Nazik Alet

8,1/10  (11 Oy) · 
45 okunma  · 
11 beğeni  · 
735 gösterim
İkinci arkadaşa yaptığım küçük şaka şöyle oldu. Tekel aleyhine çok çok ağır bir yazı yazmıştı. Bu yazıdan üç gün sonra Tekel İdaresi bu arkadaşa bir sandık içinde likör, köpüklü şarap, votka gönderdi. Daha doğrusu o böyle sanıyordu. Kapalı sandığı bize gösterip övündü. Akşam da sandığı bir otomobile koyup evine götürdü. Evde de karısına, kaynanasına, çocuklarına epiy atıp tutmuş:
-Biz bir yazı yazdık mı, adamın işini bitiririz. Tekel, sus payı olarak bana bir sandık içki hediye etti. Ben böyle hediyelerle susacaklardan değilim. Yarın daha ağır bir yazı yazayım da görsünler.
Arkadaşımızın ağır yazısı, rakı şişelerindeki mantarların sıkılığından, zor çıkarılmasından şikayetti.
Evdekilere bir zaman şişindikten sonra,
-Açın bakalım şu sandığı! demiş.
Heyecanla sandık açılmış. İçinden tohuma kaçmış kırk hıyar çıkmış.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  191
 • ISBN:
  9789759038188
 • Yayınevi:
  Nesin Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Enes Arslan 
5 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Kitap 17 hikaye içeriyor. Hikayelerin tamamında o zamanın insanının olaylara bakış açısını Aziz Nesin'in tatlı anlatımıyla görüyoruz. Mübarek Adam hikayesiyle din sömürüsünü, Sıkı Ayakkabı ve Bülbül Yuvası Evleri hikayeleriyle ekonomik şartların insanlara ne hayaller kurdurup, gözlerine nasıl perde çektiğini ve başlarına neler getirdiğini gözler önüne seriyor.

Aziz Nesin okuyup da gülmemek elde mi?Küçük ve sevimli hikayelerden oluşan bu kitap da diğer kitapları gibi eğlenceli.Aziz Nesin dili akıcı,komik ve güzelHiç okumadıysanız bir yerden baslayın:))

Kitaptan 1 Alıntı

Enes Arslan 
5 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Uzun süre kapalı duran, günlerini gecelerini hep tanıdık birkaç kişi arasında geçirenler, o dar çemberden kurtuldular mı, durmadan konuşmak isterler.

Nazik Alet, Aziz Nesin (Sayfa 124 - Adam Yayıncılık, Sekizinci Basım (1982))Nazik Alet, Aziz Nesin (Sayfa 124 - Adam Yayıncılık, Sekizinci Basım (1982))