Kusursuz Tuzak Quincy & Rainie Serisi 6

8,8/10  (49 Oy) · 
139 okunma  · 
31 beğeni  · 
1.333 gösterim
"Ürkütücü! Kalpleri durduran, muhtesem bir gerilim."
-Harlan Coben-

New York Times'in en çok satan romanlari arasinda yer alan

Saklambaç ve Tek Basina'nin yazari Lisa Gardner bizleri bu kez, bugüne degin sundugu en karsi konulmaz ve en dehset verici katilin zehirli agina sürüklüyor.

"Tüyler ürpertici"
-People magazine-

"Duygu yüklü bir gerilim."
-Chicago tribune-

"Sürükleyici."
-Wall street journal-

"Nefes kesen bir tempo"
-Denver post-

"Insani içine çeken bir roman. Gardner bütün sürprizleri son ana kadar saklamayi basariyor."
-Rocky Mountain News-

"Gardner okuyucuya sayfalari ardi ardina nasil çevirtecegini çok iyi biliyor."
-Portsmouth Herald-

"Dehset verici, tüyleriniz diken diken olacak."
-Jill M. Smith, Romantic Times-

"Lisa Gardner bunu yine daha yapti. 'Bunu' derken, geceleri kâbuslar görmenize sebep olacak bir roman daha yazdi demek istiyorum."
-Laura L. Hutchison, Federicksburg Free Lance-Star-

"Kusur Tuzak kitabinin üzerinde bir uyari olmali: 'Yalnizca iyi aydinlatilmis bir odada okunmalidir.' Ondan sonra sirtiniza yaslanip rahatlayabilir ve kendinizi feci bir dehsetin içine birakabilirsiniz."
-Jeff Nix, Tulsa World-

Kusursuz Tuzak bir kere elinize aldiginizda bir daha birakamayacaginiz bir roman. Insani hem huzursuz ediyor hem de bir o kadar da trajik bir hüzün sergiliyor. Sonunda gözyaslarimi tutamadim. Birinci sinif bir gerilim ariyorsaniz Kusursuz Tuzak'i kaçirmayin. Lisa Gardner'in kalemin baska bir fenomen roman daha.
-Terrie Figueroa, Romance Reviews Today-

Lisa Gardner disaridaki dünyada yasanan en karanlik, en karmasik hikâyelerden birini kaleme aliyor.

Fbi ajani Kimberly Quincy kayip hayat kadinlarini arastirmaya baslar. Olayin gizemli derinliklerine indikçe, müthis bir zekâya sahip olan psikopat bir katille adeta akil çarpistirmak zorunda kalir. Bu seri katilin izini mi sürüyor, yoksa katilin kusursuz tuzagina dogru mu sürükleniyor, emin degildir. Ancak kadinlarin kâbuslarini gerçege çeviren bir psikopata çok yaklastigini, hatta fazlasiyla yaklastigini ögrenmek üzeredir.

Bu sürükleyici cinayet romani yildirim hiziyla ilerliyor, art arda dönüm noktalari yasaniyor ve kendinizi lunaparkta bir hiz treninde gibi hissediyorsunuz.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  473
 • ISBN:
  9786055872397
 • Orijinal Adı:
  Say Goodbye
 • Çeviri:
  Seçil Sönmez
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Lisa Gardner ile ilk defa, Tess Gerritsen'in bir romanının sonuna eklenmiş kitabının ilk bölümünü okuyarak tanıştım ve beni aşırı derecede etkilemişti
Tess'in romanı bitmiş ben zaten hayretler içerisindeyim, birazda gerilmiş durumdayım tabi.Saat olmuş 02.00
Buda nesi derken başladım okumaya. O anki ruh halim mi etkilenmeye müsait yoksa anlatım gerçekten çok mu iyi tam olarak karar veremedim açıkçası.

Eklenen 'Anlatmak İçin Yaşa' kitabının ilk bölümüydü. Okuduktan sonra merak içerisinde kaldım tabi. Daha sonra seri kitabı olduğunu öğrendiğimde sırasıyla okumaya karar verdim.

