Adı:
Meleklerle Yaşamak
Baskı tarihi:
Kasım 2010
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054353323
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Goa Basım Yayın
Kalbinizi meleklerin mucizelerine açın!


Meleklerinizi duymak…
Meleklerinizden yardım istemek…
Meleklerinizin irili ufaklı mucizelerini hayatınıza çekmek…

İşte bu kitap size bunların anahtarını sunuyor!


Başmelekler Galgiel, Nataniel ve Asaniel ile tanışın. Yaşanmış mucizevi hayat hikâyelerinden ilham alın.
Bu incelemedeki mizahi öğeler, hiç bir dinle dalga gecme amacı taşımamaktadır.

Dünyanın en muhteşem kitabı diyerek sozlerime başlıyorum. Bu kitabı okuyunca 50. boyuta gececeksiniz. Nietzsche'in üst insan modeli gibi bir şey.

Ne diyor kitapta kısaca spoilerle açıklamaya çalışayım. Bir kadın 100 kilonun üstünde olan engelli annesini banyoda yıkarken kaldırmakta zorlanmış, Meleklerim bana yardım edin demiş. Koskoca 100 kiloluk kadın kuş kadar hafif olmuş.

Bende hemen kalktım dolaba yapıştım. Meleklerim bana yardım edin dedim. Melekler duymayınca tekrar seslendim. Evet işe yaradı dolap üstüme üstüme gelmeye başladı. Durun meleklerim dedim ve dolap durdu. Az kalsın sakatlanıyordum. Demek ki meleklere nazik davranmak gerekiyormuş.

Sonracığıma şimdi dolaptan sakatlanmadım ancak olur da siz sakatlanırsanız hemen baş melek Rafael'i çağırıyorsunuz. Rafael Melek doktormus. Bir kadının kocasını ameliyat olmaktan kurtarmış. Şimdi basım hafif hafif sızlıyor. Rafaelcigim gel gözünü seveyim diyorum gelmiyor. Bu melekler bana küstü sanırım.

Diğer melegimiz Michael güvenlik için bizi koruyacak olan melektir. Bana şuan bir deli cesareti geldi. Artık tüm kavga dövüşlerin arasına dalabilirim. Havaalanında bomba alarmı yapıldı diyelim. Hemen Michael meleği çağırıyorsunuz bomba patlamıyor. Patlasa da korkmayın size bir şey olmayacak. Şimdi gidip apartmanı havaya ucurabilirim.

Sınavlara girecekseniz eğer Uriel meleği yardıma cagirabilirsiniz. Kızın biri çağırmış. Melek gelip soruların cevabini duvara yazmış. Şu YGS başvuru tarihi ne zamandı. Hemen sınava girip Cerrahpaşa İngilizce tıp kazanayım. İçimde kalmasın. Meleklerim sağolsun.

Raziel, Raguel, Reremayel, Zadkiel meleklerinide çeşitli işler için yardıma cağırabiliyormuşuz. Ve bu kitabın yazarını bir kadın öldürdü. Melek o gün için yıllık izindeydi. Kurtaramadı kadıncağızı.
Okuyup ta çok güldüğüm bir eserdi.Melekler nurani varlıklar olmasına rağmen insanların kanat tüyü buldum veya meleğim arabama park yeri ayarla gibi söylemleri bana çok mantıksız gelmişti...
Her meleğin ayrı görevlerinin olduğu aynı zamanda meditasyon CD sinin bulunduğu bir kitap. Her cümlenin sonunda mutlaka sevgi ve enerji veren kelimelerinin bulunması ilk başlarda güzel gelirken sonlarında sıkmaya başladı. CD sini karanlık bir odada dinlemeye başladığımda meleklerin tüm yorgunluğumu enerjimi almaya başlamasıyla uyumam bir olduğu için CDnin sonunu hiç dinleyemedim her seferinde Mikail in elektrik süpürgesi gibi hayal edilen kötü enerjileri toplayıp mavi ışığı vücuduma yüklemesi ile uyuyordum.Sabah uyandığımda masal dinleyerek uyumuşum gibi bir hisse bürünüyordum .Tüy bulma olayına gelince evet evin bazı yerlerinde birkaç tüy buldum ancak kapı açıkken kumru girmiştir demekten alıkoyamadım kendimi
Beki İkala'nın okuduğum ilk kitabıydı. Meleklerden yardım isteyebileceğimizi, onların gün içinde bize işaretler göndereceğini, iç sesimizle onlarla aslında haberleşebileceğimizi karşımıza sürekli çıkan sayıların aslında birer anlamı olduğunu, kuş tüylerinin de bize işaret olarak geldiğini hayattan, danışanlarından örneklerle anlattığı kitabıdır.

Meleklerin Allah'ın elçileri olduğunu tabii ki bize yardım edebileceklerini çekinmeden bir şeyler istememizi hatta inanmakta zorluk çekiyorsak ya da olmayacağını düşünüyorsak küçük şeylerle başlamamızı öneriyor.

Sonraki kitaplarında da yazarın tekrara düştüğünü gördüm. Kişisel gelişim ya da spirütüellik alanında kitap okumak istiyorsanız Beki İkala'yı okumasanız da olur bence çok daha başarılı, etkili ve gerçekçi yazarlar var diye düşünüyorum.
Her gencin ergenlik döneminde yaşamış olduğu psikolojik negatif durumlardan kurtulmak amacıyla hayata pozitif tarafından bakmak amacıyla yakın arkadaşımın önerisiyle okumuş olduğum bir kitap. Açıkçası fazla sarmadı. Sadece gerçek hayatta iyi şeyler düşünüp iyi şeylerle karşılaşmak amacıyla yapılan yaşam tarzını anlatıyor.
Toteme benzeyen birkaç denemesini ben de yaptım gerçekten çok şaşırdım. Özellikle otopark konusunda. Aslında olumlu düşünmeyi destekliyor. Yoksa herbir melek üzerinden anlatılanı çok algılayamıyorum...
fazlasıyla saçma bir kitap. neden aracı koyduğumuza gelen cevap’ tanrıyı mesgul etmemek icin’ ! yok daha neler. yani bu yazılanlara nasıl kanıyorlar aklım almıyor..okuduğuma pişmanım.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Meleklerle Yaşamak
Baskı tarihi:
Kasım 2010
Sayfa sayısı:
144
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054353323
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Goa Basım Yayın
Kalbinizi meleklerin mucizelerine açın!


Meleklerinizi duymak…
Meleklerinizden yardım istemek…
Meleklerinizin irili ufaklı mucizelerini hayatınıza çekmek…

İşte bu kitap size bunların anahtarını sunuyor!


Başmelekler Galgiel, Nataniel ve Asaniel ile tanışın. Yaşanmış mucizevi hayat hikâyelerinden ilham alın.

Kitabı okuyanlar 166 okur

  • Yener TAN
  • Güneş Duygu
  • Melis T.
  • Tuğba
  • Nevin Uçak
  • Mutlu Okur
  • Elisa YURT
  • MARİA. ARSLAN
  • Meral Ekinci
  • DenizKabugu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.7
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%12.2
25-34 Yaş
%18.3
35-44 Yaş
%42.7
45-54 Yaş
%23.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%88.8
Erkek
%11.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16.7 (7)
9
%7.1 (3)
8
%11.9 (5)
7
%19 (8)
6
%14.3 (6)
5
%7.1 (3)
4
%0
3
%2.4 (1)
2
%7.1 (3)
1
%14.3 (6)