Cinayet İlanı

8,1/10  (17 Oy) · 
55 okunma  · 
14 beğeni  · 
654 gösterim
Yerel Gazete'de çıkan garip cinayet ilanı, Jane Marple dahil tüm Chipping Cleghorn köyü sakinlerini heyecanlı bir bekleyişe sürüklemiştir: 29 Ekim, Cuma günü, saat 18.30' da Little Paddocks'ta cinayet işlenecektir.

Bu çocukça bir şaka mıydı, yoksa zavallı Letitia Blacklock'u korkutmak için yapılan bir oyun muydu? Bu esrarengiz davetiyeye karşı koyamayanlar belirtilen zamanda Little Paddocks'un kapısında belirirler ve ışıklar söner...

"Agatha Christie polisiye yazarlar tahtından asla inmeyecek. Her zamanki gibi zekice kurgulanmış bir eser..."
A. A. Milne
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2007
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789752109100
 • Orijinal Adı:
  A Murder İs Announced
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
mustafa tamer akder 
29 Oca 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Agatha teyzemin kitaplarını okumayalı en az 15 yıl olmuştu. Bir nostalji olsun diye okudum. Poirot karakterini özlediğim için anıları tazeleyeyim diye aldığım Jane Marple karakterini tanışmama vesile olan bir kitap. Konu olarak ilginç kurgu olarak şaşırtıcı finali de beklenmedik yerden olan sürükleyici bir yapıt ama ben katili kanıtlarla takip edip ipuçlarından kendim tahmin etmek istiyorum diyorsanız bu kitabını okumayın. O konuda beni hayal kırıklığı yarattı. Kurgu için okunabilir ilginç bir kitap.

Sadık Kocak 
04 Şub 01:29 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazara yakışan bir romandı. Christie, kendisinin çok fazlaca okur kitlesine sahip olduğunu bence bilmeliydi. Bu kadını aşırı derecede seviyorum.
Neden bu kadını bu kadar ayırıyoruz ? Kurgusu çok güzel. Gazete ilanı ve severek gelen davetlilerin arasından mükemmel final ve harika dedektiflikle bitrilen bir kitap ..

emre karaca 
19 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

christie'nin o ince ve derin zekasını bu kitapta daha iyi anlıyosunuz.diğer polisiye yazarlarında az çok doğru tahminlerde bulunursunuz lakin christie bu işin duayeni.onun hakkında doğru tahminlerde bulunabilmek için çok çok deha olmak gerekiyo.usluba da gelirsek her zaman ki gibi akıcı bağlayıcı.keyifli okumalar

Kitaptan 2 Alıntı

Melek Ramazanova 
23 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Çünkü, insanları iyi tanıyorsanız, onların neler yapabileceklerini bilirsiniz...

Cinayet İlanı, Agatha Christie (Sayfa 173)Cinayet İlanı, Agatha Christie (Sayfa 173)
Sadık Kocak 
04 Şub 01:31 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

1962
29 Ekim Cuma günü, saat 18:30'da Paddocks köşkünde bir cinayet işlenecektir. Dostlarımızdan bu ilanı bir davetiye olarak kabul etmeleri rica olunur.

Cinayet İlanı, Agatha Christie (Sayfa 5 - Ak Kitabevi)Cinayet İlanı, Agatha Christie (Sayfa 5 - Ak Kitabevi)