Sicilyalı

8,6/10  (11 Oy) · 
41 okunma  · 
9 beğeni  · 
988 gösterim
Bir Mario Puzo Klasiği Sicilyalı, Mario Puzo’nun eserleri içinde bir köşe taşıdır. Bu kitapta; cinayetin, adaletin ve ihanetin romantik ve unutulmaz öyküsünü bulacaksınız. “Michael Corleone’nin Sicilya’daki sürgün hayatı sona ermek üzeredir. Fakat Baba’sının talimatlarına göre Salvatore Guiliano adlı genç adamı da eğer bulabilirse yanında götürecektir. Bu vahşi ve yabancı topraklarda, ihanetlerin ortasında, Michael, onu saran entrikalar labirentinde yolunu bulmaya çalışırken; Guiliano da kendini, Sicilya mafyasının Capo di Capi’si (Babaların Babası) Don Croce ile son bir savaşa hazırlamaktadır.”

Akıcı, heyecanlı, destansı bir aksiyon. Mario Puzo’nun yetenekli ellerinde, okur, mafyanın korkunç büyüsünü tekrar fark ediyor. —Time

Günümüzün miti “Baba”da yaratılan modern çağın karakterlerinden bile daha çekici. —New York Daily News
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  445
 • ISBN:
  9789758992218
 • Orijinal Adı:
  The Sicilian
 • Çeviri:
  Yeşim Özkardeşler Şallı
 • Yayınevi:
  1001 Kitap
 • Kitabın Türü:
Uğur D. 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · 66 günde · 6/10 puan

Arka kapaktaki Michael Corleone tanıtım yazısı "Baba" romanından ötürü romana büyük bir istek ve şevkle başlamama sebep oldu ama sayfalar ilerledikçe romanın içindeki gelişmeler bendeki isteği azalttı ve okumamı zorlaştırdı. Mario Puzo; Sicilya gündemini ve gerçeklerini romanına çok güzel yansıtmış ama buna rağmen beklediğim güzellikte bir roman çıktığını söyleyemem, kim bilir belki de "Baba" romanı ile Puzo okurlarında ya da ben de çok büyük beklentiler oluşturduğundan bu düşünceye düşmüş olabilirim.

Sedat Kaplan 
18 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mario Puzo denince akla hemen efsane Baba kitabı gelir. Oysa ben en çok Sicilyalı kitabını severim. Sicilya'da faşist baskılara dayanamamış ve dağa çıkmış, haksızlığa baş kaldırmış gerçek bir kahramanın hikayesi anlatılır. Sonu trajedinin dibidir. Okumayan çok şey kaybetmiştir.

İbrahim ÇEKİN 
17 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mario Puzo'nun eserleri içinde bir köşe taşıdır. Bu kitapta; cinayetin, adaletin ve ihanetin romantik ve unutulmaz öyküsünü bulacaksınız... Kesinlikle okuyun, tavsiye ediyorum. ''SİCİLYALI''