·
Okunma
·
Beğeni
·
2.484
Gösterim
Adı:
Ladesçi
Baskı tarihi:
2006
Sayfa sayısı:
248
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753224109
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sistem Yayınları
Baskılar:
Ladesçi
Ladesçi
Ladesçi
207 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kitap süper ötesi bir dil ve üniversite mezunlarının ve tüm milletini vatanını seven özellikle politikacılara önereceğim bir kitap adının Ladesçi olduğuna bakmayın aslında tam tersi doğruluğu ve dürüstlüğü savunan hayatın bir kerteriz defterinin olmadığını söyler şairane bir dille. Ve sadece KENDİN OL!! der. Okuyucusuna Dikkatimi çeken önemli bir konu ise; yazarın kitabında geçen Kahramanlarını evine davet etmesiydi.
208 syf.
·4 günde·10/10
Eğlenceli bir romandı. Kişisel gelişim romanı. Türk toplumunu anlatan gerçekçi bir kurgu. Akıcı bir şekilde okudum. Çevremdeki insanları değerlendirmek açısından bilgim arttı.
208 syf.
·16 günde·9/10
Tam anlamıyla hayata bakışımız yaşayışımız yorumlayışımız bu kadar iyi anlatılabilirdi. Özellikle her karakterin olaylara bakışı güzel bir dille ifade edilmiş. Okurken sıkmıyor, yormuyor. Ara ara yazarın söz alması çok yerinde olmuş. Son sayfalarda yazarın ve karakterlerin kitabı ve hikayeyi yorumlamaları da kitabın diğer güzel yanı.
208 syf.
·Beğendi·9/10
okuduğum ilk roman olduğundan gözümde apayrı bir yer edinmiştir. her ne kadar abimin zoruyla okusam da bu konuda hala kendisine borçlu olduğumu düşünüyorum. kitabı okuyalı cidden uzun zaman oldu aklımda kalan çok fazla bir şey yok ama şunları söylemek isterim hayat her zaman rekabet edilicek bir ortam sunsa da bizler bize akıl veren insanlar sayesinde bu rekabet ortamından yara almadan çıkmayı öğrenmeliyiz
208 syf.
·Puan vermedi
ades tutuşmayı bir yaşam saplantısı haline getiren baş kişisi Cemil ile Ladesçi, şaşırtıcı, bolca güldürürken düşündüren, merakla okunan sürükleyici bir öykü. İçinde her birimizin kendisinden bir ya da birçok parça bulacağı bu kitapta Üstün Dökmen, yaşamın kerteriz haritasını sunuyor. Balıkçılar için hazırlanan deniz haritalarının benzerini hayat için hazırlıyor. Tehlikeli kayalıkları, sığlıklarla derinlikleri, bereketli balık sürülerinin yerini işaretliyor üzerine. Kitabı bitirdiğinizde elinizde hayatın barındırdığı olanaklar, tehlike ve sık düşülen tuzaklara ilişkin değerli bir "harita" kalmış olduğunu görüyorsunuz
Ben okurken hem güldüm hem de okuduklarım üzerinde düşündüm; sizin de beğeniyle okuyup yararlanacağınızı düşünüyorum.
208 syf.
·Beğendi·9/10
Uzay eğridir; ışık eğriler boyunca yayılır. yani uzayda doğru yoktur; kapalı , bükümlü ve eğridir evren. "Eğri bir evrende nasıl doğru olsun insanlar" diyebilirsiniz ya da demeyebilirsiniz. Belki de en büyük erdem, eğri bir evrende, doğru çizgi çizebilmektir bu dünyada.
-------------------------------------------------------
Üç tür dürüstlük var , doğaya karşı, insanlara karşı, kendine karşı. Bu üç tür dürüstlüğe sahip olan, ne fakirdir ne halinden sızlanır.
208 syf.
·Beğendi·7/10
Üstün Hocanın okuduğum diğer kitaplarından oldukça farklıydı. Dürüstlük kavramını, tavuğun Lades kemiği üzerinde oynanan alaycı oyunla bağdaştırması çok hoşuma gitti. Etik ve ahlak konuları üzerine bir ders vermek istesem okunmasını tavsiye edebilirim...
208 syf.
·5 günde·8/10
Kitabın kahramanı Cemil lades oynamayı çok seviyor, bu yüzden adı ladesçiye çıkıyor. Yalnız kitap ilerlemeye başladıkça aslında toplumda herkesin herkesle ve kendisiyle lades oynadığı, birbirini kandırmaya çalıştığı görülüyor.

