Kimsesiz Çocuk

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.015
Gösterim
Adı:
Kimsesiz Çocuk
Baskı tarihi:
2010
Sayfa sayısı:
170
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752660830
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Zambak Yayınları
Kimsesiz çocuk romanında, küçük Remi'nin ailesine kavuşmak için yaptığı yolculukların ibret dolu hikayesi anlatılmaktadır. Remi'nin, hayatını kazanmak için çektiği çileler, yaşadığı heyecanlı maceralar sürükleyici bir anlatım ve çarpıcı bir üslupla aktarılmıştır.

Kimsesiz çocuk; küçük okuyucularımızın bir çırpıda okuyacakları, harika bir çocuk macera romanıdır.
584 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10 puan
Böyle bir hüzünlü mutsuz başlayıp sonrasında rüzgar tam tersi istikamete dönmüyor mu bu çocuk kitaplarında pek mutlu oluyorum. Yine pek bir beğendim tavsiyedir mutlaka değerlendirin. :))
584 syf.
·2 günde·7/10 puan
Evlatlık olduğunu öğrenen ve aynı zamanda gezgin bir sanatçıya satılan, küçük bir çocuğun hüzünlü hikayesi. Sezercik, Ayşecik benzeri, bir Türk filmi tadında gidiyor kitap.
Mutlaka okunmalı diyeceğim bir kitap değil. Ama bende kitabın 90 sayfalık, inceltilmiş versiyonu mevcut. En azından bendeki baskısı böyle idi.
160 syf.
·1 günde·5/10 puan
İlgi çeken bir olay örgüsü yoktu kitabın klasik türk dizisi tadında bir şeydi. Fakat içinde yer alan fedakarlıklar çok güzel bir şekilde işlenmiş ve insanın içinde yer edecek türdendi.
Kesinlikle okunmalı demiyorum ama Klasikler içinde olduğu için 2 saatinizi ayırıp bitirebilirsiniz.
72 syf.
·Puan vermedi
Küçük öğrencimin tavsiyesiyle okudum ince bi hâlini ama bulursam tam şeklini de okumayı isterim. Küçük bir çocuğun yaşadığı büyük acılar ve her şeye rağmen ayakta kalmasını anlatıyor.
93 syf.
·Beğendi·10/10 puan
8 yaşında bir çocuk bir gece anne ve babası sandığı kişilerin konuşmalarını duyuyor ve evlatlık olduğunu öğreniyor. Ardından başka bir adama para ile satılıyor ve türlü zorluklar yaşıyor en sonunda gerçek ailesini buluyor.Gerçekten herkesin okuması gereken sürükleyici bir kitap...
584 syf.
·39 günde·Beğendi·Puan vermedi
Çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok güzel bir kitap. Bayıldım. Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. Herkese iyi okumalar...
584 syf.
·14 günde·Puan vermedi
Kitap güzeldi,akıcıydı bazen güldüm çoğu kez ağladım duygu yüklüydü.Bazi kısımları tahmin etmesi kolay hikayeler vardı gene de bir çocuğun iç dünyasını çok iyi yansıttığı kitaptı.En azindan kitaplarda mutlu son denen birşey var umuyorum o kimsesiz çocuklar kimsesiz olmadıklarını anlar ve Allahın her an onlarla birlikde olduklarını bilirler.Allah onları yalnız olmadıklarını öğretecek insanlarla karşılaştırsin ...
124 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Remi 8 yaşındayken ailesinin kendisini küçükken kundakta bulduğunu öğreniyor. Babası gerçek babası olmamasına karşın annesi sütannesiymiş. Baba geçirdiği iş kazasından sonra çalışmayacak hale gelir ve çocuğa bakamayacak duruma gelir. Zaten çocuğu sevmiyor baba ona bakıp büyümesinin sebebi bir gün ailesini bulursa ondan para koparmak. Ama sütannesi onu gerçek bir anne şefkatiyle seviyor. Bir gün baba bir adamla anlaşır ve çocuğu o adama para karşılığında vermeye karar verir. Annenin tüm ısrarlarına kulak asmadan çocuğu verir. Verdiği kişi olan Bay Vitalis de Remi'yi bir baba gibi sever ve