Komplo Teorileri Aynanın Ardında Kalan Gerçekler

9,7/10  (7 Oy) · 
29 okunma  · 
9 beğeni  · 
2.485 gösterim
27 Mayıs darbesine Adnan Menderes`in Moskova`ya gitmek istemesi mi yol açtı? İmam Hatip Okulları, Köy Enstitüleri`ne bir tepki midir? Orgeneral Eşref Bitlis`in uçağı Amerikan jetleri tarafından mı düşürüldü? AIDS Pentagon`un ürünü mü? 11 Eylül, ABD hükümeti tarafından daha önceden bilinen bir saldırı mıydı?

ABD Büyükelçisi Edelman Türkiye`yi parçalamaya mı geldi? Ortadoğu`daki enerji kaynaklarını barındıran topraklar üzerine oynanan Amerika bir sonraki adımda Türkiye için ne planlıyor?

Komplo teorileri, Türkiye`de bilen bilmeyen herkes tarafından sıkça kullanılan kavramlardan birisidir. Sözlüklere göre `komplo teorisi` iç politika, uluslararası ilişkiler, ekonomi, kısacası ve sosyal sorun ya da olayları gerçekte olduğundan farklı/uydurma parametrelerle değil, açık ya da özel kaynakların yayınlarında ortaya konan argümanları kullanarak bir mantık çerçevesinde değerlendirmektedir. `Komplo teorileri` aslında senaryo yazmaktır. Dünyadaki hemen tüm istihbarat örgütleri ya `komplo` kurar ya da `komplo teorisi` yazarlar. Ülkemizde de komplo teorisi yazmak önemlidir çünkü bu, beyni boşaltmak, kuşku ve endişeleri paylaşmaktır. Yazılacak senaryolar politik aktörler ile karar vericilere yol gösterici olursa -ki olmalıdır- bundan tüm toplum kazançlı çıkacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  565
 • ISBN:
  9789752976054
 • Yayınevi:
  Alfa Basım Yayım Dağıtım
 • Kitabın Türü:
Nur Önder 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mükemmel bir kitap,kitabın her bölümü benim için çok öğretici oldu.Ama en şaşırdığım ve şok olduğum bölüm 99 depremiyle ilgili bölüm oldu.

Beyin jimnastiği yaptırmanın yanında, olaylara karşı uyanık olmamız gerektiği düşüncesini getiren bir kitap. Anlatılan olayların üzerinden yıllar geçmiş olsa bile, okuyucunun düşünce yapısını olumlu yönde etkileyeceğine şüpheniz olmasın.

Kitaptan 1 Alıntı

Peyroux 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kültürel Yozlaşma
Yapılan son kamuoyu araştırmalarına göre, nüfusunun yaklaşık yüzde 80'i son iki yıl içinde "hiç kitap okumamış", bu arada, gazete ve dergi satışları yaklaşık yüzde 65 oranında düşmüş bir toplum olarak Türkiye, televizyonları sayesinde bir "dış gücün" kültürel saldırısıyla mı karşı karşıya?

Evet, Türkiye, ulusal televizyonlarının "ticari yaklaşımlarından" kaynaklanan ve geleceğini ciddi şekilde tehdit eden bir komplo ile
karşı karşıya!

Komplo Teorileri, Erol MütercimlerKomplo Teorileri, Erol Mütercimler