Gözüne Gözlük

8,2/10  (17 Oy) · 
54 okunma  · 
16 beğeni  · 
663 gösterim
-Nasıl olur, daha bir ay önce diyoptri vardı.
Doktor kızdı,
-Onu kim söylemişse düpedüz halt etmiş, dedi.
Ben de o kanıda olduğum için, gözlerim eskisinden çok daha iyi görmeye başladı. Kırkbeş yaşıma kadar gözlük takmadım.
Bundan yedi sekiz ay kadar önce eve gelen bir arkadaşım,
-Neden gözlük kullanmıyorsun? Diye sordu.
-Neden kullanayım?
-İnsan bu yaşa geldi mi gözlüksüz olmaz. Şimdi gözlük kullanmazsan, ileride büsbütün gözlerin bozulur, hiç görmezsin. Arkadaş gitti, benim gözlerimde de bir bulanıklık başladı. Ne uzağı, ne yakını görebiliyorum. Ayrıca bir de gizli özentimi söyleyeyim. Hayatta gizli gizli iki şey istemişimdir. Biri, saçlarımın dökülüp alnımın açılmasını, biri de gözlük takmayı. Bu ikisi, insanı aydın kişi gösterir. Kasap çırağını al, saçı dökülüp alnı açılsın, üniversiteye doçent yap gitsin.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  145
 • ISBN:
  9789759038137
 • Yayınevi:
  Nesin Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Yasin Bektaş 
18 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

İçerisinde birbirinden farklı 15 hikaye geçiyor. Her biri zaman zaman güldürüp, zaman zaman sinirlere dokunacak şekilde kaliteli bir şekilde anlatılmış. Klasik bir Aziz Nesin zekasının ürünü kitap, En çok , bir çay çek, Genel Müdür, Vali, ucuza gitti konularını beğendim. Diğer konularda bir harika tabi ayrım yok.

Kitaplarında toplumun içerisindeki saf duyguları, dolandırıcılık şekillerini, doğruluğu ve olması gerekenleri kendilerinin yaptıkları olarak kabul eden insanlar yer alıyor. Eksiksiz tüm kitaplarını okuma hedefim var. Zaten kitaba başlayınca elden düşürmeden çabucak büyük bir keyifle bitiyor. Herkese iyi okumalar