korur. Bay Vitalis sokak tiyatrosu yapan bir adamdır. Sürekli kentten kente göç ederek insanlara sokak tiyatrosu yapar. Ayrıca 1 Maymun ve 3 Köpeği de ona eşlik eder. Remi bir süre sonra buna da alışır. Ve bir olay yüzünden Bay Vitalis'in (suçsuz yere) hapse girmesiyle asıl hikaye başlar. Sadece buraya kadar anlatabilirim arkadaşlar ama gerçekten ben böyle muhteşem bir kitap okumadım. Burasi aynı zamanda olayların enn sarpa sardığı yerdir. Her şeyin birbirine kördüğüm gibi girdiği yerdir. Ve nihayet bu kitapta hüzünlü hayat hikayelerinde olan olaylardan biraz daha dışarı çıkılmıştır. Gizemli olaylar, art arda gelen şaşkınlıklar - şoklar. Bu kitap mutlaka size bir şey katacaktır. Kaç yaşında olursanız olun okuyabilirsiniz kesinlikle .
130 syf.
Ana kahramanımız yani kimsesiz çocuk Remi'nin ağzından okuyoruz kitabı. Sekiz yaşındayken, hayatı ile ilgili önemli bir gerçeği öğrenen, en büyük şansı anne bildiği Barberin Ana ve ikinci büyük şansı sokak sanatçısı Sinyor Vitalis (ki Sinyor Vitalis'in aslında kim olduğunu daha sonra öğreniyoruz) olan, hayatının büyük bölümünü mücadele ederek geçiren Remi ve onun yaşadıkları çok sıcak ve samimi bir şekilde ifade edilmiş. Mutlu sonla bitmesi ise ayrı bir tat katmış kitaba. Yazarın dili çok akıcı ve anlatım tarzı harika.
130 syf.
·8/10 puan
Kimsesiz bir çocuğun yaşantısında bahsediyor. Çocuk çok fazla bireyin elinden geçmiş. Ve sonunda ailesini buluyor. Baya bi duygusal... Genel olarak beğendim.
SON...
128 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Hani bazı çocuk kitapları olur ya, büyük küçük herkes okumalı dersiniz. Sanırım bu, bu tarz bir kitap değil. Yetişkinler için doğru bir seçim olmaz. Ama küçük okurlara okutulabilir.
Ben yapayalnız bir çocuktum.. Kimsesizdim.. Benim gerçeğim bu idi. Hayallere kapılmaya hakkım yoktu. Sahip olduklarımla yetinmek zorundaydım.
Bana "Sevmek, iyi kalplilerin yetisidir." dedi. "Sen çok iyi kalplisin, çok kişi seveceksin sakın bundan korkma. İnsan sevgi ile yaşar. Bunu unutma!" dedi.
"Dünya küçüktür, bir gün yine karşılaşırsınız." Dünya gerçekten küçük müydü? Küçük de olsa, ben ne yapacaktım? Aslında dünyanın ne kadar büyük olduğunu biliyordum ben, büyük, acımasız ve kötülüklerle dolu..
"Yine de huzurluydum. Çünkü kendimi kimsesiz biri gibi hissetmiyordum. Seviyor ve seviliyordum. Artık hayatta bir gayem de vardı: Sevdiklerim için faydalı bir şeyler yapmak ve onları mutlu etmek."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kimsesiz Çocuk
Baskı tarihi:
2010
Sayfa sayısı:
170
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752660830
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Zambak Yayınları
Kimsesiz çocuk romanında, küçük Remi'nin ailesine kavuşmak için yaptığı yolculukların ibret dolu hikayesi anlatılmaktadır. Remi'nin, hayatını kazanmak için çektiği çileler, yaşadığı heyecanlı maceralar sürükleyici bir anlatım ve çarpıcı bir üslupla aktarılmıştır.

Kimsesiz çocuk; küçük okuyucularımızın bir çırpıda okuyacakları, harika bir çocuk macera romanıdır.

Kitabı okuyanlar 257 okur

  • Oğuzhan Oğuz
  • Nerd and Weird
  • kitaplardan konuşalım
  • Ayşe Yılmaz
  • Esra Nur Sevim
  • Zühal Uğur
  • Melike️
  • Sapere aude
  • Cennet Başpınar
  • GİZEM korkmaz

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.7 (2)
9
%0
8
%2.7 (2)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%1.4 (1)
3
%0
2
%0
1
%0