Ölüm Adası

8,0/10  (4 Oy) · 
43 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.180 gösterim
Karayip güneşinin tadını çıkaran Miss Marple huzursuz günler geçirmektedir. Evet, sıcak hava romatizmalarına iyi gelmiştir ama bu cennet gibi yerde heyecandan eser yoktur.

Miss Marple'ın otelin müşterilerinden emekli bir subayla tanışması tatiline renk katar. Emekli subayın, tanıdığı bir katilin öyküsünü anlatması Miss Marple'ın ilgisini çeker. Binbaşı tam katilin fotoğrafını göstermek üzereyken birdenbire vazgeçer. Adamın panik içindeki davranışlarını otelde katili görmüş olmasına yoran Marple, yanlış kişiye odaklanır. Ve bu cennet gibi adada peş peşe cinayetler işlenir...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789752112698
 • Orijinal Adı:
  A Caribbean Mystery
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
yasinkayar 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 5/10 puan

Eğer bundan önce de Ahmet ÜMİT gibi bir yazarın kitabını okuduysanız bu kitap biraz zayıf kalabilir. Genel bir polisiye kitabı ama bana göre teknik olarak biraz zayıf bir kitap.yani olaylar geç başlıyor ve biraz sıkıcı gibi.genel de olay çevrelerini çok anlatılıyor.Şöyle ki 200 küsür sayfalı kitap da 100-130 sayfa civarın da olay yeri ve çevresi anlatılıyor buda biraz sıkabiliyor.Bana göre 5 veya en fazla 6 puanlık bir kitap.

Rhaegar Targaryen 
15 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Herşeyi ile tam bir Agatha klasiği.. Miss Marple 'nin olduğu romanları da seviyorum ve bunu en iyileri arasına koyuyorum. Ters köşe olmam bir yana heyecan hiç bir zaman düşmedi. Tek olumsuz eleştirim, 2. cinayetin açıklanmamış olması, şey gibi olmuş diğerlerini işleyen adam 2.ni de işledi denmiş ve geçilmiş, ama genel olarak müthiş bir kitap Agatha Christie serim tüm hızıyla devam ediyor :)

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız