Küçük Şeyler 2 (Suflörlü Yaşamlar, Tulumbacı Sendromu, Psikolojik Düğümler)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.590
Gösterim
Adı:
Küçük Şeyler 2
Alt başlık:
Suflörlü Yaşamlar, Tulumbacı Sendromu, Psikolojik Düğümler
Baskı tarihi:
Eylül 2008
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751413062
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Remzi Kitabevi
Baskılar:
Küçük Şeyler 2
Küçük Şeyler 2
Bu kitapla hayata bakışınız değişecek!...

"Küçük şeyleri küçümsemeyin, fazla da önem vermeyin. Küçük şeylere hakkını verin. Küçük şeylere hakkını vermek, yaşama hakkını vermektir." diyen Üstün Dökmen çok satan bu kitabında da yine bizi yaşama karşı sağlam duruşun sırlarına götürüyor. Hemen her an duyumsadığımız ama farkında olmadığımız küçük sırlara...
(Tanıtım Bülteninden)
160 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Felsefe Hocamız bize bir gün; "Arkadaşlar kişisel gelişim kitaplarını da okumanızı tavsiye ederim." demişti. Ve ben de bunu bir yere not aldım. Sonra aradım ve Üstün Dökmen'in "Küçük Şeyler 2" adlı kitabını buldum. Kitaplığıma yerleştirdiğimde; "Şimdi sen burda kal, seni elbet okuyacağım." demiştim.
Ve bugünlerde de yeni okuyabildim. Simdi de soruyorum kendime; "Neden Daha önce okumadım diye?"  ya da "Neden aldığımda hemen okumadım?" diye.

İnsana o kadar faydası oluyor ki (iyi ki de okudum dedim) Üstün Dökmen çok güzel yazmış gerçekten. Bazı yerlerinde okurlarına soru soruyor ve bizim cevaplamamızı istiyor. Kimi yerlerinde de güldürebiliyor insanı. Sizin de okumanızı tavsiye ederim doğrusu. Güzel bir kitap.
160 syf.
Üstün Dökmen hoca bu kitabında yine hayatımızdaki yanlışları fark etmemiz için yol gösterici bir çok şeyi paylaşmış. Hayatımızdaki suflörler, hayatımıza yön vermeye çalışanlar, hayata bakış açımız nasıl olmalı? Hayata tek yönden bakmanın zararları, ülkemizde kadınlara olan bakış açıları ve yanlış yönleri,  çocukların yetiştirilmesinde onlara tanınması gereken seçme özgürlüğü ve daha bir çok konu hakkında nasihat niteliğindeki bilgileri okurlarıyla paylaşmış. Ben Üstün hocanın bilgilerini her zaman çok değerli görüyorum, bu yüzden kitabı okurken  çok keyif aldım.
160 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Üstün Dökmen'le yan yana oturmuş olmanın şansıyla kitabın çok açıklayıcı ve bilgilendirici olduğunu söylemek isterim. Kişisel gelişim kitaplarını okumak zorunda olduğumuz için değil okumamız sonucunda kendimizi boy aynasında görebilmemiz için okumamız gerektiğini düşünüyorum. Herkese tavsiye ederim. Dolu dolu bir kitaptı.
160 syf.
·Beğendi·10/10
1. kitabında şöyle belirtmiştim
"Küçük Şey diye bir şeyin olmadığı bakmasını bilen göz için bile her şeyin büyük güzel hayata pozitif baktığın daha pozitif olunduğunu anlatan bir kitap 1 günde bitirdiğim bir kitap böyle canın sıkıldıkça arada bir bakabileceğin tarzda bir kitap olmuş Üstün Dökmen gibi yazardan çok bilim adamlarına değer verilmesi gerektiği kanısındayım daha çok Üstün Dökmen'le ihtiyacımız var." devamı niteliğinde bir kitaptır
160 syf.
·5 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bir başkasının ne düşünmesi, nasıl davranması, hatta bazen ne hissetmesi gerektiğini söyleyerek ona suflörlük ederiz."Bunda üzülecek ne var? " veya "Erkekler ağlamaz" dediğimiz zaman, karşımızdakinin duygularına da karışmış oluruz.
160 syf.
·Puan vermedi
Küçük şeyler kitabının ilkini çok beğenmiştim. Oldukça doğal ve samimiydi. İkinci kitapta ise bu iki kavram eksitilmemis aksine bolca kullanılmış.

Hayatımızın bize ait olmadığını aslında başkalarının gölgeleri ile birlikte varolduğumuzu,maddeye duyduğumuz önemi kendimize duymadığımızı anlatırken aynı zamanda yaşam yolundaki engelleri yeni yolları keşfederken asıl amaçtan nasıl uzaklaştığımızı anlatıyor kitap.Bir nevi bilipte görmezden geldiklerimizi hatırlatıyor. Dili o kadar sohbetvari o kadar dostane ki kırmadan,yüzümüze vurmadan renkli ve gerçek örneklerle anlatıyor.

