Meleklerle Yaşamak

6,1/10  (39 Oy) · 
153 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.672 gösterim
Kalbinizi meleklerin mucizelerine açın!


Meleklerinizi duymak…
Meleklerinizden yardım istemek…
Meleklerinizin irili ufaklı mucizelerini hayatınıza çekmek…

İşte bu kitap size bunların anahtarını sunuyor!


Başmelekler Galgiel, Nataniel ve Asaniel ile tanışın. Yaşanmış mucizevi hayat hikâyelerinden ilham alın.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2010
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9786054353323
 • Yayınevi:
  Goa Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
DUA 
06 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu incelemedeki mizahi öğeler, hiç bir dinle dalga gecme amacı taşımamaktadır.

Dünyanın en muhteşem kitabı diyerek sozlerime başlıyorum. Bu kitabı okuyunca 50. boyuta gececeksiniz. Nietzsche'in üst insan modeli gibi bir şey.

Ne diyor kitapta kısaca spoilerle açıklamaya çalışayım. Bir kadın 100 kilonun üstünde olan engelli annesini banyoda yıkarken kaldırmakta zorlanmış, Meleklerim bana yardım edin demiş. Koskoca 100 kiloluk kadın kuş kadar hafif olmuş.

Bende hemen kalktım dolaba yapıştım. Meleklerim bana yardım edin dedim. Melekler duymayınca tekrar seslendim. Evet işe yaradı dolap üstüme üstüme gelmeye başladı. Durun meleklerim dedim ve dolap durdu. Az kalsın sakatlanıyordum. Demek ki meleklere nazik davranmak gerekiyormuş.

Sonracığıma şimdi dolaptan sakatlanmadım ancak olur da siz sakatlanırsanız hemen baş melek Rafael'i çağırıyorsunuz. Rafael Melek doktormus. Bir kadının kocasını ameliyat olmaktan kurtarmış. Şimdi basım hafif hafif sızlıyor. Rafaelcigim gel gözünü seveyim diyorum gelmiyor. Bu melekler bana küstü sanırım.

Diğer melegimiz Michael güvenlik için bizi koruyacak olan melektir. Bana şuan bir deli cesareti geldi. Artık tüm kavga dövüşlerin arasına dalabilirim. Havaalanında bomba alarmı yapıldı diyelim. Hemen Michael meleği çağırıyorsunuz bomba patlamıyor. Patlasa da korkmayın size bir şey olmayacak. Şimdi gidip apartmanı havaya ucurabilirim.

Sınavlara girecekseniz eğer Uriel meleği yardıma cagirabilirsiniz. Kızın biri çağırmış. Melek gelip soruların cevabini duvara yazmış. Şu YGS başvuru tarihi ne zamandı. Hemen sınava girip Cerrahpaşa İngilizce tıp kazanayım. İçimde kalmasın. Meleklerim sağolsun.

Raziel, Raguel, Reremayel, Zadkiel meleklerinide çeşitli işler için yardıma cağırabiliyormuşuz. Ve bu kitabın yazarını bir kadın öldürdü. Melek o gün için yıllık izindeydi. Kurtaramadı kadıncağızı.

Nurhan Işkın 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Okuyup ta çok güldüğüm bir eserdi.Melekler nurani varlıklar olmasına rağmen insanların kanat tüyü buldum veya meleğim arabama park yeri ayarla gibi söylemleri bana çok mantıksız gelmişti...

Nesli 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Her meleğin ayrı görevlerinin olduğu aynı zamanda meditasyon CD sinin bulunduğu bir kitap. Her cümlenin sonunda mutlaka sevgi ve enerji veren kelimelerinin bulunması ilk başlarda güzel gelirken sonlarında sıkmaya başladı. CD sini karanlık bir odada dinlemeye başladığımda meleklerin tüm yorgunluğumu enerjimi almaya başlamasıyla uyumam bir olduğu için CDnin sonunu hiç dinleyemedim her seferinde Mikail in elektrik süpürgesi gibi hayal edilen kötü enerjileri toplayıp mavi ışığı vücuduma yüklemesi ile uyuyordum.Sabah uyandığımda masal dinleyerek uyumuşum gibi bir hisse bürünüyordum .Tüy bulma olayına gelince evet evin bazı yerlerinde birkaç tüy buldum ancak kapı açıkken kumru girmiştir demekten alıkoyamadım kendimi

Beki İkala'nın okuduğum ilk kitabıydı. Meleklerden yardım isteyebileceğimizi, onların gün içinde bize işaretler göndereceğini, iç sesimizle onlarla aslında haberleşebileceğimizi karşımıza sürekli çıkan sayıların aslında birer anlamı olduğunu, kuş tüylerinin de bize işaret olarak geldiğini hayattan, danışanlarından örneklerle anlattığı kitabıdır.

Meleklerin Allah'ın elçileri olduğunu tabii ki bize yardım edebileceklerini çekinmeden bir şeyler istememizi hatta inanmakta zorluk çekiyorsak ya da olmayacağını düşünüyorsak küçük şeylerle başlamamızı öneriyor.

Sonraki kitaplarında da yazarın tekrara düştüğünü gördüm. Kişisel gelişim ya da spirütüellik alanında kitap okumak istiyorsanız Beki İkala'yı okumasanız da olur bence çok daha başarılı, etkili ve gerçekçi yazarlar var diye düşünüyorum.

Can Azmaz 
03 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Her gencin ergenlik döneminde yaşamış olduğu psikolojik negatif durumlardan kurtulmak amacıyla hayata pozitif tarafından bakmak amacıyla yakın arkadaşımın önerisiyle okumuş olduğum bir kitap. Açıkçası fazla sarmadı. Sadece gerçek hayatta iyi şeyler düşünüp iyi şeylerle karşılaşmak amacıyla yapılan yaşam tarzını anlatıyor.

Veysiye Celen 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Toteme benzeyen birkaç denemesini ben de yaptım gerçekten çok şaşırdım. Özellikle otopark konusunda. Aslında olumlu düşünmeyi destekliyor. Yoksa herbir melek üzerinden anlatılanı çok algılayamıyorum...

hello may 
26 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2/10 puan

fazlasıyla saçma bir kitap. neden aracı koyduğumuza gelen cevap’ tanrıyı mesgul etmemek icin’ ! yok daha neler. yani bu yazılanlara nasıl kanıyorlar aklım almıyor..okuduğuma pişmanım.