Dedektif D.D. Warren serisi dışında olan kitaplarından başladım bende. Aslında okuduğum bu kitapta başka bir seri olmasına karşın tüm kitaplar çevrilmemiş malesef. Olanıyla idare edip Quincy & Rainie Serisi olarak geçen serinin ilk kitabı 'Mükemmel Koca'yı okudum.

Bu kitap serinin 6. kitabı, acaba kopukluk olur mu endişesi vardı haliyle. Herneyse okuduktan sonra farklı bir macera karşıladı beni.

FBI Ajanı Kimberly Quincy'nin başından geçen maceralar anlatılıyor. Hayat kadınlarının gizemini ortaya çıkarmaya başlayan Quincy, aşırı zeki, psikopat bir katil ile karşı karşıyadır. O mu katili takip ediyor yoksa katilin oynuna mı geliyor?
Kendinizi kaptırıp sayfaları yutarcasına okuyacağınızdan eminim.

Gardner, 'en iyi' diyebileceğim yazarlar arasında kendine yer edindi bile. Gerilim hastasıysanız, okuma listenize eklenmesi geren bir kitap ve yazar.
Sağlıcakla kalın..

Esma Tezgi 
29 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Yazar diğer ögeler gibi kurguyu da çok iyi ayarlamış, sürekli yeni bir şeyler çıkıyor, gerilimin dozu yüksek ve son ana kadar bitmiyor bu durum. Aslında kitapta anlatılan bazı olayların gerçek olma ihtimali bile korkunçtu ki muhtemelen gerçek ve oraları okurken gerçekten çok etkilendim, yazarın etkileyici anlatımı ile işlediği konu da bir araya gelince okurken tüyleriniz diken diken oluyor. Okurken pek şaşırmasam da kitabı severek okudum ve etkilendim.

Katilin duygu dünyasının en iyi işlendiği kitaplardan biri sanırım, en azından benim okuduklarım içinde kesinlikle öyle, insanı gerçekten etkiliyor. Gerilim ve gizemin çok iyi ayarlandığı bir polisiye okumak istiyorsanız Kusursuz Tuzak tam size göre.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/.../kusursuz-tuzak.html

Güler Bilkay Aygün 
14 May 14:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Herşey hamile bir fahişenin kendisi gibi hamile bir FBI ajanı ile görüşmek istemesi ile başlar. Kadın görüşmede pekçok kadını öldüren bir seri katilin elinde tutsak olduğunu, kendini kurtarmasını söyler. Böylelikle amansız bir takip başlar. Heyecan ve aksiyonunun baştan sona hiç azalmadığı çok güzel bir kitap. Ayrıca her bölüm başında örümceklerle ilgili verilen bilgiler de oldukça ilginç.

blgn 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

bir solukta okudum kitabı...hem geriliyosunuz hemde oldukça hüzünleniyorsunuz kitabı okurken...kitap bitince de üzerinde bir hayli düşünmeden edemiyosunuz...kötülük doğuştanmıdır yoksa sonradan mı öğrenilir??

Murat ÇALIK 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Oldukça sürükleyici bir polisiye gerilim romanı, kurgusunu ve olay örgüsünü beğendim.

Yazar diğer kitaplarına göre tarzını değiştirmiş diyebilirim. Bu kitapta suçluların dünyasına inmiş, onların gözüyle hayata bakmayı ve hikaye olarak aktarmasını başarabilmiş.

Dili sade ve akıcı sadece olaylar arasında kopukluk gözüküyor ki yazar bu kopukluğu gidermeyi okuyucuya bırakıyor.

Bu tür kitapların meraklıları için okunası bir kitap.