Belki iyileşmenizi,bir anda çokça artılı düşüncelere sahip olmanızı sağlamıyor evet( bu durumu yaratmasını kitaplardan beklemeyin zaten.) Fakat ikincil ve üçüncül bakış açıları yaratiyor size artik tek taraflı düşünmemek için fazlasiyla sebebim var.... Zamanımı alan bu kitaba çok şey borçlu olabilirim
160 syf.
·7/10
Üstün DÖKMEN'in "Suflörlü Yaşamlar,Tulumbacı Sendromu ve Psikolojik Düğümler"başlıkları altında,3 bölümden oluşan kitabı Küçük Şeyler-2.
Tüm kitaplarında ve eğitim zincirinde amaçladığı şekilde,hayatının dümenini kişinin kendi eline alması zorunluluğunu anlatıyor bu kitabında da.Kimi zaman çevrenin,kimi zaman kendimizin yine kendi hayatımıza taktıkları ve taktığımız zincirleri ;sökmese bile gevşetmesi umudu ile yazılmış,hep bildiğimiz Üstün dökmen üslubu.
Ya geçmişe saplanan,ya geleceğe yürütmeyen psikolojik düğümler;özellikle analizini çok sevdiğim ve katıldığım bir bölüm oldu.Kişisel gelişim kitaplarını sevin sevmeyin (ki benim de çok sevdiğim söylenemez) Üstün DÖKMEN'le orta şekerli bi kahve içerek sohbet etmek hissini yaşatan bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
160 syf.
·5 günde·10/10
Üstün Dökmen, ''suflörlü yaşam'', '' tulumbacı sendromu'' ve ''psikolojik düğümler'' olmak üzere üç yeni kavram ile insan hayatındaki bazı olaylara yeni bakış açıları getiriyor.

Bu yeni bakış açıları aynı zamanda yaşadığımız bazı sorunların farkına varmayı ve onları çözmemizi sağlıyor. Dökmen'in özellikle suflörlü yaşam ve tulumbacı sendromu kavramları ile anlattıkları kesinlikle okumaya değer şeylerdi.Bu kavramlarla ne anlattığını söylemeyeceğim -tabi ki kötülük olsun diye değil herkes merak edip okusun diye- :D
160 syf.
·5/10
Birinci kitabı beğenmiştim ama ikinci kitapta hep bir zorlama vardı. katılmadığım konu fazlaydı. açıkçası pek beğenmedim. tabi kişiye göre değişir.
160 syf.
·Beğendi·7/10
Sayın Üstün Dökmen Küçük Şeyler 2 kitabında suflörlü yaşamayı anlatıyor. Aslında hepimiz biraz öyle yaşıyoruz. Bize birilerinin telkin ettiği bişeyleri yapmaya çalışıyoruz. Kendi hayatımızı yaşadığımızı sansak da hayatımızın yüzde kaçı bize ait? Bir düşünmek lazım
160 syf.
·1 günde
Küçük Şeyler serisi en sevdiğim kişisel gelişim kitaplarından. Gerçi okuduğum çoğu kişisel gelişim kitabında kullanılan dilin hoşuma gitmediği de ayrı bir gerçek. Üstün Dökmen okuyucu ile iletişime geçeceği dili çok iyi biliyor. Bu kitap gerçekten de başarılı özellikle tulumbacı sendromu ile ilgili olan kısmı çok sevdim. Bu seri kişisel gelişime başlayacaksanız mutlaka okunmalı. Başlayanlar da zaten okumuşlardır.
160 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Çocukluk yıllarımda şoförlü bir yaşam geçirdiğini farkettim. Kimi zaman, özellikle gençlik çağlarımda, tulumbacı sendromu yaşayıp hedeflerimden koptuğumu gözlemledim. Psikolojik düğümler içerisinde bulunduğum bu zamanlarda da bu kitap ilaç gibi geldi.
Bu kitap insanın ufkunu açacak, farkındalığını artıracak anlamlı cümleler barındırıyor. Aynı bu cümle gibi:"Hayatınızın başlangıcından sorumlu değilsiniz ama finalinden sorumlu olacaksınız."12.01.2018
İkisi de çok sabırsızdır,isteklerinin hemen yerine getirilmesini isterler. istekleri hemen olmazsa bağırıp çağırmaya, ortalığı birbirine katmaya başlarlar.
Sokrates'in yönetimle arası açılmış, idama mahkum edilmiş. Rivayete göre,ölmeden bir kaç saat önce vedalaşmak için eşi gelir yanına. Kadıncağız bu sırada ağlar ve,''Ah, bu kötü adamlar seni haksız yere öldürecekler,'' der.
Sokrates karısına şöyle cevap verir: ''Evet, haksız yere öldürecekler, haklı yere öldürseler daha mı iyiydi?''
Yaşam haritalarını izlerken, hedeflerinize ulaşmaya çalışırken, aklımız dümen,duygularımız yakıttır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Küçük Şeyler 2
Alt başlık:
Suflörlü Yaşamlar, Tulumbacı Sendromu, Psikolojik Düğümler
Baskı tarihi:
Eylül 2008
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789751413062
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Remzi Kitabevi
Baskılar:
Küçük Şeyler 2
Küçük Şeyler 2
Bu kitapla hayata bakışınız değişecek!...

"Küçük şeyleri küçümsemeyin, fazla da önem vermeyin. Küçük şeylere hakkını verin. Küçük şeylere hakkını vermek, yaşama hakkını vermektir." diyen Üstün Dökmen çok satan bu kitabında da yine bizi yaşama karşı sağlam duruşun sırlarına götürüyor. Hemen her an duyumsadığımız ama farkında olmadığımız küçük sırlara...
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 535 okur

  • Haffa Geçmiş
  • Hermann Hesse
  • Armağan Ayan
  • Zafer Ö
  • Mehmet Akburu
  • Aylin Aylin
  • Ahmet Giray Kütük
  • Ayşenur çetinkaya
  • Merve Özdemir
  • Dry

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.1
14-17 Yaş
%3.2
18-24 Yaş
%16
25-34 Yaş
%34.6
35-44 Yaş
%23.7
45-54 Yaş
%14.1
55-64 Yaş
%0.6
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%65.7
Erkek
%34.3

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%22.2 (28)
9
%17.5 (22)
8
%23 (29)
7
%22.2 (28)
6
%3.2 (4)
5
%4.8 (6)
4
%1.6 (2)
3
%0
2
%0
1
%0.8 (1)