Kapkaranlık Ormanda

6,8/10  (63 Oy) · 
103 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.377 gösterim
Karanlık, kapkaranlık bir ev vardı;
Ve o karanlık evde karanlık, kapkaranlık bir oda...
O karanlık odada…
Bazen korkulacak tek şey... insanın kendisidir.
Nora on yıldır geçmişinden kaçıyordu. Evini, arkadaşlarını ve özlememesi gerektiğini düşündüğü bir hayatı geride bırakmıştı.
Hiç beklemediği bir anda gelen bir bekârlığa veda partisi daveti, onu geçmişiyle yüzleşmeye zorluyordu. Bu, Nora’nın geçmişini nihayet bir kenara bırakması için bir işaret miydi? Ama bir şeyler yanlış gidiyordu. Çok ama çok yanlış…
Bazı sırların sonsuza dek saklanması mümkün müydü?
“Final, başarıyla yaratılmış karakterlerin de etkisiyle insanda büyüleyici ve yavaş çekimde gerçekleşen bir araba kazası etkisi yaratıyor.”
- The Guardian
“Ware’in, kadınlara özgü güç oyunları ve bazı arkadaşlıkların yarattığı çalkantılar üzerine yaptığı analizler, Sophie Hannah’yı, Christobel Kent’i, hatta Gillian Flynn’i anımsatıyor.”
- Independent
“Ware gizem öğelerini yavaşça ortaya çıkarmış ve alttan alta kendini hissettiren tehlike hissiyle gerçekten tekinsiz bir ortam yaratmayı başarmış... Kitabı fırtınalı ve karanlık bir akşamda okuyun ama sonra ışıkları açık bırakın.”
- Kirkus Reviews
“Kapkaranlık Ormanda, Gillian Flynn’in Kayıp Kız’ını ve Paula Hawkins’in Trendeki Kız’ını sevenleri büyüleyecek.”
- Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  376
 • ISBN:
  9786059585002
 • Çeviri:
  Aslı Dağlı
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pelin Sueda 
31 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap yaşanılan olayların en sonundan başlıyor. Bir ormanın içinde cam evde toplanıp bekarlığa veda partisi yapan kızların başına gelen olaylar üzerine. Daha sonra başa dönüyor ve yavaş yavaş neler yaşandığını görüyoruz. Heyecanlı ve sonunu merak ettirdi gerçekten.Herkesten şüphelendim ama sonunda tatmin oldum. Şaşırttı, merak ettirdi, heyecanlandırdı. İçinde her şey vardı diyebilirim.Korku -gerilim severler için ideal,ürpertici bir eserdi.Kapağı bile içimi ürpertmeye yetti.Ayrıca çok titiz ve sorunsuz bir çeviriye sahipti.Hem yazara,hem yayına,hem çevirmene ve kitaba emek veren diğer herkese kocaman bir alkış!