Adı:
Meleklerle Yaşamak
Baskı tarihi:
Kasım 2010
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054353323
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Goa Basım Yayın
Kalbinizi meleklerin mucizelerine açın!


Meleklerinizi duymak…
Meleklerinizden yardım istemek…
Meleklerinizin irili ufaklı mucizelerini hayatınıza çekmek…

İşte bu kitap size bunların anahtarını sunuyor!


Başmelekler Galgiel, Nataniel ve Asaniel ile tanışın. Yaşanmış mucizevi hayat hikâyelerinden ilham alın.
144 syf.
·Puan vermedi
Bu incelemedeki mizahi öğeler, hiç bir dinle dalga gecme amacı taşımamaktadır.

Dünyanın en muhteşem kitabı diyerek sozlerime başlıyorum. Bu kitabı okuyunca 50. boyuta gececeksiniz. Nietzsche'in üst insan modeli gibi bir şey.

Ne diyor kitapta kısaca spoilerle açıklamaya çalışayım. Bir kadın 100 kilonun üstünde olan engelli annesini banyoda yıkarken kaldırmakta zorlanmış, Meleklerim bana yardım edin demiş. Koskoca 100 kiloluk kadın kuş kadar hafif olmuş.

Bende hemen kalktım dolaba yapıştım. Meleklerim bana yardım edin dedim. Melekler duymayınca tekrar seslendim. Evet işe yaradı dolap üstüme üstüme gelmeye başladı. Durun meleklerim dedim ve dolap durdu. Az kalsın sakatlanıyordum. Demek ki meleklere nazik davranmak gerekiyormuş.

Sonracığıma şimdi dolaptan sakatlanmadım ancak olur da siz sakatlanırsanız hemen baş melek Rafael'i çağırıyorsunuz. Rafael Melek doktormus. Bir kadının kocasını ameliyat olmaktan kurtarmış. Şimdi basım hafif hafif sızlıyor. Rafaelcigim gel gözünü seveyim diyorum gelmiyor. Bu melekler bana küstü sanırım.

Diğer melegimiz Michael güvenlik için bizi koruyacak olan melektir. Bana şuan bir deli cesareti geldi. Artık tüm kavga dövüşlerin arasına dalabilirim. Havaalanında bomba alarmı yapıldı diyelim. Hemen Michael meleği çağırıyorsunuz bomba patlamıyor. Patlasa da korkmayın size bir şey olmayacak. Şimdi gidip apartmanı havaya ucurabilirim.

Sınavlara girecekseniz eğer Uriel meleği yardıma cagirabilirsiniz. Kızın biri çağırmış. Melek gelip soruların cevabini duvara yazmış. Şu YGS başvuru tarihi ne zamandı. Hemen sınava girip Cerrahpaşa İngilizce tıp kazanayım. İçimde kalmasın. Meleklerim sağolsun.

Raziel, Raguel, Reremayel, Zadkiel meleklerinide çeşitli işler için yardıma cağırabiliyormuşuz. Ve bu kitabın yazarını bir kadın öldürdü. Melek o gün için yıllık izindeydi. Kurtaramadı kadıncağızı.
Hata !!! Error beynim yandı.
Neden çünkü hata edip es kaza böyle bir kitabı okuduğumdan değil haaa böyle bir kitabı birinin yazmış olması birilerinin basmış olması ve birçok kişinin (inşallah çok değildir)bu kitabı almış olması.Kitaba başladığımda güldüm,saf mısın ne ayaksın kadın dedim yazara ama yeter ama artık aaaa dediğim yeri okuyunca tamam dedim bırak kitabı.O neresimi anlatayım da duyun aaa dostlar.
Yazara hayatında iki kez Allah cevap vermiş onunla konuşmuş ikinci konuşmasında Allaha teşekkür etmis,Allah ta ona "bişey değil" demiş.Biri beni çimdikleyip kendime getirebilir mi.
Bu kitabı eşim bana iki yıl önce bu tarz şeyleri seviyorum diye almış ,adamcagiz bu tarz şeylerden hoşlanmadığı için açıp içine bakmamiş bile aklınca bana jest yaptığını sanıyor ama neyse bunu burda tartişmayacağım.Hayır iki yıldır okumadın şimdi niye okuyorsun olsun okuyacağım tuttu.
Kitapla ilgili olarak otopark melekleri varmış bakın , arabanızı park edecek yer bulamayınca otopark meleğim bana yardım et diyormuşsunuz,şaaakkk o sizin yerinize buluyormuş.Ayrica dua Allah'a ,meleğe ,evrene hiç farketmezmiş Allah ona öyle demiş.
Denişiklere musallat olmuş yazar ,ölmüş kadının arkasından nasıl konuşuyorum ya ben, Allah'ım sen beni affet.
Haaa unutmamak lazım bir de vurgu yaptığı noktalar var -çok lüks bir otelde tatil yaparken(burda devamında anlatılan konuyla otelin lüks olmasında hiç bir bağlantı yok).ben Frankfurt ta ki daha önce de defalarca gelmiştim,arkadaşım otelvari bir rezidans ta kalıyor......Hayırdır abla sen bizi paranla mı ezmeye çalışıyorsun demek isterdim ki maalesef yazar yaşam koçluğu yaptığı bir danışanı tarafından silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiş (melekler yardım edememiş )Zanlı da ifadesin de bana şeytanları gösterdi onlarla musallat etti beni onla görüşmeler e başladıktan sonra beynim den böcekler hiç gitmedi.Demiş.
Denişikler var bu hayatta denişikler ,Allah muhafaza besmele mi çeker ben giderim
Aaaa tabiki kitabı okumayı bıraktım.
144 syf.
·2 günde·3/10
Kitabı bir arkadaş tavsiye ettiği için okudum. Benim için tam anlamıyla zaman kaybıydı. Kitabı okuduktan sonra bu tarz şeylere insanlar nasıl inanır dedim. Yazarın hayatını okudum. Boğaziçi Üniversitesi gibi gzl bir üniversitede okuyup akıl ve mantık dışı şeylere inanması misyonerlik hareketi gibi geldi. Çünkü yazar yahudi asıllı ve müslüman olmayan biri. Bizim dinimizde duanın gücü vardır. Yaratandan istemek vardır. Kitapta küfre giren o kadar şey var ki burada tek tek değinmek bile istemiyorum. Hülasa okumayı düşünenlere tavsiye etmem. bilmem melek tüyü bilmem şu melekten yardım istemek vs. bana saçma duanın gücüne güvenin ve Allah'tan yardım isteyin .
144 syf.
·3/10
Okuyup ta çok güldüğüm bir eserdi.Melekler nurani varlıklar olmasına rağmen insanların kanat tüyü buldum veya meleğim arabama park yeri ayarla gibi söylemleri bana çok mantıksız gelmişti...
144 syf.
Beki İkala'nın okuduğum ilk kitabıydı. Meleklerden yardım isteyebileceğimizi, onların gün içinde bize işaretler göndereceğini, iç sesimizle onlarla aslında haberleşebileceğimizi karşımıza sürekli çıkan sayıların aslında birer anlamı olduğunu, kuş tüylerinin de bize işaret olarak geldiğini hayattan, danışanlarından örneklerle anlattığı kitabıdır.