Sakura Fubuki 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

polisiye okuru olarak kitabı çok çok beğenmedim. hikayeyi çok güzel sürdürmüş yazar. ancak böyle güzel, heyecanlı hikaye çok sıradan bir şekilde ve aniden bitiyor. yine de bu kitap benim için çok özel. değerli yazar toplumun pek de farkında olmadığı ama aslında hepimizi tehdit eden bir konu üzerinde duruyor. korkunç bir konu. tavsiye ediyorum, okuyun ve bilinçlenin.. çok da akıcı bir anlatımı var.. okurken sıkılmayacaksınız

Polisiye-gerilim denildiğinde Lisa Gardner zekasıyla bir adım önde bence. Resmen kitaptan sonra örümcek fobisi oluştu. Konu zaten tedirgin edici, gerim gerim gerildim. Bir de karakterlerin yaşını, tipini, olayların gelişimini öyle bir anlatmış ki ''gerçekten var mı böyle bir olay?'' diye araştırma yapmama sebep oldu.

büşra yıldız 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok kitap okuyunca insan daha seçici oluyor. Kitaptaki kurguyu genelde tahmin edebiliyorsunuz. Ama küçük numaralar ve ipuçlarıyla kitabın sürükleyici hale gelmesini sağlamış yazar. Final çok zirveydi diyemem belki ama şaşırdığım yerler yok değildi diyemem.

Sultan SALGIN 
20 Eyl 17:37 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sanırım o sırada gülmeye başladım.Tam olarak ne yaptığımdan emin olmak güçtü.Bildiğim tek şey kendimi bir türlü durduramadığım ve sopayı savurmaya devam ettiğimdi.çünkü Hamburger adamın gözleri her an aniden açılabilir ve yataktan kalkıp canıma okumaya gelebilirdi.Filmlerde hep öyle olurdu.Ne yaparsanız yapın,canavar öldükten sonra hep dirilirdi.

Nurhan Işkın 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitapta örümcekler hakkında çok şey öğrenmiştim. Lisa Gardner'in ilk okuduğum kitabıydı,sonra fanatiği oldum.Ajan Kimberly Quincy seri katilin peşinde koşarken,katilin anlattıkları ile dehşete düşeceksiniz.Kitabın sonu insanı şaşırtan cinsten.Polisiye sevenlerin okumasını şiddetle tavsiye ederim

Kitaptan 14 Alıntı

Esma Tezgi 
29 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

En çok da, ileriye bakmanın hayata devam etmenin önemini anlıyorlardı, çünkü eğer aynı noktada çok kalırsan pişmanlığın kaya gibi ağırlığı altında ezilme ihtimalin vardı.

Kusursuz Tuzak, Lisa GardnerKusursuz Tuzak, Lisa Gardner
Esma Tezgi 
29 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

İnsanın dünyadaki yerini biliyor olması, o yerden memnun olduğu anlamına gelmezdi.

Kusursuz Tuzak, Lisa GardnerKusursuz Tuzak, Lisa Gardner
Esma Tezgi 
29 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Gece yarısından sonra, düşünceleri onu, aklı başında hiçbir insanın, Tanrı esirgesin, asla gitmek istemeyeceği karanlık yerlere götürüyordu.

Kusursuz Tuzak, Lisa GardnerKusursuz Tuzak, Lisa Gardner
Esma Tezgi 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Kendini iyi hissediyordu, kesinlikle iyiydi, sadece bir daha asla iyi olamayacağını bilmesi dışında.

Kusursuz Tuzak, Lisa GardnerKusursuz Tuzak, Lisa Gardner
Esma Tezgi 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Bana "Hey, sana ne oldu böyle?" diye sormalarını, birinin, "Haydi, dostum, uyan artık, hepsi kötü bir rüyaydı ama artık geçti, hayat güzel," demesini istiyordum. Ama kimse bir şey söylemedi.

Kusursuz Tuzak, Lisa GardnerKusursuz Tuzak, Lisa Gardner
Esma Tezgi 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Ona bir şey söylemeliyim, diye düşündüm. Ne söyleyeceğimi bilmiyordum. Hayatın koca gerçeklerini duymaya hazır değildi. Hiçbirimiz değildik.

Kusursuz Tuzak, Lisa GardnerKusursuz Tuzak, Lisa Gardner
Esma Tezgi 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Gerçekler insana bir anda görünüverir bazen. Genelde zamanla kötüdür ve insan onu kabul etmeye hazır değildir.

Kusursuz Tuzak, Lisa GardnerKusursuz Tuzak, Lisa Gardner
2 /