Kayda Geçsin

7,7/10  (18 Oy) · 
73 okunma  · 
19 beğeni  · 
963 gösterim
Zaman, insanlığımı büyük ısırıklarla eksiltiyor… Birilerine iş bulmaya çalışıyorum durmadan.Onurlu bir ekmek için hep birlikte direnmeliyiz, doğrudur. Ama bugün, bu akşam bir ekmek gerekiyorsa ne yapacaksın… Uzun bir üç nokta bu. Bugünlerde birilerine iş bulmaya çalışıyorum durmadan.

Ece Temelkuran, Kayda Geçsin’deki edebiyatın kıyısında duran yazılarıyla, bugünü belirleyenin adım adım gelişinin not defterini tutuyor. Kayda geçirilmiş günlerimiz ve hallerimiz, bugün hepimizi şaşkına çeviren “hızlı değişim”in o kadar da hızlı olmadığını düşündürüyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9789750733215
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dilizar Daglioglu 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ece temelkuran'la beni tanıştıran kitap. Konusunu bilmeden başladığım ve okurken bazı arkadaşlarımla konuşurken "bir batılı bir doğulunun sıkıntısını derdini nasıl anlatır" gibi tepkiler verenlere sonunda zorla okuttugum ve severek birebir yaşayarak okuduğum kitap. Ece Temelkuran da bence kesinlikle yaşayarak yazmış. Belki hemşerim olmasından dolayı belki tarzlarımızın yakın olması bilmiyorum ama ben keyifle okuyorum.herkesin keyifle okuyacağına inanıyorum :)