Kısa Romanlar Uzun Öyküler

7,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
454 gösterim
19. Yüzyılın son çeyreğinde yerleştiği İngiltere'de, ölümüne dek, gerek romanlarında gerekse uzunlu - kısalı öykülerinde, doğup yetiştiği Amerika ile Avrupa'nın farklılıklarını sarsıcı bir gözlem gücü ve derinlikle işlemiş bir yazı ustasıdır." Madam de Mauves"ten "Erdemin Öyküsü"ne elinizdeki kitapta bir araya getirilen yapıtları da James'in bu "özel"liğini alabildiğine göstermektedir.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2007
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789944880657
 • Çeviri:
  Ünal Aytür
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yalçın Yaşar 
06 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Henry James kitaplarının çoğunda olduğu gibi bundaki "Madam de Mauves" ve "Daisy Miller" öykülerinde de Amerikan ve Avrupa insanlarının yaşam tarzları arasındaki farklar üzerinde durmuş. Ayrıca bir kadının hem maceraperest hem de erdemli olabileceği üzerinde durduğu "Erdemin Öyküsü" ve yitirene kadar gözünün önündeki aşkının değerini bilemeyen bir insanın yaşamını anlattığı "Ormandaki Canavar" hikayeleri de bu kitapta yer alıyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Yalçın Yaşar 
06 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Eminim bazı duygular, ancak bizimle birlikte ölüyorlar; bazı hayallerimiz, yaşamamız için yürek atışlarımız kadar gerekli bize. Hayatın kendisi bir hayaldir denir; bu dünyanın gelecekteki bir gerçeğin gölgesi olduğu söylenir.

Kısa Romanlar Uzun Öyküler, Henry James (Sayfa 56)Kısa Romanlar Uzun Öyküler, Henry James (Sayfa 56)