Ölüm Adası

8,5/10  (14 Oy) · 
65 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.250 gösterim
Karayip güneşinin tadını çıkaran Miss Marple huzursuz günler geçirmektedir. Evet, sıcak hava romatizmalarına iyi gelmiştir ama bu cennet gibi yerde heyecandan eser yoktur.

Miss Marple'ın otelin müşterilerinden emekli bir subayla tanışması tatiline renk katar. Emekli subayın, tanıdığı bir katilin öyküsünü anlatması Miss Marple'ın ilgisini çeker. Binbaşı tam katilin fotoğrafını göstermek üzereyken birdenbire vazgeçer. Adamın panik içindeki davranışlarını otelde katili görmüş olmasına yoran Marple, yanlış kişiye odaklanır. Ve bu cennet gibi adada peş peşe cinayetler işlenir...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789752112698
 • Orijinal Adı:
  A Caribbean Mystery
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Melikehatun 
 19 Tem 03:21 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Agatha Christie'nin okuduğum ilk kitabı.. Okurken çok gerildim ciddi anlamda gerilimi sürekli canlı ve yukarılarda tutan bir kitap o yüzden çok beğendim fakat olay çevresi ayrıntısı çok olduğu için hızlı okudum oraları. Ayrıca cinayeti işleyen kişi hakkında sürekli karar değiştirdim ve alkışlıyorum en düşünmediğim isim çıktı gözlerim fal taşı gibi açıldı , fakat olayın gerçek yüzü hakkında hayal kırıklığına uğramadım desem yalan olur daha farklı olabilirdi, ve kitaplardaki bu etkiyi çok seviyorum o yüzden okunabilir diyorum. Sıradaki; bilinmeyen hedef..

Hüsamettin Çalışkan 
13 Mar 22:51 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yaşlı fakat çok zeki Miss Marple ile maceraya hazır mısınız? Üzerinize rahat bir şeyler alın ve çayınızla koltuğunuza bırakın kendinizi. O sizi sürükler..

yasinkayar 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 5/10 puan

Eğer bundan önce de Ahmet ÜMİT gibi bir yazarın kitabını okuduysanız bu kitap biraz zayıf kalabilir. Genel bir polisiye kitabı ama bana göre teknik olarak biraz zayıf bir kitap.yani olaylar geç başlıyor ve biraz sıkıcı gibi.genel de olay çevrelerini çok anlatılıyor.Şöyle ki 200 küsür sayfalı kitap da 100-130 sayfa civarın da olay yeri ve çevresi anlatılıyor buda biraz sıkabiliyor.Bana göre 5 veya en fazla 6 puanlık bir kitap.

Herşeyi ile tam bir Agatha klasiği.. Miss Marple 'nin olduğu romanları da seviyorum ve bunu en iyileri arasına koyuyorum. Ters köşe olmam bir yana heyecan hiç bir zaman düşmedi. Tek olumsuz eleştirim, 2. cinayetin açıklanmamış olması, şey gibi olmuş diğerlerini işleyen adam 2.ni de işledi denmiş ve geçilmiş, ama genel olarak müthiş bir kitap Agatha Christie serim tüm hızıyla devam ediyor :)

Kitaptan 4 Alıntı

Molly Kendal 'dan
Ben, burayı Sanderson' lardan çok daha iyi yönettiğimizden eminim. Bir defa onlardan daha cazip ve hoşuz. Sen, yaşlı ninelerle tatlı tatlı konuşuyor, artık umutsuzluğa kapılmış kırklık, ellilik teyzelere onlarla sevişmeye can atıyormuş gibi bakmayı başarıyorsun. Ben de yaşlı centilmenlerle kırıtıyor, onların kendilerini seksi köpekler sanmalarını sağlıyor ya da duygusal ihtiyarların karşısında, keşke benim de böyle bir kızım olsaydı, diye düşünmelerini sağlayacak küçük, tatlı masum kız rolü yapmayı başarıyorum. :)))

Ölüm Adası, Agatha Christie (Sayfa 30 - Altın Kitaplar)Ölüm Adası, Agatha Christie (Sayfa 30 - Altın Kitaplar)

Evelyn Hillingdon
''İnsan başkalarını tanımıyor. Düşünsene, onlar için düşündüklerin genellikle senin onlar için belirlediğin imajdan başka bir şey değil.''

Ölüm Adası, Agatha Christie (Sayfa 177 - Altın Kitaplar)Ölüm Adası, Agatha Christie (Sayfa 177 - Altın Kitaplar)

Bakın. Emin olmak o kadar güç ki. Asıl sorun, insanların sıklıkla karşısındakini dinlememesi..

Ölüm Adası, Agatha Christie (Sayfa 142 - Altın Kitaplar)Ölüm Adası, Agatha Christie (Sayfa 142 - Altın Kitaplar)