Meleklerin Allah'ın elçileri olduğunu tabii ki bize yardım edebileceklerini çekinmeden bir şeyler istememizi hatta inanmakta zorluk çekiyorsak ya da olmayacağını düşünüyorsak küçük şeylerle başlamamızı öneriyor.

Sonraki kitaplarında da yazarın tekrara düştüğünü gördüm. Kişisel gelişim ya da spirütüellik alanında kitap okumak istiyorsanız Beki İkala'yı okumasanız da olur bence çok daha başarılı, etkili ve gerçekçi yazarlar var diye düşünüyorum.
144 syf.
·7/10
Her gencin ergenlik döneminde yaşamış olduğu psikolojik negatif durumlardan kurtulmak amacıyla hayata pozitif tarafından bakmak amacıyla yakın arkadaşımın önerisiyle okumuş olduğum bir kitap. Açıkçası fazla sarmadı. Sadece gerçek hayatta iyi şeyler düşünüp iyi şeylerle karşılaşmak amacıyla yapılan yaşam tarzını anlatıyor.
144 syf.
·Puan vermedi
Toteme benzeyen birkaç denemesini ben de yaptım gerçekten çok şaşırdım. Özellikle otopark konusunda. Aslında olumlu düşünmeyi destekliyor. Yoksa herbir melek üzerinden anlatılanı çok algılayamıyorum...
144 syf.
·2/10
fazlasıyla saçma bir kitap. neden aracı koyduğumuza gelen cevap’ tanrıyı mesgul etmemek icin’ ! yok daha neler. yani bu yazılanlara nasıl kanıyorlar aklım almıyor..okuduğuma pişmanım.
144 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Beki keşke bu kadar erken olmasaydı ışıklı yolumuz..daha fazla tanıma fırsatım oldaydı..okuduğum ve hayatımı ışıklandırdığım hediye etmeyi en sevdiğim kitap olarak hep kalacaksın

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Meleklerle Yaşamak
Baskı tarihi:
Kasım 2010
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054353323
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Goa Basım Yayın
Kalbinizi meleklerin mucizelerine açın!


Meleklerinizi duymak…
Meleklerinizden yardım istemek…
Meleklerinizin irili ufaklı mucizelerini hayatınıza çekmek…

İşte bu kitap size bunların anahtarını sunuyor!


Başmelekler Galgiel, Nataniel ve Asaniel ile tanışın. Yaşanmış mucizevi hayat hikâyelerinden ilham alın.

Kitabı okuyanlar 212 okur

  • BEYZA ER
  • Dilek Erkan Dursun
  • Bendeokuyorum
  • Gözde Sağlam
  • Nihal Topaloğlu
  • SelinS
  • Serap Ertürk Emir
  • Pınar Akçe
  • Gönül Yaman Akcalı
  • Leyla Dilek Karok

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.7
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%12.2
25-34 Yaş
%18.3
35-44 Yaş
%42.7
45-54 Yaş
%23.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%88.8
Erkek
%11.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%14.9 (7)
9
%6.4 (3)
8
%10.6 (5)
7
%17 (8)
6
%14.9 (7)
5
%6.4 (3)
4
%2.1 (1)
3
%6.4 (3)
2
%6.4 (3)
1
%14.9 (7)