Birden ünlü ve zengin olma, köşeyi dönme sevdasının yanında dürüstlük kavramının altında ezilmeyi çok güzel ifade etmiş yazar. İnsanın kendiyle olan iç hesaplaşması kelimelere çok anlaşılır ve de basitçe dökülmüş.

Ben okurken keyif aldım, bazı arkadaşlarıma sıkıcı gelmiş ama ben aksini düşünüyorum. Kitaplara dair altını çizdiğim cümleler oldu. En sevdiğim alıntıyla bitireyim yorumumu:

"Öyle zengin bir sofradır ki yaşam, acılardan sonra tatlıları beklemeli insan."
208 syf.
·7/10
Psikolog Üstün Dökmen'in ilk romanı.
Öyle yumuşak güzel bir anlatım var ki Cemil ile birlikte Cemil'in hayatına eşlik etmemek mümkün değil...
208 syf.
·1/10
Bugüne kadar okuduğum en absürd kitaplardan birisiydi maymun ile muz ticaret ne zaman hata yapsam iş hayatımda aklıma kitapta konu edilen maymun ile muz ticareti geliyor o derece yani psikiyatrist olarak belkide işinde adı gibidir ama kitap konusunda keşke bu kitabı yazmasaydı diye düşünüyorum
üstün dökmen , roman yazmak sana göre değil abi , sen kişisel geliştirmeye devam et .Roman okuyan biri senin bu sacma saban kitapın ile başlasa kitap okumaya , kitaplardan soğur:)
216 syf.
·5 günde·6/10
Kişisel gelişimden çok kİşisel gelişmeme halinin toplum hayatına nasıl yansıdığını bir kaç karakter üzerinden anlatıyor. Dili akıcı, güzel mesajları var.
Sahaflardaki kitapların çoğu eskidir. Ya okunup satılmış elden düşmedir.-yani İngilizce'den tercüme söyleyişle ikinci eldir.- ya da bir yangın veya sel felaketi geçirmiştir. Sahaf kitaplarının çoğu ölümden dönmüştür, çöplükten dönmüştür, bazıları ise daha bir aristokrattır, kataloglara girmiştir, pahalı müzayedeler görmüştür.
Uçmayı unutmuş kuşlar gibiydik. Bir açıp bir kapayıp kollarımızı, teker teker bir birimize sarıldık ve ağlıyorduk.
Eski İstanbul, Osmanlı'nın başkenti, bir köpek cennetiydi. Batılı gezginleri hayrete düşüren binlerce köpek yaşardı sokaklarında Merhametli insanlar, ki herkes öyleydi onları kollayıp beslerdi.
Koca kentte kaybolmuş sokak köpeklerini sevmişti. Bu köpekler yiyecek değil, sevgi, dostluk istiyordu. Büyük şehrin hengamesi içinde insanların kaybettiği değerleri, farkında olmadan bu sokak köpekleri yaşatıyordu şimdi. Dostluk, güven, sevgi...
İstanbul'da yaşamak zordur. Siz İstanbul'a göçersiniz. Sonra görürsünüz ki İstanbul sizi göçertmiş.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ladesçi
Baskı tarihi:
2006
Sayfa sayısı:
248
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753224109
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sistem Yayınları
Baskılar:
Ladesçi
Ladesçi
Ladesçi

Kitabı okuyanlar 443 okur

  • Figen Yıldız
  • Bahar
  • Derya
  • Özgür TÜRK
  • A.Melike Cığır

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0