en çok değişmeye uğrayan, zedelenen ve milli üslubumuzu en çok kaybeden yanlarıdır. Eski üslup yıpratılmış, ancak, günümüzün şartları içinde, geleneklerin ve dinimizin tesirlerini yitirmediği bu sahada henüz yeni bir üsluba da kavuşulamamıştır.

Biraz da bu yüzden, kadın, aşk, aile gibi konularda, katılaşmadan ama milli değerlerimizi ve içtimai hassasiyetlerimizi de rencide etmeden yazmak, her yazar için kolay başarılacak bir iş değildir. Ama, Peyami Safa gibi toleranslı, fakat sağlam ve milli ölçülere sahip güçlü bir kalemden bu konuları okumak, zevli olduğu kadar da faydalı olacaktır.
(Arka Kapka)

Kitaptan 1 Alıntı

Konuşurken, dinleyende keşfetme zorluğunun verdiği zahmet ve meraka daima pay bırakmak, bu zevki onun elinden almamak lâzımdır.

Kadın, Aşk, Aile, Peyami Safa (Sayfa 150 - Ötüken Neşriyat  ISBN:975-437-032-X)Kadın, Aşk, Aile, Peyami Safa (Sayfa 150 - Ötüken Neşriyat ISBN:975-437-032-X)