Cesetler Merdiveni

7,9/10  (23 Oy) · 
111 okunma  · 
12 beğeni  · 
843 gösterim
Sabah saat yedide uyanan Bautryler kütüphanelerinde genç bir kadın cesediyle karşılaşırlar. Şık gece elbiseli kadının makyajı yüzüne gözüne bulaşmıştır. Peki bu kadın kimdi? Buraya nasıl gelmişti? Daha sonra terk edilmiş taşocağında bulunacak yanmış genç kız cesediyle bir bağlantısı var mıydı?

Dedikodular başlamadan, saygıdeğer Bautryler bu esrarengiz olayı aydınlatması için Bayan Marple'ı davet ederler.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2006
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789754054910
 • Orijinal Adı:
  The Body In The Library
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Son derece güzel bir Jane Marple polisiyesi. Bayan Bantry'nin evinde kütüphanede bir ceset bulunur. Yapılan araştırmada kuzeni olan Josie kızın Ruby Keene olduğunu tespit eder. En başta yakınlarda evi olan filmci Basil Blake'den şüphelenilmektedir. Ancak Ruby bir dansözdür ve Majestik otelinde çalışmaktadır. Burada zengin bir adam olan Conway Jefferson ile iyi anlaşmaktadır. Gelimi Adelaide ve Mark ile kalan Conway kıza vasiyetinde 50000 sterlin bırakmıştır. Bu arada yanmış bir arabada bir ceset bulunur. Bunun da izci bir öğrenci olan Pamela Green'e ait olduğu düşünülmektedir. Sir Henry Clithering, başmüfettiş Harpee, müfettiş Slack bu işi çözmek için çalışmaktadır. Ancak doğru sonuca ve katile her zaman olduğu gibi yine Jane Marple ulaşacaktır. Keyifle okunan bir roman.

Ahu Kader 
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Agatha Christie sayesinde polisiyeyi sevmeye basladim. Ayrica bu kitapta Miss Marple ile tanistim ve kendilerinin kivrak zekalarini sevdim. Yaz okuma senliginde bilmeden 3 Agatha kitabi ekledigim icin mutluyum.

ihtiyar 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kızlarımın kütüphanesinde olan kitapları okuma kararı aldım. Parasını nasıl olsa ben ödüyorum. Kendi alanında klasik olmuş Agatha Christie romanları lakin bana göre değil. Güzel bir kurgusu vardı, okudum işte... Kendim için satın alıp okumam bunu da belirteyim...

Agatha serisinde hızımı alamadığım için okudum. Hakikaten özlemişim. Daha komplike bir cinayetti. Okuyucu ancak tahmin edebilir. Verilen bilgilerle ayrıntıları son ana kadar bilebilmek mümkün değil. Ama yine de zevkliydi. Her zamanki gibi.

Mustafa Aydın 
29 Kas 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Her Agatha Christie romanı gibi baştan sona kadar akıcılık içinde geçen, Her şeye rağmen sonunda okuru yanıltmayı başaran son derece kaliteli bir kitap.

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız