1000Kitap Logosu
İnce Memed
İnce Memed
İnce Memed

İnce Memed

4 Cilt Bir Arada

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.5
379 Kişi
1.056
Okunma
443
Beğeni
14,5bin
Gösterim
2142 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 60 sa. 41 dk.
Adı
İnce Memed (4 Cilt Bir Arada)
Basım
Türkçe · Türkiye · Yapı Kredi Yayınları · 6 Mart 2018 · Ciltli · 9789750824906
Orijinal adı
İnce Memed
Diğer baskılar
İnce Memed
İnce Memed
İnce Memed Seti (4 Kitap)
İnce Memed
Yaşar Kemal'in 32 yıllık bir zaman diliminde yazdığı, Yapı Kredi Yayınları'nın 4 kitap şeklinde bastığı İnce Memed romanı, Türk edebiyatının başyapıtlarından biri. Taşıma ve kullanım kolaylığı nedeniyle deri ciltli ve kutulu özel baskısını tek ciltte toplayan Yapı Kredi Yayınları, seriyi DELTA Dizisi'nden tekrar yayımlandı. Kitabın editörlüğünü Tamer Erdoğan yaptı.
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺113,75
9.5
10 üzerinden
379 Puan · 73 İnceleme
Ömer Ağırbaş
İnce Memed'i inceledi.
2142 syf.
·
231 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Vay anam vay Keşki Yaşar Kemal ölümsüz olsaydı da İnce Memed serisi hiç bitmeseydi. Bir kitap ne kadar güzel yazılır, anlatılır, yaşatılır derseniz eğer İnce Memedi okuyun. Bazı kısım da içinizden Ince Memed çıkacak bazı kısımda Hürü Ana gibi gözünüz dönecek, Ferhat Hoca gibi destekçiniz olacak. Kitapta yazılan her bir karekterin kendi içinde muazzam bir yeri var. Kitabın içinde anlatılanların bir çoğu gerçek yaşanmış ve yaşanmaya devam da ediyor. İnce Memede ayrılan her bir saniyenin muazzam bir tadı damağı var. Yaşar Kemal'in dediği gibi: " Bir İnce Memed gider, bin İnce Memed gelir." Abdi ağalar olduğu sürece İnce Memedler bitmeyecek.
İnce Memed
9.5/10
· 1.056 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Arzu
İnce Memed'i inceledi.
2142 syf.
·
76 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Keşki daha önce tanışsaydık Şahinim, İncem...
Yaşar Kemal ile bu kadar geç tanıştığıma hayıflandım. İnce Memed'i daha önce neden okumamıştım ki? Ne yazılır ne çizilir nasıl incelenir ki bu eser? Hayran kaldım. Zalimliğe, zulme karşı koyan, sessiz kalmayan, hakkı, adaleti kendince arayan, zenginden alıp fakiri fukarayı sevindiren, halkın kahramanı olan koca yürekli Memed. Tek o mu sanki onun yanında yöresinde olup onu koruyan kollayan Ferhat hoca, Kasım, Temir, Hörüce Ana, Anacık Sultan, Süleyman emmi, Sarı Ümmet Ağa, Koca Osman, Iraz Ana, ya Topal Ali hepiniz harikaydınız. Yaa eşkıyanın eşi, sevdiği olmak, ahh Hatçe, Seyran en çok da size üzüldüm. Bir de diğer tarafta hükümeti de arkasına alıp sadece kendini düşünen, gözünü toprak hırsı bürümüş, hep bana bana diyip bunu hak gören ve köylüyü halkı sefalate sürükleyen, vermeden emeği sömüren Ağalar takımı var. Abdi Ağayla başladı macera, Hamdi Ağayla devam etti, Mahmut Ağa, Şakir bey ve en sonunda Arif Saim bey ile de sona erdi. Hee bir de Topal Ali'ye nasip olan Murtaza Ağa var. Ee ama hakkettiler şimdi. Ne diyordu kitapta; bir ağa gider yerine yenisi gelir, ama Memedler de ölmez biri gider yerine yenileri gelir. Bizler daha çoğunluktayız. Hepsine yeteriz evelallah güç bizde yeneriz. Herkesin bir Memed vardır içinde. Korkmayın, karşı gelin, başkaldırın, haksızlığa boyun eğmeyin. Uğraşmak haktır demiş Atalar boşvermeyin . #okudumbitti
İnce Memed
9.5/10
· 1.056 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11