Giriş Yap

Mutluluğa Övgü

Kim mutlu olmayı istemez? Ama onu nasıl bulacağımızı, nasıl koruyacağımızı ve hatta nasıl tasvir edeceğimizi bilemeyiz. Mutluluk çaba gerektiren, insanı rahatlatan ve herkes tarafından erişilebilen bir şey olarak tanımlanabilir mi? Mutluluğu dışarıda aramak yerine, kendi içimizde mi aramalıyız? Mutluluk kısa süren zevklerle yakalanabilir mi? Yoksa mutluluk, kişisel olmaktan çok şefkat uyandıran, diğer insanların iyiliğini isteyen bir duygu mudur? Gerçekten mutluysak dünyayı değiştirebilir miyiz? İnsanlara duyduğumuz şefkat, nefreti sona erdirme ve sevmediğimiz insanları bile mutlu etme düşüncesine dönüşebilir mi?
Reklam
Hiçbir devlet, hiçbir din, hiçbir despot bizi insansal değerlerimizi geliştirmeye zorlayacak kararlar çıkaramaz. O seçimi yapmak bize düşer.
Mutluluk, acı çekme sürecinde bir soluklanma anı mı?
Zararlı davranışlardan vazgeçmeksizin mutlu yaşamayı istemek, yanmayacağını ümit ederek elini ateşe sokmak kadar anlamsızdır.
·
Reklam
Uzlaşmaların maskesini düşürelim, her gün oynanan gündelik oyuna ara verip kendi yalnız halimizle biraz vakit geçirmeyi başarmadan bu dünyadan ayrılmayalım.
Reklam
28 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42