Kan Damlası

7,6/10  (7 Oy) · 
37 okunma  · 
3 beğeni  · 
781 gösterim
Yazınımızın önemli başyapıtlarından Eylül romanının yazarı Mehmet Rauf'un Define ve devamı Kan Damlası adlı romanları, polisiye roman türünün sürükleyici örneklerindendir. Kan Damlası, vahşice işlenen iki cinayetin kaatillerinin yakalanması sürecini anlatan ve yayımlandığı dönemde olduğu kadar, bu gün de aynı zevkle ve heyecanla okunacak usta işi bir romandır...
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9789753629460
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zagor 
01 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Merhaba...
Kan Damlası, Mehmet Rauf'un Define adlı romanının bir devamıdır. Doktor Şakir Feyzi bu romanda evlenmiş olup mutlu mesut bir hayat sürerken, evinde cinayet işleniyor. Aynı zamanda şehrin diğer tarafında da Doktor Şakir Feyzi'nin evindekine benzeyen bir cinayet daha işleniyor. Bundan sonra, Polis Hayret Bey olaya müdahil oluyor. Kıvrak zekasıyla bu cinayetleri çözecek mi?
Yazar, romanda polisiye edebiyatının "merak" unsurunu diri tutarken, ikinci cinayetin aydınlatılmasında sönük kalıyor. Bir an oldubittiye getirilmiş sanki. Sönük kalmış bir son. Yine de güzel bir eserdi.
Keyifli okumalar...

Elime alıp bir çırpıda okudum.Yazarımız her zaman olduğu gibi mükemmel bir şekilde kalemini kullanmış.Ortada bir yalı ve seri şekilde diyeceğimiz cinayet ve teşebbüs leri var,bu vakayı çözmede görevli bir polis ve tabiki çözüyormu hepsi kitapta.Mükemmel bir polisiye diyebilirim.Tavsiye olunur.Sherlock Holmes gibi...

Kitaptan 2 Alıntı

KubraYSN(RJ) 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yani ya aptallık göstererek herkesi kandırmak isteyen bir kurnaz, ya kurnaz görünmeye çalışan bir ahmak olmalıydı.

Kan Damlası, Mehmet Rauf (Sayfa 30)Kan Damlası, Mehmet Rauf (Sayfa 30)
Zagor 
 01 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"İnsanlardan değil, duvarlardan, koltuklardan bile çekinmek gerekir. Malum ya, atasözü, 'duvarın kulağı var' der. Biz ise yalnız duvarda değil, havada bile kulak vardır diye sakınmalıyız."

Kan Damlası, Mehmet Rauf (Sayfa 107 - Bordo Siyah Yayınları)Kan Damlası, Mehmet Rauf (Sayfa 107 - Bordo Siyah Yayınları)